I LOVE FISH

SERKAN İMRAK: “FRANCHISING MODELİ İLE 100 ŞUBE AÇMAYI PLANLIYORUZ.”

Franchise sahipleriyle birlikte büyümeyi ve markayı ulusal düzeyde daha da güçlendirmeyi hedeflediklerini dile getiren Serkan İmrak, bu büyüme sürecinde kalite standartlarından ödün vermeden, müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkartarak sektördeki lider konumlarını sürdürmeye devam edeceklerini belirtiyor.

Firmanızın kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi alabilir miyiz?

2011 yılında, ülkemizin ilk balık ekmek ve deniz ürünleri restoran zinciri olarak, Dardenia’yı kurduk. Dardenia, “Fast casual” ile “Casual dining” arasında adlandırdığımız ve müşterilerin daha uzun süre vakit geçirdiği bir konseptle hizmet veren bir marka. Bu konsept, hızlı servisin pratikliğiyle
rahat yemek deneyiminin birleşimini sunarak müşterilere lezzetli bir ortamda daha fazla keyif alma imkanı tanıyor. Geniş menümüz, çeşitli deniz ürünleri, balık ekmek ve suşi gibi seçenekleri içeriyor ve müşterilere zengin bir tat deneyimi sunuyor. Bunun yanı sıra 2021 yılında fast food balık ve deniz ürünleri deneyimi sunan I Love Fish’i faaliyete geçirdik.

I Love Fish, balık ve deniz ürünlerini en ekonomik ve hızlı şekilde geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla hayata geçirdiğimiz sağlıklı fast food olarak adlandırdığımız zincirimiz. Dardenia ve I Love Fish olmak üzere bugün 10 şubeye ulaştık. Onbirinci şubemizi de çok yakın zamanda açma çalışmalarımız devam ederken I Love Fish’i franchising vererek yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Dardanel’in sahip olduğu üretim gücü ve kapasitesi en büyük avantajımız. Örneğin kendi üretim tesislerimizde ekmeklerimizi, balıklarımızı ve soslarımızı üreterek, müşterilerimize taze ve yüksek kaliteli ürünler sunuyoruz. Dardenia ve I Love Fish’in temel amacı, tüm Türkiye’ye balık ve deniz ürünlerini hızlı, güvenilir ve lezzetli bir şekilde sunmak. Deniz Ürünleri Fast Food ve Casual Dining markası olarak, sektördeki liderliğimizi sürdürmeyi ve müşterilere sadece kaliteli yemekler değil, aynı zamanda keyifli bir yemek deneyimi sunmayı amaçlıyoruz.

Girişimcilerin firmanızı tercih etme nedenleri nelerdir?
Öncelikle markanın uzmanlığı ve güvenilirliği diyebilirim. Dardenia ve I Love Fish’in çok güçlü bir marka olan, Türkiye’nin balık ve deniz ürünleri uzmanı Dardanel’in bünyesinde yer alması. Girişimcilerin firmamızı tercih etme nedenleri ise oldukça çeşitli. İlk olarak, ürün gamımızdaki benzersizlik ve rakipsizliğin müşterilere farklı ve özel bir deneyim sunma fırsatı yarattığını söyleyebilirim. Fast-food deniz ürünleri alanında öncü olmamız, tüketicilere sağlıklı ve lezzetli bir alternatif sunmamıza olanak tanıyor. Ayrıca, markamızın gücü ve köklü geçmişi, girişimciler için güvenilir bir ortaklık sağlama konusunda önemli bir etken. Dardanel bünyesinde olmamız, sektördeki liderliğimizi güçlendirirken iş ortaklarımıza da geniş bir destek ağı sunuyor.

Faaliyet gösterdiğiniz alanın geleceği ile ilgili düşünceleriniz neler?
Deniz Ürünleri fast-food alanında tam anlamıyla keşfedilmemiş bir potansiyele sahip. Hızla büyümeye devam eden bu pazar, sağlıklı ve iyi beslenme trendinin yükselmesiyle kısa sürede alternatif bir seçenek oluşturdu. Dünyada ise oldukça iyi bir potansiyeli var. Global ölçekte deniz ürünleri tüketiminin artması da bu sektördeki geleceğin parlak olduğunu gösteriyor. Bu alandaki tüketici talepleri ve eğilimlerindeki değişim, işimizin sürdürülebilir büyümesi için uygun bir zemin oluşturuyor. Ayrıca, tavuk ve et ürünlerine alternatif bir pazar olarak konumlanmamız, geniş bir müşteri kitlesine hitap etme şansı da sunuyor.