MAXIJETT

3 YILLIK ARGE SONUCU MAXİJETT'İ KURDUK 

Maxijett, Denizli’de çiçek, çikolata ve yemek dağıtım hizmeti vermeye başladı. Kentte restoranları tek tek dolaşarak beklenti ve taleplere göre yazılımı güncelleyen Maxijett, sıcak yemek kurye hizmetine odaklandı. Maxijett Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Varlıklı, 2,5 yıl süren çalışmalar sonunda 90 kurye ile 160 restorana sıcak yemek kurye hizmeti verdiklerini, sabah 09.00’dan gece 03.00’e kadar günde bin 500 adet teslimat sayısına ulaştıklarını söyledi.

Türkiye’ye açıldı
Sistemin şeffaf bir şekilde izlenebildiğine dikkat çeken Varlıklı, geliştirdikleri sistemle firmaların yüksek kurye ve ekipman maliyeti, kurye izlenebilirliği, yoğun saatlerde farklı lokasyonlardan gelen sipariş taleplerine cevap verme, paket başına düşen maliyetini düşürme çözümü sunduklarını açıklayan Varlıklı, “Artık sistemi tüm çözümleri sunabilir hale getirdiğimiz için Denizli dışına da kendi şubelerimizi kurarak ve bayilikler vererek açılma kararı aldık. 10 ilde bayiliğimizi açtık. 2024 hedefimiz ise en az 50 ilde Maxijett olarak kurye hizmeti vermek” diye konuştu.

Maxijette İnovasyon Bitmez
Türkiye pazarına açılmaya paralel olarak, yurt dışına da açılma planları 2024’ün ikinci yarısı itibariyle başlayacak. Her bir ülkenin tüketim alışkanlıkları , iş gücü piyasa yapısı ve şehir yapılarının dikkatli incelenerek Maxijett sistemine en uygun ülkelerden başlanacak. Ayrıca Üniversite kampüsleri ve büyük siteler için drone dağıtım projesine başlanacak. Bunların haricinde de 2 ayrı projemiz henüz düşünce aşamasında, bununla ilgili bir teknoloji firması için innovasyonun sürekli olması gerektiğinin farkındayız ve ona göre organizasyon yapımızı sürekli geliştiriyoruz.