KOMŞU KAHVE

YAHYA PULAT: “İLKEMİZ KAZANDIRAN YATIRIMLAR YAPTIRMAK.”

Sektörde Aralco Group olarak 10 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren firma, Türkiye’nin farklı bölgelerinde, 25 noktada 3 milyondan fazla misafir ağırlayarak sektör ekonomisine ve istihdamına katkı sağlıyor.

“Komşu Kahve markalarıyla bulunduğu lokasyonlar her şehrin en değerli noktaları, diğer deyişle buluşma noktası olmak zorundadır,” diyor Aralco Group Franchise Direktörü Yahya Pulat. “A grubu bir misafir kitlesi ağırladığımız için seçici davranmaktayız. Bu sebeple 2024 yılı için Komşu Kahve olarak Türkiye’nin farklı noktalarında en az 20 yeni şube açma hedefindeyiz. Bu hedef şubelerimizin lokasyonları arasında Ankara, Adana, Aydın, Balıkesir, Denizli, Diyarbakır, Mersin, Kayseri, Kocaeli, Manisa, Muğla, Sakarya, Samsun, Trabzon, Yalova, İstanbul ve İzmir ile birlikte Kıbrıs bulunuyor. Amacımız mümkün olabildiğince şehrin buluşma noktalarında komşuluk kültürünü kahve eşliğinde tüm misafirlerimize hissettirmek,” şeklinde açıklıyor markanın hedefleri.

Franchise yatırımı yapacak girişimciler için çalıştıklarını belirten Pulat, bu kitlenin de doğru yatırımı yapmasını sağladıklarını, öncelikle pazarı doğrulanmış bir marka sunduklarını sözlerine ekliyor. “Bu da büyük oranda yatırım riskini izole ediyor.” diyerek, yatırımcının işi nerede, ne şartlarda yapacağı konusunun altını çizerek sözlerine şöyle devam ediyor. “Bugün kiralama görüşmelerinden doğru işletmelerin oluşturulmasına kadar ki süreç en az doğru marka yatırım kararı kadar önemli. Biz tüm bu süreçlerde yatırımcıya destek veriyor ve yanlarında oluyoruz. Franchise almak ticari bir iş modeline dahil olmaktan ziyade, popüler olan bir şeyi edinme veya bir moda satın almak gibi... Kazandıran yatırımlar yaptırmayı ilke edinen departmanımız, geliştirdiği analiz yöntemi ve tecrübesi ile hizmet verdiği yatırımcıların ve markaların en doğru kararları verip sürekliliği olan ticaretler yapması için çalışmayı ilke ediniyor.”