YEMEKPOS

RUKEN KILBAŞ: “DÜNYA ÇAPINDA BİR MARKA OLMAYI HEDEFLİYORUZ.”

YemekPOS Proje Yöneticisi Ruken Kılbaş, Türkiye’de Franchise firmalarına sundukları
‘YemekPOS Franchise Yönetim Sistemi’ ile yakaladıkları büyük başarıyı, Avrupa’daki Franchise firmalara verecekleri hizmetlerle bir üst lige taşıyacaklarını belirtiyor. Franchise sektöründe yazılım arayışı içinde olan firmaların aklına gelen ilk uygulamalardan biri olmayı hedefleyen marka, yapay zekayı kullanarak müşterilerinin hayallerini birlikte gerçekleştirmek için simülasyonlar içeren bütünsel bir yapı kurmayı planlıyor.

Şirketinizin kuruluş ve gelişim sürecini öğrenebilir miyiz?
YemekPOS FYS, 2010 yılında Franchise firmalarına katma değerli hizmetler sunmak için geliştirilmeye başlandı. Firma olarak kendimize belirlediğimiz hedef, Franchise sistemi ile çalışan işletmelerdeki verileri anlık olarak izleme ve tüm paydaşlara hızlı karar almayı sağlayacak dijital bir ortam hazırlamak olmuştur. Sektör tecrübemiz ve markaya atadığımız dedike proje yöneticisi ve
teknik personel sayesinde müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu tüm konularda onlara servis hizmeti sunmaktayız. Kurulan bu organizasyon, müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve taleplerine hızlı çözüm üretmemizi ve sonuçta başarılı bir ticari operasyon yapmalarını sağlamaktadır.

YemekPOS FYS; net bir ifade ile iş ortaklarına güvenli sürüş yapma imkanı vermektedir, diyebiliriz. Müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için yaptığımız geliştirmeler, yazılım içerisine müşteri talebi ile ekleyeceğimiz ilave kontrol prosesleri sistemin verimliliğini artırmakta, muhtemel kullanıcı hatalarının oluşmasını önlemekte, sistemin 1 noktada yaptığı faydayı 1001 noktaya ulaştığında da aynı kalitede sürdürmesine imkan sağlamaktadır. Firma merkezine ait uygulamalar (ERP, B2B, İnsan kaynakları, CRM, Online tahsilat, Online mutabakat sistemleri, Vade yapılandırma uygulamaları, MRP, Maliyet muhasebesi, Genel muhasebe, e-Devlet uygulamaları, Yönetim karar destek sistemleri) sayesinde; şirket merkezine ait faaliyetler etkin şekilde yönetilmektedir. B2B uygulamamız sayesinde; bayilerin merkezden satılan ürünlerin bilgilerini görmesi, sipariş verme, ödeme yapma, ekstre görüntüleme, merkeze talep açma, merkeze iade edilecek ürünler için ön onay alınması vb. konularda hızlı ve esnek çözümler sağlamaktayız. Cari hesap yönetim ekranlarımız sayesinde; risk limitlerinin tanımlaması yapılmakta, açık alacakların tahsilat süreçlerinin etkin bir şekilde yönetilmesi sağlanmaktadır.

Gün Sonu Onay Formu sayesinde, sistemdeki stok, kasa, banka, pos, cari hesap, çek senet ve muhasebe hesaplarına günlük onaylamalar yapılabilir. Onaylama yapılması durumunda sistem ilgili modüllere ait raporu şirket yöneticilere otomatik olarak e-mail gönderebilir. Franchise yönetimi uygulamaları sayesinde; Franchise organizasyon şeması ve bant fiyat mekanizması oluşturulmakta, kampanya yönetimi, mobil uygulamalar ile bayi denetimi sayesinde markanın tüm unsurlarına anlık hizmetler verilmektedir.

