Kıymetli Dostlarım

Kıymetli Dostlarım,
Franchise Dünyası dergimizin yeni sayısında sizlerle buluşmanın gururunu taşıyoruz. Franchise sektöründeki en yeni gelişmeler ve haberler ile sizinle tekrar bir araya gelmenin sevinci ve heyecanı içerisindeyiz.
Türkiye’de franchising, gıdadan gayrimenkule, otomotivden eğitime günden güne birçok sektörde büyüyen bir sistem. Farklı sektörlerden birçok markanın franchise uygulamalarıyla daha da geliştiğini ve büyüdüğünü görüyoruz. Örnek vermek gerekirse yiyecek ve içecek sektörünün
yoğunlukta olduğu ülkemizde, son yıllarda özellikle gıda markalarımız ulusal ve uluslararası pazarlarda başarılar elde ediyor. Bunların yanı sıra Türkiye’deki inşaat sektöründe yaşanan yükselişe paralel olarak gayrimenkul sektörünün büyümesi ve yabancı yatırımcıların pazara
girmesiyle gayrimenkul danışmanlığı alanında da franchise sistemine büyük bir ilgi var. Bu alanların dışında oto yıkama, kuru temizleme, spor, güzellik, eğlence ve eğitim sektörü gibi 30’dan fazla hizmet alanlarında bu sistemi görüyoruz. Markalaşmak bir ülkenin gelişimi için en gerekli etkenlerden biridir. Bugün tüm güçlü ekonomiler dünya pazarlarını markaları ile ele geçirmektedirler. Birçok inovatif düşüncesi, dünya standartlarında ürün ve hizmetleri barındıran Türkiye girişimcileri ve firmaları artık kabuklarından sıyrılmalı, güçlerinin farkına vararak dünya standartlarında markalar geliştirmelidirler.

Dünya çapında markaların yaratılması da ancak franchising sistemi ile mümkündür. Kararlılık ve heyecanla yürüttüğümüz çalışmalarımıza, 2023 yılında da aynı hızda devam edecek ve daha birçok başarılı projeler ile karşınıza çıkacağız. Ülkemizin ve Franchise sistemi içinde faaliyet gösteren tüm firmaların başarılı ve verimli yarınlara doğru yol alması hedefiyle sürdürdüğümüz yoğun çalışmalarımız süresince sizleri aramızda görmek ve başarılarımızı sizlerle paylaşmak en büyük ödülümüzdür. UFRAD olarak üyelerimiz başta olmak üzere tüm markalarımızın küresel büyüme ve başarılarını destekliyor ve teşvik ediyoruz. Franchise markalarımızı ve yüzlerce lokasyonda faaliyet gösteren, on binlerce kişiye istihdam sağlayan sektörümüzü güçlü ve ayakta tutmak için çaba gösteriyoruz. Sizleri de bu yolculukta yanımızda görmekten mutluluk duyarız.
Gelecek sayımızda tekrar görüşmek üzere sağlık ve mutluluk dileklerimi sunarım.
Sevgi ve Saygılarımla,