DAVID PEOPLE COFFEE

Türkiye’de nitelikli kahve deneyimini ülkenin dört bir yanına taşıyan David People Coffee, iş ortaklarını, “kanıtlanmış kazanma modeli” ile hep birlikte büyümeye davet ediyor. Marka, büyük beğeni toplayan kahvesini, yurt içi ve KKTC şubelerinin yanı sıra Ortadoğu, Avrupa ve Amerika’da da kahve severlere tattırmayı hedefliyor.

Firmanızın kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi alabilir miyiz?

Mehmet Şerif İgan - David People Coffee Franchise Koordinatörü: David People Coffee olarak
2010‘da başladığımız yolculuğumuzda bugün Türkiye’nin dört bir yanındaki şubelerimizde, değerli
misafirlerimize eşsiz deneyimler yaşatabilmek üzere her geçen gün gelişiyor ve büyüyoruz. Seçkin
yatırımcılarımız ile hızla büyüyen şube sayılarımız, misafirlerimizin keyifli ve sıcak buluşmalarına ev sahipliği yapıyor. Bugün kaliteli zamanın, kaliteli lezzetler ve kaliteli arkadaşlıklardan geçtiği inancıyla yolumuza devam ediyor ve her köşesinde aile sıcaklığını bulabileceğiniz şubelerimizi de bu yönde tasarlıyor ve geliştiriyoruz.

Sizce girişimcilerin firmanızı tercih etme nedenleri nelerdir?
David People Coffee markası olarak 2010 yılında benimsediğimiz “Şımart kendini!” mottosu ile
Türkiye’de kahve sektörüne giriş yaptık. Zengin kahve çeşitleri ve sıra dışı konseptimizle Türkiye’de ve yurtdışında 52 şubemizle hizmet vermeye devam etmekteyiz. Markamızın kanıtlanmış bir kazanma modeli bulunmaktadır. Türkiye’de ve yurtdışında 52 şubemiz bu model ile bizimle birlikte kazanmaya ve büyümeye devam etmektedir. Zincir markalaşma ve kahve pazarının sektör olarak büyümeye devam etmesi, bu iş modelinin kazanç sağladığının en büyük göstergelerinden birisidir. Bizler de pazar ve pazarlaştırma araştırmalarımızı güncel tutarak, şubelerimizin iş dinamiğini ve cirolarımızı arttırmayı hedeflemekteyiz. Buna bağlı olarak akademik eğitim programımız ile şube çalışanlarımızın eğitim seviyelerini güncelleyip, markamızın her noktada aynı hizmeti vermesini sağlıyoruz. Markamızın kendi üretim tesisinde doğru AR-GE’lerle hazırlanmış ürünlerimizi, franchise şubelerimizde misafirlerimizle buluşturuyoruz. Türkiye’de ürünlerini kendi bünyesinde, yenilikçi reçetelerle üreten birkaç marka içerisinde olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Firmanızın bünyesinde Franchise sistemiyle açılacak bir mağazanın ortalama maliyeti nedir?
FRANCHISEE BEDELİ 20.000USD + KDV • MİMARİ ÇİZİM BEDELİ 1000USD+KDV
AYLIK ROYALTY BEDELİ 10.000TL + KDV • VAKIFBANK VİNOV AÇILMASI
100.000TL BANKA TEMİNAT MEKTUBU

Önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir?
Türkiye’de nitelikli kahve deneyimini ülkenin dört bir yanına taşımak, iş ortaklarımızı bu serüvende
yanımızda görmek ve büyüme hedeflerine birlikte ulaşmak amacıyla önümüzdeki 2024 yılında 52
şube sayımızı 100 şubeye çıkartma hedefindeyiz. Yalnızca yurtiçi büyüme odaklı olmamakla birlikte, şubelerimizde sunduğumuz ve büyük beğeni toplayan kahvemizin tadını, yine 2024 yılı içerisinde KKTC şubelerimizin yanı sıra Ortadoğu, Avrupa ve Amerika’da devam eden görüşmelerimiz sonucunda dünyaya tanıtmayı arzulamaktayız.
https://www.davidpeople.com/