STARTKEY TÜRKİYE

TÜRKİYE’DEN DÜNYAYA; YURT DIŞI TESCİLLİ BİR MARKA: STARTKEY

‘’Türkiye’nin Gayrimenkul Markası’’ tesciliyle emlak sektöründe fark yaratan Startkey, 2013 yılından bugüne büyümeye devam ediyor. Franchise ağını her geçen gün genişleten marka girişimcilere uzun vadeli iş ortaklığı sunuyor. Startkey, kendi işinin patronu olmak isteyenlere minimum yatırıma karşılık maksimum kazanç vaat ediyor. Güvenilir marka imajıyla sektörde dikkati üzerine çeken marka, franchise ofislerine zamansal ve finansal tasarruf sağlıyor. Startkey’in hedefleri hakkında markanın Yönetim Kurulu Başkanı Halil Altunsu ile konuştuk.

Firmanızın kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi alabilir miyiz?
Halil Altunsu - Yönetim Kurulu Başkanı: Startkey, 2013 yılından beri emlak sektöründe hizmet veriyor. Markamız Türk menşeli ve İzmir merkezli. Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinde franchise ofislerimiz bulunuyor. Startkey 2017 senesinden beri Yönetim Kurulu Başkanı olarak benim yönetimimde. Sektörde kurumsal bir yapı ile büyüyoruz ve ismimiz güvenle anılıyor. Startkey ile sektörde daha önce görülmemiş bir aile kültürünü yaşatmak istiyoruz. Ofislerimizle işten öte bir bağ kuruyoruz. Ayrıca sektörde öncü adımlar atarak farkımızı pek çok kez ortaya koyduk ve özgün çalışmalarımıza da devam ediyoruz.

Kaç şubeniz ve çalışanınız var?
Startkey franchise ofisleri İzmir başta olmak üzere İstanbul, Ankara, Antalya, Balıkesir, Denizli, Kocaeli ve Manisa gibi önemli noktalarda yer alıyor. Ayrıca markamızın yavru vatan Kıbrıs’ta da bir ofisi var. Bünyemizde 50 ofis ve 500’ü aşkın emlak danışmanı bulunuyor. Her bir ofisimiz aslında bağımsız bir işletme şeklinde çalışıyor. Ofislerimiz markamızın kurumsal kimliğini ve bu kimliğin getirilerini temsil ediyor.

Önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir?
Startkey 27 AB Ülkesi, İngiltere ve Amerika’da tescil almış bir markadır. Yurt dışına açılma hedefimizi emin adımlarla ilerletiyoruz. Markamızın yurt dışı franchise temsilcilikleri hizmete hazırlık sürecindedir. Almanya’nın Frankfurt, Stuttgart ve Bremen kentleri ile yakın temas halindeyiz. Asıl çıkış noktamız; yurt dışı merkezli markaları ülkeye getirmek yerine Türkiye merkezli markamızı yurt dışına götürmek. Startkey’in bu hedefi doğrultusunda gurur ve mutluluk ile ilerliyoruz.

Franchise verdiğiniz-vereceğiniz kişilerde aradığınız standartlar nelerdir?
Startkey genç bir marka olmasına rağmen sektördeki büyüme hızımız ile anıldığımızı biliyoruz. Bizim için büyüme, bir sayıdan daha fazlasıdır. Asıl hedefimiz markamızı en iyi şekilde temsil edeceğine inandığımız kişilerle el sıkışmaktır. Markamızın bayrağını doğru kişilere teslim etmek istiyoruz. Aslında niteliği niceliğe tercih ediyoruz. Yani büyüme motivasyonumuzda ticaretten öte bir düşünce var. Bu yüzden farklıyız ve iddialıyız. Yeni ofisler yaratırken bir yandan da mevcut ofislerimizi profesyonelleştirmeye devam ediyoruz. Franchise ofislerimize kurumsal destek sistemi sunmaya özen gösteren bir marka anlayışına sahibiz.

