REALTOR GLOBAL REAL ESTATE

ANIL ÖVENÇOĞLU: “BİZ PROFESYONEL BİR GAYRİMENKUL YATIRIM DANIŞMANLIK ŞİRKETİYİZ.”

Operasyonel süreçlerin tamamını uluslararası perspektifle yöneten Realtor Global, yatırımcı
müşterilerine eksiksiz ve profesyonel hizmet sunuyor. Bir yatırım danışmanlık şirketi gibi
çalıştıklarının altını çizen Anıl Övençoğlu ile şirketin çalışma prensipleri hakkında konuştuk.

Firmanızın kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi alabilir miyiz?
Anıl Övençoğlu: Realtor Global dokuz yıl önce faaliyetlerine başlamış, tüm operasyonel süreçlerini uluslararası bir perspektifle yöneten bir Türk markasıdır. Uluslararası perspektiften kastım, Realtor Global’in müşterilerinin 40 farklı milliyetten olması dışında, şirketin finans, pazarlama, iş geliştirme,
teknoloji vb. tüm birimlerinin, Türkiye ve diğer ülkelere uygun olarak yapılandırılmış ve yönetiliyor olmasıdır. Bir örnek vermek gerekirse, pazarladığımız tüm gayrimenkuller en az üç dilde ilana koyulur, kullandığımız tüm resmi dokümanlar, sözleşmeler en az üç dilde hazırlanır ve hepsi her daim günceldir. Farklı bir ülkeyle ilgili mevzuat konusunda o ülkenin müşavirlerinden hizmet alınır.

Realtor Global, bir yatırım danışmanlık şirketi gibi çalışır ki ana müşterisi mülk sahipleri olduğu kadar, gayrimenkul yatırımcılarıdır. Yatırımcı müşterilerine, ilk temastan itibaren, eksiksiz, profesyonel bir hizmet sunar ve bu hizmet kişilerden bağımsız olarak, teknolojiyle de desteklenir. Her bir şube kendi içerisinde departmanlar halinde çalışır. Departmanlar arası koordinasyon Broker ve ofis müdürü tarafından sağlanır ve her iki yönetici de bilfiil tüm operasyonun içerisindedir.

Sizce girişimcilerin firmanızı tercih etme nedenleri nelerdir?
Biz profesyonel bir gayrimenkul yatırım danışmanlık şirketiyiz. Sektördeki ‘bir masa - bir kasa’
ezberlerinin tamamen dışında, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, bilgiye ve uzmanlığa dayalı, işini teknoloji ile bütünleştirmiş ve sürekli güncelleyen, geliştiren bir iş anlayışımız var. Diğer taraftan sektörde Franchise veren zincir gayrimenkul firmalarından da farklıyız. Bizim çalışma şeklimiz ‘bolca portföy al, ilan sitelerine yükle ve doğru alıcının seni bulmasını bekle’ değil, ‘alıcıyı işin merkezine koy, onu iyi anla, onu ihtiyaçlarına en uygun yatırım fırsatlarıyla buluştur’ şeklindedir. Kendimize özel geliştirdiğimiz CRM programımız ise, tüm iş akışını ve iletişimi sistem üzerinden yürütmemizi, departmanların birbiriyle koordinasyon sağlamasını, yöneticilerin çalışanların performansını izlemesini, ölçmesini ve gerekli raporlara erişimi sağlıyor. Yerli ve yabancı personelimiz bizimle çalıştıkları süre boyunca uluslararası ve Türk eğitmenlerden gayrimenkul, hukuk, tapu, müşteri ilişkileri, pazarlama ve iletişim eğitimlerini alırlar. 2023 yılı itibariyle İstanbul genel merkez ofisimizde Övençoğlu Akademi projemizi hayata geçirdik. Yine diğer franchise markalardan farklı olarak, bizim markamızda işler departmanlar üzerinden yürütülür. Kurulduğumuz günden bugüne ara vermeden devam ettiğimiz uluslararası pazarlama çalışmalarımız kapsamında dünyanın en etkin gayrimenkul pazarlama platformlarını, fuarları ve etkinlikleri çok uygun şartlarla kullanabilme gücüne sahibiz.