CARREFOURSA

CARREFOURSA OTUZUNCU YILINI KUTLUYOR

Sabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA olarak 30. yılımızı kutladığımız 2023 yılında, ‘Doğrusu CarrefourSA’da söylemi ve ‘Yeni Nesil Market’ vizyonumuzla müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini anlayıp doğru üreticiden doğru ürünü temin ederek, doğru hizmet anlayışı ile doğru fiyata sunmaya devam ederken, büyüme planlarımızı da bayilik yapılanması üzerine kuruyoruz.
Avrupa’da yüzde 90’lara ulaşan organize gıda perakendesinin payı Türkiye’de hala yüzde 35-40 civarında. Sektörün dönüşümü bu şekilde devam ederken CarrefourSA olarak, esnaflarımız ve girişimcilerimizle birlikte kazanmayı ve büyümeyi odağımıza aldık.

Organize gıda perakende sektöründe bir ilk olarak 2020 yılında hayata geçirdiğimiz bayilik yapılanması hem sektör hem de Türkiye ekonomisi açıcından çok değerli bir konumda. Bayilik sistemiyle Türkiye’nin farklı bölgelerindeki girişimcilerin yanı sıra işini geliştirmek ve ileriye taşımak isteyen yeni nesil esnafları da destekliyoruz.Tüm paydaşlarımız için doğrusunu yapmak anlayışıyla hayata geçirdiğimiz sistemle hem müşterilerimizin CarrefourSA kalitesi ve deneyimine erişimini kolaylaştırıyoruz hem de yerli girişimciye güçlü bir yatırım imkânı, bulundukları bölgeye ise istihdam fırsatı sağlıyoruz.

Sektörümüzün geleceği ve sürdürülebilirliği için önemli bir öncülük yaptığımız bu sistemin en büyük avantajı ise esnaf ve girişimcinin CarrefourSA’nın uluslararası Carrefour’dan aldığı sektör tecrübesi ve Sabancı markasının gücünü arkasında hissetmesi. Bunların yanında 30 yıllık bilgi birikimimiz, büyük satın alma gücümüz, lojistik ağımız, pazarlama becerilerimiz ve güçlü teknoloji altyapımızı da esnafımız ve girişimcilerimizin hizmetine sunuyoruz.

CarrefourSA çatısı altında buluşan bayilerimize ürün ve stok yönetimi, IT sistemleri, lojistik süreci, tasarım ve muhasebe gibi tüm konularda destek vererek, esnafımızın bulunduğu bölgede doğru ürünü, CarrefourSA kalite ve güvencesiyle müşterilerimize sunmasını sağlıyoruz. Türkiye’nin farklı bölgelerinde güçlü esnaflarımız var. Buna ek olarak bakkal ya da küçük marketlerde artık yönetim ikinci neslin eline geçiyor. İkinci nesil dijitalleşme ve yenilenme, trendleri yakalama konusunda oldukça hevesli. Aynı zamanda sıfırdan girişimle bayi olmak isteyenler de var. Sunduğumuz en önemli avantajlardan biri olarak sisteme giriş sırasında bayilerimizden herhangi bir bedel almıyoruz. Burada bayi tarafından yapılacak olan yatırım, bayiliğin konsepti ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterebiliyor. Yatırımın geri dönüş süresi ise 2 yıl gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanıyor.

Bayilik sisteminde şu anda 47 ilde 260 mağazaya ulaştık. Bayilerimizin 30’u kadın girişimciler tarafından işletiliyor. Üç yıl sonunda bayi sayımızı 1.000’e ulaştırmayı hedeflerken, kadın bayi sayımızı artırmak için de çalışmalarımız devam ediyor. Bayilik sistemini hayata geçirdiğimiz her bölgede çok dikkatli davranıyoruz. Ölçüm kriterlerimiz doğrultusunda uzman ekiplerimiz saha araştırması gerçekleştiriyor ve yatırımcının bulunmak istediği lokasyonun uygun olup olmadığına karar veriyor. Uygun olan talepleri sisteme dahil ediyoruz. Bu çalışmalarla bayilerimizin kazancını da koruyor, kazan-kazan sistemiyle bayilerimizle birlikte büyüyoruz.
https://www.carrefoursa.com/