İSTANBUL’UN BÖREKÇİSİ: ÇENGELKÖY BÖREKÇİSİ

Bir İstanbul klasiği Çengelköy Börekçisi, 26. şubesi ile İstanbul Avrupa yakasında Sultangazi’de
lezzet halkalarına bir yenisini daha ekledi. Yarım asra yakın geçmişiyle İstanbul’un börekçisi olan Çengelköy Börekçisi, börek sektöründe kendine özgü reçetelerle ürün yapan kadim firmalarımızdan biri olarak öne çıkıyor.

Pandemi öncesi başlattığı atılımlarını devam ettiren marka, yeni şubesiyle İstanbul Avrupa yakasındaki şube sayısını üçe çıkarmış oldu. Yakın zamanda hizmete giren Bitlis Hizan ve Sakarya Karasu şubeleri de İstanbul dışında hizmet veren lezzet noktaları arasında bulunuyor. Çengelköy Börekçisi; kol böreği, Kürt böreği gibi klasik ürünleriyle birlikte yüzde yüz zeytinyağlı ve tam buğdaylı böreği, özel hamuruyla üretilen Çengelköy Böreği ve Çengelköy Lokumu, klasik börek çeşitleri ile baklava ve mayalı ürünlerini misafirlerinin beğenisine sunuyor.

Yüzde yüz tereyağlı baklava ve kadayıf çeşitleri markanın iddialı butik ürünleri arasında bulunuyor. Fıstıklı, cevizli çeşitleri ve son zamanlarda çok fazla tercih edilen soğuk baklava da yine bütün şubelerde tüketime sunuluyor. Ambalajlı ürünleri ve pişmemiş donuk börekleriyle de yeni hizmet halkası oluşturan, Türkiye’nin ilk TSE Helal Sertifikalı Börekçisi olan Çengelköy Börekçisi yakın zamanda yeni şubeleri ile lezzet hikayesini genişletmeye devam edecek.