Sizce girişimcilerin firmanızı tercih etme nedenleri nelerdir?
Kurumsal bir yapının, eğitime verdiği önem ile başarı grafiği doğru orantılıdır. Bunu çok iyi biliyor ve ofislerimize bu doğrultuda imkanlar sunuyoruz. Startkey danışmanlarının ve ofislerinin maksimum seviyede hizmet verebilmesi için Startkey Akademi bünyesinde eğitimler veriyoruz. Sektöre sıfırdan başlayanlar ya da kendini geliştirmek isteyenler için online ve yüz yüze eğitimler düzenliyoruz. Hem sektörel hem sektör dışı eğitmenlerle iş birliği yaparak danışmanlarımıza dolu bir eğitim takvimi sunuyoruz. Eğitim anlamında brokerlarımızı, danışmanlarımızı ve asistanlarımızı hiçbir zaman yalnız bırakmıyoruz. Ayrıca Startkey, ofis kurulum sürecinden itibaren tüm aşamalarda ofislerine avantaj yaratmaya ve destek vermeye odaklanmış bir markadır. CRM altyapıdan, dijital kanaldaki çalışmalara kadar sektörde ihtiyaç duyulan her alanda destek sistemimiz mevcut. Markamızı tercih eden ofislerimiz hiçbir zaman yalnız değil. Her zaman ulaşılabilir olmaya ve anında çözüm üretmeye dayalı bir iş yapış biçimimiz var. Ve bu bizim sektörümüzde gerçekten çok kıymetli bir şey.

Bu sektörde sosyal sorumluluk projeleriniz var mı?
Evet, markamızın olmazsa olmazlarından biri de sosyal sorumluluk projeleri. Koçtaş, Arçelik, File gibi seçkin markalarla iş birlikleri yaptık. Türk Eğitim Vakfı, Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Ege Orman Vakfı gibi önemli vakıflarla çalışıyoruz. Ayrıca uzun zamandır müşterilerimizin de desteklediği elektronik atık toplama projemizi sürdürüyoruz. Toplanan atıklar ile ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim hayatına katkıda bulunuyoruz. Buna ek olarak özel günlerde Startkey danışmanları adına bağışlar yaparak sosyal sorumluluk bilincini marka içinde de yaymaya çalışıyoruz. En önemli projelerimizden biri de İzmir Torbalı Yoğurtçular’daki Startkey Türkiye Hatıra Ormanı’dır. 5 bin fidan bağışında bulunarak markamızın ormanını oluşturduk. İzmir’in yeşil dokusunu büyütmek ve gelecek nesillere yaşanabilir bir doğa bırakmak istedik. Bu projemizle, yine, sektörde bir ilki gerçekleştirmiş olduk. Şimdi ise en yeni projemizi hayata geçirmeye hazırlanıyoruz.

Startkey ‘Dilek Ağacı’ projesi ile öğrencilerin dileklerini yerine getirmeyi hedefledik. Markamızın danışmanları belirlenen köy okullarında imkanları kısıtlı öğrencileri ziyaret edecek ve onlara hediyelerini teslim edecek. Okullarda öğrenciler ile buluşacağımız günü heyecanla bekliyoruz.
Eğitime verilen her türlü desteğin çok önemli olduğunu biliyor ve bunu desteklemek için projeler geliştiriyoruz. Geçtiğimiz günlerde büyük bir buluşmaya da imza attık. 2022 yılının yorgunluğunu atmak için Antalya’da bir organizasyonda buluştuk.

Markamızın büyük buluşması Kaya Palazzo Golf Resort Belek Otel’de gerçekleşti. Franchise ofislerimiz 3 gün boyunca alanında uzman eğitmenlerin konferanslarına katıldı ve akşamları ise eğlenerek stres attı. Ayrıca markanın başarılı danışmanları, brokerları ve ofisleri için bir gala gecesi düzenledik. Bu özel gecede yılın en başarılı isimlerine ödüllerini takdim ettik. Gecenin sanatçı konuğu ise Ayta Sözeri oldu. Tüm Startkeyli arkadaşlarımla birlikte müzik ve dans eşliğinde güzel bir yılın kapanışını yaptık. Markamızın benimsediği aile kültürünün taçlandığı otel buluşmasında tüm Startkey ofisleri ile birlik ve beraberliğimizi kutladık.
https://startkey.com.tr/