FABBRICA DELIVERY KITCHEN

“ONLARCA MARKANIN ÜRÜNLERİ EN EKONOMİK ŞARTLARDA SUNUYORUZ.”

Ürün gamında kendi üretimi dondurmadan kasap hamburgerine, cajun mutfağından deniz ürününe kadar geniş bir yelpaze sunan Fabbrica Delivery Kitchen, üç pizza markasıyla da farklı zevklere sahip müşteri profiline hizmet veriyor. Bununla birlikte firma, finans
kurumlarıyla yaptığı ön görüşmelerle yatırımcı adaylarını kurum yeterliliği doğrultusunda destekliyor.

Markanızın kuruluş hikayesini kısaca anlatabilir misiniz?

Böyle bir sistemi yıllar önce planladım, ancak o zaman ki şartlarda yemek platformları Cloud Kitchen mantığını reddediyordu. Pandemi sürecinde kırılan bu dik duruş hem platform gelirlerini arttırdı hem de girişimcilere yeni ufuklar açtı. Hayalle başlayan hikaye tedarik zincir, mekan, finans, personel yazılım ve üretim süreciyle hayata geçirildi.

Markanıza uygun Franchise-bayi aday profili nasıl olmalıdır?
Öncelikle adayın yapacağı yatırımının keyfini çıkaracak yaşam kalitesine sahip olmasını öngörüyoruz. Yapacağı yatırımın keyfini çıkarmadan sadece gelir kapısı olmasını bekleyen franchise adayları bizim hedefimiz değil. Biz, bizimle gelişmeye açık ve kıvrak zekalı, esnaflıktan kopmamış yatırımcılar ve en önemlisi kendine yeni ufuklar arayan genç girişimcilerle beraber yol almaktan zevk alacağız. Hızlı karar veren, çevik zekaya sahip, yeni fikirlere açık ve eğlenceli yatırımcılarla yol almak istiyoruz. Yatırım tutarını değil, ne işi nasıl yapacağını planlayan kişiler bizim için önemli, çünkü bizim işimiz kendi yatırımını kendi ödeyen bir sistem.

Franchise yatırımcısı neden sizin markanızı tercih etmeli? Markanızın öne çıkan faydaları nelerdir? Kısaca anlatabilir misiniz?
Franchise yatırımcısı öncelikle kendisi için iyi bir şey yapmak istiyorsa ve gelecekte “Ben bunu büyüttüm,” diyeceği bir yatırıma girmek istiyorsa eğer bizim modelimizi seçmeli. Her markanın,
her mutfağını oluşturmak hem yatırım hem operasyon hem de personel açısında büyük yükler getirmektedir. Biz onlarca markanın ürünlerini en ekonomik şartlarla tüketiciyle buluşturuyoruz.
Özellikle gelen siparişlerde aynı müşterileri defalarca görmek bize keyif veriyor. Düşüneceği, 500
kalem hizmet ve faktörü hazır olarak hizmetine sunuyoruz. Ürün gamımızda kendi üretimimiz
dondurmadan kasap hamburgerine, cajun mutfağından deniz ürününe kadar geniş bir yelpazedeyiz. Üç pizza markamız ile farklı zevklere sahip müşteri profiline hizmet veriyoruz. Finans kurumlarıyla yaptığımız ön görüşmelerle yatırımcı adayları kurum yeterliliği doğrultusunda desteklenecektir.

Kaç şubeniz var? Bu şubelerin ne kadarı markanıza ait, ne kadarı franchise?
Şu an dört şubemiz var. On altı marka ile hizmet veriyoruz. Kasım başında beş şubede on dokuz marka olacağız. 2024’de de tüm arge çalışmaları menüleri tamamlanmış yeni markalarımızla 25’e çıkacağız. Yatırımcımız tescilli markaları kullanacağından bölge ve benzeri korumalara sahip olacaklardır.