ALİZE MÜHENDİSLİK

Alize Mühendislik’ten Kendini Temizleyebilen Elektrostatik Filtre: Promate AQB Autowash

Alize Mühendislik özenli mühendislik yaklaşımıyla, endüstriyel mutfaklarda, gıda sanayisinde, endüstride ve birçok alanda egzoz gazındaki yağ, duman ve koku sorunlarına uzun zamandır standart elektrostatik filtre ve destek ürünleriyle birlikte ideal çözümler sunuyor.
Promate AQB Autowash, elektrostatik hızlandırma prensibini kullanarak havada bulunan mikro ölçekteki duman, is, yağ ve toz partiküllerini ayrıştırarak hem havayı hem de kendini otomatik olarak temizleyebilen elektrostatik filtre sistemidir. Otomatik yıkama özelliği olan Promate AQB Autowash elektrostatik filtre, kaliteli temiz hava ihtiyacını karşılaması ve geliştirilen kendini temizleme özelliği ile benzersiz bir yapıdadır. Filtre kirlilik seviyesi sürekli kontrol altında tutulduğundan, hava temizleme performansı stabil ve sürdürülebilirdir. Promate AQB Autowash serisi elektrostatik filtre sistemi, yağ buharı ve dumanı oluşturan mikro partikülleri, alüminyum plakalarda toplar.

Kirlenme olduğunda, filtre hücresini yerinden çıkartmaya gerek duyulmaz. Otomasyon üzerinden önceden belirlenmiş periyotlarda temizlik programı devreye girerek kendini temizler, kurutur ve yeniden çalışmaya hazır hale getirir. İşletme ve kullanıcı dostudur. Toplayıcı plakaları geliştirilmiş olup pazardaki en yüksek yüzey alanına sahiptir. ISO 16890 standardına göre yapılan verimlilik testlerinde; ePM1 -%96,65, ePM2,5 - %96,90 ve ePM10 - %97,69 oranlarına ulaşılmıştır. Bu oranlar ESP ürünlerinde pazara sunulan en yüksek değerdir. Promate AQB Autowash, ön programlı yıkama seçenekleri ile istenilen zaman diliminde temizlik yapabilir. Yüksek koruma sınıflı kasası ile dahili ve harici ortama montaj imkânı sağlar. Mevcut filtre sistemlerine adaptasyonu yapılabilir.

Otomasyondan kumanda edilerek çalışma saati ayarı imkânı sağlar. Bina otomasyon sistemleri ile haberleşme çıkışları bulunur. Promate AQB Autowash, referanslarıyla işletmelere etkin,
güvenli ve kolay kullanım sunar. İşletme dostu Promate AQB Autowash; güvenli ve temiz
filtre kullanımı, maksimum performans, maksimum hava kalitesi, maksimum filtre ekipman ömrü ve maksimum tasarruf sağlar. Zaman ayarı yapılabilmesiyle filtrelerin belirlenen periyotlarda yıkanarak temizlenmesini böylelikle havalandırmanın çalışmadığı müsait zamanlarda yıkama yapmasına olanak sağlayarak iş gücü kaybını engellediği gibi sistemi temiz olarak yeni kullanıma hazırlar. Kimyasal dozajlama, durulama ve kurutmayı otomatik yapar, kullanıcı müdahalesi gerektirmeyerek kullanıcı dostudur. Opsiyonel kurulum modelleri ile %99’a varan hava arıtımı sağlar. Promate AQB Autowash, egzoz gazındaki yağ, duman ve kokunun arıtımında son derece başarılı olduğu gibi aynı zamanda da işletme ve bakımda yaşanan birçok sorunu doğru projelendirme ile kökten çözmüştür.
Uzun bir Ar – Ge süreci sonucu birçok avantajı ile beraber pazara sunulmuştur.

ESP Bakım İşçilik Maliyetleri
Katı yakıtlı pişirmelere toplayıcı filtrelere 3 / 7 / 15 / 21 / 30 / 45 günlere varan periyodlarda
detaylı bakım yapılması gerekmektedir. Promate AQB ile ciddi oranlarda işçilik maliyetleri minimize edilir.
Personel İhtiyacı
İster dışarıdan hizmet alınsın ister işletmenin personeli bakımı yapsın belli sayıda personel ihtiyacı olacaktır. Promate AQB Autowash ile personel ihtiyacı olmayacaktır.
Bakım İstasyonu Yatırımı
Hizmeti işletme personeli yaparsa bakım istasyonu, yedek filtre vs. gibi yatırım yapılmasına Promate AQB Autowash ile gerek kalmayacaktır.
Kanal Bakım Maliyetleri
Zamanında yapılmayan, yanlış yapılan ya da herhangi aksaklık ile yapılamayan ESP bakımlarından dolayı kanallar yağlanabilmektedir. Promate AQB Autowash ile bu sorun olmaktan çıkmıştır.
Minimum Yangın Riski
Bakımda yaşanabilecek aksaklıklar sonucu kanalda biriken yağ yangın riski oluşturmaktadır. Promate AQB Autowash ile düzenli ve sık bakım ile bu risk minimize edilir.
Kanal Yağlanmasına Bağlı Minimum Koku
Kanalda biriken yağ zaman içinde bozularak pişirmeden gelen kokuya ek olarak daha da ağırlaştırırken Promate AQB Autowash ile sık bakım yapılarak olası bu sorun çözülmüştür.
Sürekli Maksimum Filtre Verimi
ESP tekniğinde kirli havadaki partiküller toplayıcıdan 180º açı ile belli bir hızda geçerken
plaklara elektrostatik olarak yapışır, zaman içinde verim düşer. Promate AQB Autowash ile çok kısa periyodlarda minimum maliyetlerde bakım yapılarak verim sürekli maksimum tutulur.
Aktif Karbon Ömrü
Promate AQB Autowash ile toplayıcı filtreye sık periyodlarla bakım yapılacağından olası aksaklıklar yüzünden yağ ve duman kaçağı olmayacak ve aktif karbon daha uzun ömürlü kullanılabilecektir.
Yüksek Aktif Karbon Verimi
Promate AQB Autowash ile toplayıcı filtreye sık periyodlarla bakım yapılacağından olası aksaklıklar yüzünden yağ ve duman kaçağı olmayacak ve aktif karbon daha verimli kullanılabilecektir.
Hatalı Bakım Kaynaklı Sorunlar
Özellikle yetkili olmayan servisler tarafından manuel olarak yapılan bakımlarda toplayıcı filtre zarar görebilmekte ve kullanılamaz hale gelebilmektedir. Promate AQB Autowash ile yerinden çıkarmadığınız toplayıcı filtre çok daha uzun kullanılabilmektedir.
Zaman Tasarrufu
Promate AQB Autowash ile işletme bakım ile ilgili birçok işlemden zaman tasarrufu sağlayacaktır.
Genel İşletme Maliyetinde Tasarruf
İşletmede bakıma ayrılan emek, maliyet, zaman gibi birçok konuda tasarruf sağlayacaktır.
Uzun Ekonomik Ömür
Promate AQB Autowash’ın iç yapısı paslanmaz malzeme olduğundan ve filtre bakım esnasında sökmeden, takmadan dolayı aşınmayacağından dolayı çok daha fazla uzun ömürlüdür.
https://alizemhs.com/