Bir “Eklerci Ümit” Markası: Royal Ekler

Taze meyve lezzetini, kendi özel formülüyle hazırladığı krema ve yumuşak pataşu hamuruyla birleştirerek “meyveli ekler” üretimine 2011 yılında başlayan “Eklerci Ümit”, Türkiye’de “Sadece Ekler” konseptli dükkânı açan ilk markadır.Kısa zamanda lezzet müdavimlerini oluşturan ve satışlarını artıran 15 m2’lik dükkândan, 150 m2’lik üretim tesisi ve 3 şubeli bir yapıya ulaşan bu başarı hikâyesi, halen Bursa’nın en önemli lokasyonlarından Balat, FSM Bulvarı ve Ata Bulvarı’nda hizmetini sürdürmektedir.

Marka, 2021 yılında yaptığı AR-GE çalışmalarıyla, hem ürün çeşitliliğini artırmak, hem de seri üretim modeline geçerek butik lezzetini bozmadan büyüyebilmek adına “Ekler Fabrikası” kurma kararı almış ve 1200 m2’lik üretim tesisiyle, franchising sistemini de hayata geçirmiştir. Önce Türkiye, sonrasında da farklı ülkelerde şubeleşmek için gerekli olan, uluslararası isim ihtiyacından dolayı, “Royal Ekler” markasını oluşturmuş ve Bursa’da ilk franchise şubelerini açmıştır.

Ürün çeşitleri
On üç çeşit ekler; klasik, beyaz çikolata, bitter, karamel, çilek, muz, portakal, böğürtlen, frambuaz, yaban mersini, ananas, limon, Hindistan cevizi olarak hazırlanmıştır. Tüm ürünlerde doğal meyveler kullanılmaktadır. Ayrıca diğer çeşitler olarak; Fransız tereyağından yapılmış sade Kruvasan, meyveli profiterol ve supangle çeşitleri ile beyaz çikolata ve klasik olarak ayrılmaktadır. Tüm ürünler sadece aile üyelerinde bulunan markaya ait reçetelerle hazırlanmaktadır.

Franchising
Markanın Franchise sisteminde Kafe Konsepti, Al-Götür Konsepti ve AVM Kiosk Konsepti olarak 3 versiyon belirlenmiştir. Yatırımcı tercihine göre konsept tercih edilmektedir. Marka, tüm yatırımlarını üretime odaklamış ve kalite-lezzet standartlarını yükseltmek adına şube açmama kararı almıştır. Tüm şubeleri franchise konseptiyle ilerleterek, sadece üretime odaklanılacaktır. Markadan franchise alarak, prestijli bir yatırım yapmak isteyen adaylar, royalekler.com.tr İnternet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.
https://royalekler.com.tr/