HOT DÖNER

2011 yılında kurulan Hot Döner, çeşitli baharatlar kullanarak ürettiği kendine özgü soslarıyla müşterilerinin damaklarında lezzet şöleni yaşatıyor. Bu lezzetini, 2021’de Türkiye Altın Marka Ödülleri’nde “Yılın Lezzet Markası” seçilerek tescilleyen marka, insanların en çok
tercih ettiği ürünlerden biri olan tavuğu, Hot Döner restoranlarında özel sosuyla vazgeçilemez bir tada dönüştürerek tercihlerin ilk sırasında yerini alıyor.

Hot Döner, Hatay’a has kendi özel sosuyla yapılan dönerlerini yine kendi üretim noktalarında
hazırlıyor ve son tüketiciye kadar ulaştırıyor. Marka bu başarısını ve hedeflerini, “Müşterilerimize kulak verdiğimize hem et hem de tavuk dönerde vazgeçilmez olduğumuzu görüyoruz, özellikle tavuk döner yemekten türlü nedenlerle çekinen tüketicilerin de güvenilir adresi olmayı başardık. Bu nedenlerden dolayı alanımızdaki en iddialı ve başarılı markayız,” şeklinde açıklıyor. Hot Döner sadece döner restoranları içerisinde değil, sektörde de en hızlı büyüyen markalar arasında yer alıyor.

Üretim gücü
Üretim gücünün altını çizen marka, “Oksijen Et bizim ana firmamızdır. Tavuk da ise Türkiye’nin en büyük üreticilerinden biri olan tedarikçimizden yüksek kalite ve lezzet standartlarımıza uygun tavuğu tedarik ediyor ve üretimi de biz yapıyoruz. Yani biz hem tavuk döneri hem de et döneri kendi tesislerimizde kendimiz yapıyoruz. Bunun da avantajı; üretimin bizim kontrolümüzde olması, daha hijyenik ortamlarda olduğunu gözümüzle görmemizdir. Üretimi kendimiz yaptığımız için içimiz rahat bir şekilde hizmet veriyoruz,” açıklamasında bulunuyor.

“Pandemi döneminde markamız”
Özel sosu, yüksek kalitesi ve vazgeçilmez lezzetiyle çok beğenilen ve tercih edilen ürünler, paket servis başarısıyla birleşerek markanın pandemi dönemini başarıyla geçirmesinde önemli bir faktör olarak öne çıkıyor. Firma bu başarısını, “Hot Döner markası, bu dönemde üretim gücünü, geniş restoran ağını ve vazgeçilemez lezzetini paket sipariş operasyonu başarısıyla birleştirerek çok ciddi büyüme sağlamıştır. Pandemi döneminde yükselen performansını sürdürülebilir standart performansa dönüştüren Hot Döner yatırımcı memnuniyetini bu dönemde arttırabilen nadir markalardan biri olmuştur. Kimsenin bir daha hayal bile etmek istemeyeceği bu tür ciddi sarsıntılı zamanlarda bile markanın başarıyla büyümesi, mevcut yatırımcı memnuniyetini arttırırken yeni yatırımcı adaylarının ilgisini de ciddi olarak yükseltmiştir.” cümleleriyle dile getiriyor. Hot Döner yükselen performansıyla, düşük yatırım maliyetinin geri dönüşünü daha hızlı bir süreye ulaştırmıştır. Türkiye’nin tüm şehirlerinde ve birçok ilçesinde olmayı hedefleyen Hot Döner, ailesine katılan yeni iş ortaklarıyla hedefine doğru emin adımlarla yürümeye devam ediyor.