BARGELLO PERFUME

Bursa’da 9.000 m2’lik tesislerinde uluslararası standartlara uygun ve %100 yerli üretim yapan Bargello, yatırımları ile büyümeye devam ediyor. Yüzlerce farklı kokuya sahip
marka ürünlerini Avrupa, Afrika, Asya ve Orta Doğu bölgelerinde bulunan 40’tan fazla ülkede 600’ü aşkın mağazasıyla müşterilerine sunuyor.

1950 yılında kurulmuş döneminin ünlü kolonya markası Gonca Kolonyalarının satın alınmasıyla faaliyetlerine başlayan Bargello, 70 yılı aşkın deneyimi ile sürekli inovasyon ve gelişen teknolojiyi yakından takip ederek sektöründe dünyanın en iyi markaları arasında olmayı hedefliyor. Marka, perakende kanalındaki geniş tecrübesi ile 30 ile 90 m² arası; yaya trafiği işlek lokasyonlarda cadde üstü mağaza, AVM mağaza ve kiosk konseptinde yatırımlar yapmaya devam ediyor. 300’den fazla koku alternatifi ve geniş ürün yelpazesine sahip Bargello; parfüm, vücut spreyi, duş jeli, sıvı sabun, kolonya, deodorant, roll on, antiperspirant, mum, ortam kokusu, araç kokusu ve kurumsal kokulandırma cihazı olan ScentPlus gibi farklı ürünleri kalite standartlarına uygun olarak tüketicilerinin beğenisine sunuyor. Koku alanında uzmanlaşan kadrosu ile ürün yelpazesini her geçen gün çeşitlendiren Bargello, özellikle Niche ve kreatif serisinde ürün çeşitlerini arttırmaktadır.
Kişisel bakım ürünlerinde de çalışmalarını devam ettiren marka, duş jelinden sonra sıvı sabunlarını da ürün yelpazesine ekledi. Marka, tesislerinde ISO 9001 ve ISO 22716 (GMP) kalite standartları, aynı zamanda IFRA ve HELAL standartlarında üretim yapıyor.

Sektöründe, kullanıcıları nezdinde marka memnuniyetinde ilk sırada yer alan Bargello 2023 yılında, GFK araştırma şirketinin yaptığı anket verilerine göre %83 ile sektöründeki en yüksek marka bilinirliğine sahip firma olup, %75 ile sektörün en çok tercih edilen ve lider marka skoruna sahiptir. Sektörünün en bilinir ve en çok tercih edilen güvenilir markası konumunda bulunan Bargello, sürecin haklı gururunu yaşıyor. Misyonunu çevre dostu, yenilikçi, güvenilir, uluslararası standartlara sahip müşterilerinin tarzlarına uygun ürünleri en ulaşılabilir şekilde sunmak olduğunu belirten Bargello’nun vizyonu sürdürülebilir bir büyüme ile koku alanında ilk akla gelen marka olmaktır. Topluma ve ülkesine karşı sorumluluklarını yerine getiren Bargello, personeline daima önem veren, kalifiye personel yetiştiren ve yaptığı projeler ile sektörü belirli bir seviyeye taşımış
bir markadır. Merkez ofis, fabrika ve yurt içi mağazalarında görev yapan 1000’in üzerinde çalışanı mevcut. 

Ayrıca Bargello koku üzerine sahip olduğu tecrübe ve uzmanlığı ile farklı markaların özel üretim çalışmalarını da yapıyor. Müşterilerine parfüm, kolonya, ortam kokusu, araç kokusu gibi ürünleri, Ar-Ge, Ür-Ge gibi uzun ve masraflı süreçleri beklemeden, büyük bir yatırım yapmadan, en kaliteli şekilde sunuyor. Böylece markalar, tüm testlerden geçmiş ve gerekli sertifikalara uygun olarak, markalarına özgü, kendilerine özel üretilmiş ürünleri müşterilerine sunabiliyor.
2012 yılında online alışveriş sitesi www.e-bargello.com‘u kurarak ürünlerini dijital dünyaya taşıyan Bargello, hazır ve doğru işleyen bir e-ticaret sürecine sahip olmanın önemini ve markanın vizyoner yapısının bir örneğini daha sergilemiş oldu. Kendi e-ticaret sitesinin yanı sıra alanında adını duyurmuş ve geniş kullanıcı kitlesine sahip dijital pazar kanallarında da yer almaktadır.