ÇATAL'DA TAVUK

MERİH KABUL: “Bİ DÜNYA TAVUK İLE BAŞLADIĞIMIZ LEZZET DÜNYAMIZI YENİ AİLE ÜYELERİMİZLE BÜYÜTMEK İSTİYORUZ.”

İzmir’de beğeniye sunulan Çatal’da Tavuk, “Bi Dünya Tavuk” sloganıyla İzmir, Karşıyaka, Çiğli, Bostanlı, Bayraklı, Bornova ve Manisa’dan gelen misafirlerini keyifli bir şekilde ağırlıyor. İzmir’de başladıkları lezzet resitallerine İstanbul ve Anadolu’da devam etmeyi hedeflediklerini belirten Merih Kabul, dünya pazarına açılarak, ilerici bakış açısı, hoşgörü ve samimiyet ilkeleriyle aile üyelerine yenilerini katmak istediklerinin de altını çiziyor.

Kısaca kendinizi tanıtır mısınız?
Esnaf bir aileye mensubum. Babamın zihnimize kazıdığı “İyi bir esnaf olun,” sözü benim hayat felsefemi oluşturuyor. Aslında hem “esnaf” hem de “işletmeci” olsak da esnaf tarafımız daha ağır basıyor. Esnaf kendi elleri ve alın teriyle yaptığı işe ticari olarak bakmayan, özgüvenini yaptığı yemekle gösteren ve yemeğinin beğenilmesiyle gurur duyan bir yaklaşıma sahiptir. İşletmeci ise sektör amacı güder. Evet, yemek yapmak, her müşterisine misafir gözü ile bakmak esnaf işidir. Esnaflık zordur. Tarihimizden aldığımız misyonumuzla “Çatal’da Tavuk” markamızın vizyonunu misafirlerimize böyle açıklıyoruz.

Kuruluş ve gelişim süreciniz hakkında bilgi verebilir misiniz?
İzmir Karşıyaka-çarşıda 2019 yılında hizmet vermeye başladık. Kısa süre içerisinde, mutlu
başlangıcımızın misafirlerimizle karşılık bulması ve beğenilen lezzetlerimizle 2 ay gibi kısa sürede İzmir Bostanlı ve Bornova Bayraklı’da hizmet vermeye başladık. Sektörde, 2019 yılında modern Fast Food anlayışı, daha önce ise Enra markamızla 1985 yılından bu yana Urfa, Adana, Antep mutfağındaki becerimizle İzmir’de beğeniye sunduğumuz markamızı yenilikçi çizgimiz “Bi Dünya Tavuk” sloganımızla İzmir, Karşıyaka, Çiğli, Bostanlı, Bayraklı, Bornova ve Manisa’dan gelen müşterilerimizi keyifli bir şekilde ağırlıyoruz.

Girişimcilerin firmanızı tercih etme nedenleri nelerdir?
Her kurumsal marka için kazan-kazan mantığı önemlidir, ancak bizi diğer markalardan ayıran en önemli farkımız hatta sırrımız, önceliğimizin lezzet, hoşgörü ve misafirperverlik olmasıdır. Biz Anadolu mutfağını, dünya mutfağıyla birleştiriyoruz. Bununla birlikte, merkez olarak ciro primi almıyoruz. Şeffaflık ilkesini prensip ediniyoruz, çünkü sadece tavuklarımıza, soslarımıza, güçlü altyapımıza ve dağıtım ağımıza güveniyoruz. Her zaman “ben” değil “biz” diyoruz.

Firmanız bünyesinde Franchise sistemiyle açılacak bir mağazanın ortalama maliyeti nedir?
Sektörümüz sınırları olmayan bir sektör. Zevkler renkler ve lezzetler, tartışılmıyor. İşin tatlı kısmı; maliyet ve bunu lokasyona göre belirliyoruz. Yaklaşık maliyet 1.500 ve 2 milyon TL arasında değişmektedir.

Önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir?
İzmir’de 2019 yılında başladığımız lezzet resitallerine İstanbul ve Anadolu’da devam etmeyi;
bununla birlikte dünya pazarına açılarak, ilerici bakış açısı, hoşgörü ve samimiyet ilkeleriyle ailemizi büyütmeyi hedefliyoruz.
https://cataldatavuk.com/