SALOON BURGER

BURGER’İN YERLİ MARKASI: SALOON BURGER

Turgut Aydın Holding bünyesinde 2015 Nisan ayında ilk restoranını açan Saloon Burger, hem orijinal lezzet kodlarını koruyan burgerleri hem yerel tatlarıyla farklılaştırılan özel hamburgerleriyle 55 restorana ulaşmış durumda. Marka hakkında Esra Kıvrak ile konuştuk.

Firmanızın kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi alabilir miyiz?

Esra Kıvrak - PizzaLazza ve Saloon Burger CEO’su: Saloon Burger markamızın çıkış noktasını, hak ettiği hızla servis edilebilen ürünleri, lezzeti katmerleyen keyifli bir oturma düzeninde ve gönlü zengin Türk duruşuyla sunmak oluşturuyor. Tüketici beklentilerini ve tüketim trendlerini yakından takip edip, en cazip ürün ve menü tekliflerini geliştiren Burger’in yerli markası Saloon Burger, hızlı servis ve paket serviste yenilikçi pazarlama stratejileriyle Burger Mutfağındaki payını büyütüyor.

Girişimcilerin firmanızı tercih etme nedenleri nelerdir?
Tüketicilerimizin beklentilerini çok yakından takip ediyoruz ve lezzet sınırlarını zorlayan, hayatlarının akışındaki tüketim okazyonuna eşlik ürün ve menülerimizi, cazip fiyat avantajlarıyla sunuyoruz. Saloon Burger Restoranlarımızda kendi bünyemizde işletme stratejisiyle hareket ediyoruz. Önümüzdeki dönem Türkiye genelindeki büyüme hedefimiz içinde franchise verme stratejisi de mevcut.

Faaliyet gösterdiğiniz alanın geleceği ile ilgili düşünceleriniz neler?
Hızlı servis restoranlar hem pazar büyüklüğü hem de büyümenin en önemli kriterlerinden biri olan sipariş adetlerindeki yıllık artış oranlarında güçlü bir büyüme ivmesi gösteriyor. Adrese teslim büyümesini sürdürüyor, her 3 siparişin biri adrese teslim olarak gerçekleşiyor. Öte yandan, ‘gel-al’ siparişler de güçlü bir şekilde büyüyor. Pandemiyle hız kazanan evde tüketim alışkanlığının kalıcı hale geldiği çok açık bir şekilde görülüyor. Öte yandan dijital yaşam, günümüzün en önemli sosyal dinamikleri arasında ön sırada. Dijital yaşam ve evde tüketim alışkanlıkları, markalar için önemli fırsatlar sunuyor. Her iki markamızla da dijital kanallarda sürdürülebilir büyümeye büyük önem veriyoruz ve bu alana düzenli yatırım yapıyoruz. Önde gelen Online sipariş platformlarının tümüyle güçlü ilişkilerimiz ve başarılı kampanya yönetimimizle büyümeye devam ediyoruz. Bu kanalların ana sayfa bannerlarında görüntü payımızı arttırıyor, kampanya iletişimlerimize devam ediyoruz.

Önümüzdeki dönem hedeflerinizle ilgili bilgi alabilir miyiz?
Saloon Burger markamızla 2024 sonuna dek 80 restorana ulaşmayı hedefliyoruz. PizzaLazza ve Saloon Burger ile son yıllarda çok hızlı bir büyüme gerçekleştirdik ve 2024 yılı sonuna dek kadar Türkiye genelinde yaygın bir marka olmak için stratejik planlarımızı hazırladık. Müşteri memnuniyeti ile deneyimini en mükemmel seviyeye taşımayı, kısa sürede Türkiye’nin en hızlı büyüyen hızlı servis restoran zincirleri arasına girip, sektörün önemli markaları olmayı başarmış PizzaLazza ve Saloon Burger’i, her geçen gün güçlendirmeyi, ülkemizin en yaygın, en çok tercih edilen yerli Pizza ve yerli Burger markaları haline getirmeyi hedefliyoruz.