Şube uygulamamız (YemekPOS Restourant) sayesinde; Masa, Gel Al, Paket Servis takibi, Mutfak yönetimi, Sayım yönetimi (Günlük-haftalık-aylık) kolay bir şekilde yapabilmektedir. Mobil garson, Ceppos vb. uygulamaları sayesinde şubenin dijital olarak takibi kolayca yapılabilmektedir. Android uygulamamız sayesinde teslimat anında dijital olarak tahsilat yapılabilmekte, sipariş bedeli
teslim anında e-arşiv faturaya dönüştürülebilmektedir. Online platform entegrasyonları (Yemeksepeti, Migros, Trendyol, Getir, GoFody) sayesinde; şubelerin Online platformlardan anında sipariş almaları sağlanmaktadır. Kurye yönetim uygulamaları sayesinde; kuryelerin lokasyonu takip edilebilmekte, paket teslim sayıları izlenmekte, müşteriye ürün teslimi ve şubeye geri dönüş zamanları günlük, haftalık ve aylık periyodlarda takip edilip süreçlerin iyileştirilmesi sağlanabilmektedir. Çağrı merkezi uygulaması sayesinde; tüm şubeler tek bir sipariş hattı üzerinden yönetilebilmektedir. Müşteri sipariş hattına gelen aramalar takip edilebilmekte, müşterilerden alınan siparişlerin arayan kişiye en yakın şubeye otomatik yönlendirilmektedir. Müşteri şikayetlerinin alınması, iş kaydı açılarak sorunların giderilmesi takip edilebilmekte, bayilik başvurularına ait ön taleplerin toplanması ve raporlanması mümkün olabilmektedir.

Yeni ürünleriniz ve ürün gamınızın içeriği nedir?
Uygulamalarımızı Web ve Mobil teknolojilerine uyumlu hale getirmekteyiz. Mobil cihaz ile üretim takipleri, mobil cihazla saha sipariş ve raporlama uygulamalarını yakın zamanda tamamlayıp devreye almış bulunmaktayız.

Hangi alanda faaliyet gösteren firmalara hizmet veriyorsunuz?
Restoranlar, üreticiler, toptan ve perakende mal alım satımı yapan tüm işletmeler/ tüm sektörlere, Franchising sistemi ile yönetilen işletmeler, barkotlu satış yapan işletmeler YemekPOS FYS uygulamasını 360 derece etkin bir şekilde kullanabilirler.

Kaç şubeniz ve çalışanınız var?
YemekPOS FYS dijital ortamda faaliyet gösterdiği için şubemiz bulunmuyor, ancak ürünlerimizin satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütmek üzere bayi kanalı kurma çalışmalarımız devam ediyor. On beşi yazılımcı, on tanesi de teknik destek biriminde ve diğerleri de satış pazarlama ve yönetim birimlerinde olmak üzere toplam otuz beş personelimiz var.

Girişimcilerin sizi tercih etme nedenleri nelerdir?
YemekPOS FYS’yi kullanmakta olan firmalar yönetim karar destek sistemlerini etkin bir şekilde kullanmaktadır. Mukayeseli bilanço, mukayeseli gelir tablosu ve nakit akış yönetimini anlık olarak yapabilmektedirler. Böylece excel vb. hiçbir ara uygulamaya gerek kalmadan firmaya ait ihtiyaç duyulan tüm datalara, raporlara hızlıca ulaşılabilmektedir. Bu sayede işletmeler için hayati öneme
sahip olan konularda anlık raporlamalar yapılır, rapor hazırlanamamasından kaynaklı potansiyel tehlikelerden kurtulmuş olunur. YemekPOS FYS’de mevcut olan tüm raporlar, rapor görünüm seçenekleri alt yapısı sayesinde farklı bakış açıları ile alınabilmektedir. YemekPOS FYS ürünlerinin personel ve ekran bazlı yetkilendirilmesi yapılabildiği için bilgi mahremiyeti sağlanabilmektedir.

