B-FİT KADINLARIN SPOR VE YAŞAM MERKEZİ

B-FIT’IN YENI HEDEFI YÜZDE 50 BÜYÜMEK VE YURT DIŞINA AÇILMAK

Her yaş grubu ve her gelir seviyesinden kadına spor yapma alışkanlığı kazandırarak kadınların bedensel ve zihinsel gücünü artırmaya hizmet eden b-fit’in Yönetim Kurulu Başkanı Burcu Topal, 2024 sonuna kadar hedeflerinin Türkiye’de 65 olan şube sayılarını yüzde 50 oranında artırmak ve Türkiye’de büyümeye devam ederken yurt dışına açılmak olduğunu söyledi. Topal, b-fit’in 4 ay gibi kısa sürede yatırım maliyetini çıkarıp para kazandırmaya başladığını belirtti.

Altı kadın tarafından 2006 yılında her yaş ve gelir grubundan kadına spor yapma alışkanlığı kazandırarak daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürdürmelerini sağlamak amacıyla kurulan b-fit, kadınların sosyal etkinlik ve projeler yaparak kendi yaşamları ve çevreleriyle ilgili farkındalıklarının artmasına hizmet etmek vizyonuyla yoluna devam ediyor.

Çok sayıda kadına spor yapma imkanı
sağlayacağız

b-fit’i Mayıs 2023’de devraldığını belirten b-fit Yönetim Kurulu Başkanı Burcu Topal, “2024 sonuna kadar hedefimiz Türkiye’de 65 olan şube sayılarımızı %50 oranında artırmak ve Türkiye’de büyümeye devam ederken yurt dışına açılmak. b-fit olarak temel sosyal hedefimiz kadın girişimci sayısını ve kadın istihdamını artırırken çok daha fazla sayıda kadına spor yapma imkanı sağlamak.” dedi.

b-fit’ten 4 ayda yatırımını çıkartan iş modeli
Topal, sağlıklı yaşam ve sporu seçen girişimciler için b-fit şubesi açmanın detaylarını ve artılarını da anlatarak, b-fit’in 4 ay gibi kısa sürede yatırım maliyetini çıkarıp para kazandırmaya başladığını belirtti. Topal, “b-fit merkezi açmanın maliyeti bulunulan şehre, lokasyona ve spor merkezinin  metrekare büyüklüğüne göre değişim gösteriyor. Franchise bedeli dahil ortalama 500 ila 700 bin TL arasında hizmet vermeye hazır bir b-fit spor ve yaşam merkezi açılabilir. Harcanacak para; yeni franchise isteklerine göre değişkenlik gösteriyor. Yer bulma, tabela tasarımı, cephe giydirme, iç dekorasyon, satış ve pazarlama desteği, oryantasyon gibi tüm alanlarda birlikte çalışıyoruz. b-fit’in tüm yeni kadın girişimcilerine ve antrenörlerine eğitim ve oryantasyon veriyoruz. Türkiye’de franchise vermeyi hedeflediğimiz ilk 5 il Kayseri, Eskişehir, Ankara, Konya ve Adana, yurt dışında ise önceliğimiz Kıbrıs’ta. Tüm gelir modellerinde yatırımın amorti edilme süresi 4 ay ila 1 yıl arasında değişiyor. Doğru lokasyonda ve doğru işletmecilik anlayışı ile yola çıkan tüm franchiselarımız kısa sürede yüksek kazançlar elde etmeye başladı.” şeklinde konuştu.

Güçlü kadınlara sahip bir toplum idealimiz var
Hedeflerinin altında yatan temel sebebin daha güçlü bir toplum yaratmak olduğunu da sözlerine ekleyen Topal, “Kadınları güçlü toplum yaratmayı çok önemsiyoruz. Kadınlar toplumların neredeyse %50’sini oluşturuyor ve kadının ekonomik ve sosyal hayata katkısı doğruca toplumun gelişmesini sağlıyor. Türkiye’de kadınların girişimcilik konusunda, kendi işlerini açma konusunda oransal olarak çekimser kaldıklarını, zorluklar yaşadıklarını gözlemliyor ve bunun değişmesi için mücadele ediyoruz. On sekiz yıldır Türkiye’nin her yerine b-fit merkezleri açarak spor yapma alışkanlığını artırma misyonuyla çalışıyoruz. 2024 yılında ise, Türkiye sınırlarını aşarak Kıbrıs’a da merkezler açmayı hedefliyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.