BURSA KEBAP EVİ

2023 YILINDA BURSA KEBAP EVI 10 MILYON ZIYARETÇI AĞIRLADI

Türkiye’de ‘Casual Dining” restorancılığın önemli markalarından biri olan Bursa Kebap Evi, 2023 yılında yerli ve yabancı olmak üzere toplamda 10 milyon misafiri ağırladı. 2024 senesinde misafir sayısını 12 milyona çıkarmayı hedeflediklerini belirten Bursa Kebap Evi Yönetim Kurulu Başkanı M.Cem Helvacı, 2022 senesinde 102 olan şube sayımızı 130’a
çıkardık, açtığımız 28 yeni şubeyle bir önceki yıla göre şube sayısı bazında %27 büyüme gösterdiğini de sözlerine ekledi.

“Hizmet İhracatçıları Birliği”nin düzenlediği ve hizmet sektörlerinin ödüllendirildiği “2022 Yılı Hizmet İhracatı Şampiyonları” etkinliğinde “Gastronomi Hizmetleri” kategorisinde ödül alan Bursa Kebap Evi, Almanya, İngiltere, Kanada, BAE, İran, Irak, Suudi Arabistan ve Pakistan başta olmak üzere 8 ülkede 19 şube ile hizmet veriyor. 2024 yılında ise yurt dışı şube sayısını 30’a çıkarma hedefinde...


“Ülke ekonomisine de önemli ölçüde katkı sağlıyoruz”
Toplamda 8 ülkeye başta et ve yan ürünler olmak üzere, Bursa Kebap Evi franchise sistemini ve know-how’ını dünyaya ihraç eden marka, 2023 yılını 1 milyon dolar ihracat ile kapattı. Birbirinden özel lezzetleri en şık şekilde beğeniye sunan Türkiye’nin ödüllü iskender markası Bursa Kebap Evi Yönetim Kurulu Başkanı M. Cem Helvacı, “Kaliteli ürünlerimiz, yıllara dayanan tecrübemiz ve iyi hizmet anlayışımızla hem yurt içinde hem de yurt dışında yer alan şubelerimizde misafirlerimizi ağırlıyoruz. Güçlü ve yenilikçi yönetim kadromuz ve başarılı franchise yapılanmamız sayesinde yurt dışında yatırımcıların güvenini kazanarak hızlı bir büyüme grafiği çizdik. İhraç ettiğimiz hizmet ve ürünlerle ülke ekonomisine döviz kazandırıyoruz. Bu başarı bizi gururlandırıyor. Bu yıl 1 milyon dolar ihracat ile kapatıyoruz. 2024 yılında ise 1 milyon 500 bin dolar ihracat hacmine ulaşma hedefindeyiz...” dedi.

“Yurt dışı yatırımlarımıza devam edeceğiz”
Hedefledikleri stratejik pazarlarda en çok tercih edilen yeme-içme markalarından biri olmayı amaçladıklarını belirten M.Cem Helvacı, “Türkiye’de doğup global bir marka olmak, ülkemizdeki başarı yolculuğumuzu yurt dışında da devam ettirmek en büyük amacımız. Şu anda birçok ülkeden franchising talebi alıyoruz ve bu bizim için gurur verici... Avrupa ve Amerika kıtalarında daha çok ülke ve şehirde, devamında da Dünya’nın farklı coğrafyalarında Bursa Kebap Evi lezzetlerini misafirlerimizle buluşturmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bu büyümeyi yönetirken de sektöre yenilikler getirmeye ve yaptığımız her işi “Bursa Kebap Evi” imzası ile yapmaya devam etmek istiyoruz. ” dedi.