YemekPOS FYS sahip olduğu yüksek teknolojiyi müşterilerine uygun fiyata sunmaktadır. Müşteriler, lisans maliyetlerini peşin ödeme yerine aylık kiralama ile ödeyebilmektedir. YemekPOS FYS’nin çözüm ortaklarından sunucu hizmeti alan firmalar, yıllık versiyon güncelleme zamanını beklemeden aylık periyotlarda güncel sürüme geçiş yaparlar. Modül bazlı lisanslama ve fiyatlandırma yapıldığı için, kullanılmayan modüller için ekstra bir bedel ödenmez. Yeni geçiş
yapan müşterilerde devreye alma işlemleri hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Excel’den YemekPOS FYS’ye veri aktarımı yapılabildiği için müşterilerin uygulamamıza geçiş süreçleri kolayca olmaktadır. Evrak girişlerinin tamamında Çoklu Döviz desteği bulunmaktadır. Tek bir cari hesap kartı üzerinden birden çok döviz takip edilebilmekte, bakiyeler döviz bazlı ayrı ayrı raporlanabilmektedir. Döviz türlerine göre müşterilere Online bakiye bildirimleri yapılabilmektedir.

Franchising veren markalar neden sizi tercih etmelidirler ve verdiğiniz hizmetleriniz nelerdir?
Firma merkezine ait uygulamalar olan ERP, B2B, insan kaynakları, CRM, Online tahsilat, Online mutabakat sistemleri, vade yapılandırma uygulamaları, MRP, maliyet muhasebesi, muhasebe, e-devlet yazılımları, yönetim karar destek sistemleri sayesinde şirket merkezine ait faaliyetler etkin şekilde yönetilmektedir. B2B uygulamamız sayesinde; bayilerin merkezdeki ürün bilgilerini görmesi, sipariş verme, ödeme yapma, ekstreyi görüntüleme, merkeze iş kaydı açma,
iade edilecek ürünler için ön onay alma vb gibi konularda hızlı işlem yapmalarını sağlamaktayız. İnsan kaynakları uygulamamız sayesinde personellerin maaş hak edişleri, izin başvuru ve onay süreçleri, rol bazlı eğitim planlaması yapılması, bordro görüntüleme, personel bazlı maaş, departman bazlı gider takipleri yapılabilmektedir.

Stok seviyesi yönetim kontrolleri sayesinde merkezde optimal stok yönetimini sağladığımız için şirket kaynaklarını etkin şekilde yönetme imkanı oluşmaktadır. Cari hesap bakiye yönetim ekranı sayesinde; risk limitlerinin tanımlaması yapılmakta, açık alacakların tahsilat süreçlerinin etkin bir şekilde yönetilmesi sağlanmaktadır.

Franchise yönetimi uygulamaları (Franchise organizasyon şemasının oluşturulması, restaurant bant fiyat mekanizmasının oluşturulması, kampanya yönetimi, mobil bayi denetimi, mobil garson, Ceppos vb. şube uygulamaları) kolayca yapılabilmektedir. Şube perakende uygulamaları (YemekPOS Restaurant Uygulaması, Masa, Al Götür, Paket Servis Takibi, Mutfak Yönetimi) sayesinde şubeler faaliyetlerini hatasız bir şekilde sürdürebilmektedir. Online platform entegrasyonları (Yemeksepeti, Migros, Trendyol, Getir, GoFody) sayesinde; şubelerin Online platformlardan anında sipariş almaları sağlanmaktadır.

Kurye yönetim uygulamaları sayesinde; kuryelerin hangi lokasyonda olduğu görülebilmektedir.
Çağrı merkezi uygulaması sayesinde; müşteri sipariş hattına gelen aramalardan takip edilebilmektedir. Periyodik düzenlenmesi gereken faturalamalar tek bir komut ile zahmetsizce yapılabilmekte ve anında e-faturaya dönüştürebilmektedir. SMS ve Otomail gönderme uygulamamız sayesinde; Merkez, Franchise ve Şube personellerinin operasyonel yönlendirmeleri sağlanmakta ve yüzlerce noktadaki bireysel faaliyetlerin merkezin belirlediği standartlara uygun şekilde yapılıp yapılmadığı denetlenebilmektedir.
https://www.yemekpos.com/