BUY BUSINESS TURKEY

“TÜRKİYE’YE EN FAZLA SAYIDA YATIRIMCIYI ÇEKECEK ÜST DÜZEY BİR DANIŞMAN OLMAYI HEDEFLİYORUZ.”

Türkiye’deki yüzlerce yerli ve yabancı yatırımcıya 2013 yılından bu yana danışmanlık hizmeti veren Buy Business Turkey, markasını ve Franchise’ını büyütmek isteyen tüm markaları iş birliğine davet ediyor.

Kendinizi tanıtır mısınız?
Mehdi Alimardani: Buy Business Turkey olarak 2013 yılından bu yana Türkiye’deki yüzlerce yerli
ve yabancı yatırımcıya işlerini geliştirmelerine veya yeni iş fırsatları bulmalarına yardımcı olmak için danışmanlık hizmeti veriyoruz. Uluslararası danışmanlık tecrübemiz ile yerli ve yabancı iş adamlarını ve şirketleri Türkiye’de yatırım yapmaya teşvik ediyor, projelerinin her aşamasında onlara bireysel olarak eşlik ediyoruz.

Faaliyet alanınızdan söz eder misiniz?
Buy Business Turkey markası altında yatırımcılara birçok sektörde işletme Franchise’ları sunuyor ve yeni iş kurmalarına yardımcı oluyoruz. Ayrıca gıda sektöründe faaliyet gösteren restoran ve kafelere danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Hizmetleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?
Buy Business Turkey aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli danışmanlık hizmetleri sunmaktadır:
➤ Franchise markaların yurt içi ve yurt dışı reklamları
➤ Devredilen yatırımlar ve işletmeler için danışmanlık ve halkla ilişkiler çalışmalarının sağlanması
➤ Yabancı yatırımcılar için Türkiye’de şirket tescili
➤ Yeni kurulan firmalara insan kaynakları desteği
➤ İşçilere ve öğrencilere iş fırsatları yaratmak
➤ İşletme kurmak
➤ Pazarlama ve pazarlama danışmanlığı
➤ Mimarlık ve dekorasyon hizmetleri
➤ Teknoloji yatırım tavsiyesi
➤ ve diğer birçok hizmet.

Müşteri portföyünüz hakkında bilgi alabilir miyiz?
İran, Azerbaycan, Rusya, Ukrayna gibi çeşitli ülkeler ve Ortadoğu bölgesi ülkeleriyle iş ilişkilerimizi geliştirdik. Elli ülkedeki paydaş yapılarıyla etkin iletişim sayesinde ağımız genişledi.

Firmalara hangi alanda hizmet veriyorsunuz?
Gıda, üretim tesisleri, işletme Franchise’ları, bilgi teknolojisi, otomotiv, e-ticaret platformları ve yeni nesil girişimler dahil olmak üzere çeşitli alanlarda faaliyet gösteriyoruz. Ayrıca geniş danışmanlık kadromuz ve ortaklıklarımızla müşterilerimize birçok alanda yardımcı olabiliyoruz.

Kaç şubeniz var ve iş ilişkilerinizi nasıl tanımlarsınız?
Buy Business Turkey’in merkezi İstanbul’da olmakla birlikte, Türkiye’nin ondan fazla ilinde ve 50’den fazla ülkeyle iş ilişkilerimiz bulunmaktadır. Geniş bağlantıları ve yetkili iş ortakları sayesinde bu ağ her geçen gün büyümeye devam edecektir. Buy Business Turkey, Türkiye’nin ve dünyanın her yerindeki müşterilerine hizmet verebilecek şekilde organize edilmiştir.

Girişimcilerin sizi tercih etme nedenleri nelerdir?
Girişimcilerin bizi tercih etmesinin temel nedeni, çeşitli alanlarda kapsamlı ve uzmanlaşmış danışmanlık hizmetleri sunabilme yeteneğimizdir. Yatırımcıların Türkiye’deki en iyi iş fırsatlarından faydalanmalarına yardımcı oluyor ve projelerini farklı aşamalarda destekliyoruz. Uluslararası danışmanlık konusundaki tecrübemiz ve uzmanlığımız da girişimcilerin bizi tercih etmesinde önemli rol oynuyor.

Firmanızın son dönemde Türkiye’de geldiği noktayı nasıl değerlendiriyorsunuz?
2013’teki kuruluşumuzdan bu yana zaman içinde geliştik. Uluslararası bir danışman olarak çok sayıda iş adamı ve yatırımcıyı Türkiye’ye yatırım yapmaya teşvik edebildik ve projelerinin her aşamasında onlara bireysel olarak eşlik edebildik. Bu, markamızın başarısında artışa ve parlak bir büyümeye yol açtı.

Firmanızın gelecek dönem hedefleri nelerdir?
Şirketimizin temel hedefi, Türkiye’ye en fazla sayıda yatırımcıyı çekecek üst düzey bir danışman olmaktır. Bu hedefe ulaşmak için Türkiye’de faaliyet gösteren, markasını ve Franchise’ını büyütmek isteyen tüm markaları iş birliğine davet ediyoruz. Aynı zamanda uluslararası işletme danışmanlığı alanındaki tecrübe ve bilgi birikimimizi girişimcilere ve yatırımcılara en iyi şekilde aktarmaya çalışıyoruz. Ekonomiyi geliştirmeye ve daha büyük yatırımları çekmeye yönelik vurgumuz devam ediyor.