Jag Club’ın Öncelikle Hedefi Yurt Dışı Pazarını Artırmak

Son dönemde rotayı yurt dışına çeviren grupların büyüme stratejilerinin başında organizasyon yapılarını güçlendirmek, mevcut pazarlarda derinleşmek, yeni ortaklık ve şirket satın alarak yurt dışı gelirlerinin payını artırmak bulunuyor. Jag Club’ın yurt dışına yayılma hedefleri arasında ise faaliyet gösterdiği pazarlarda derinleşerek iş hacmini geliştirmek, marka değerini daha da artırmak, yüzde 75’lik yurt dışı ticaret oranını korumak ve mevcut işlerinin ihracat payını arttırmak başta geliyor. Herkesin prestijli ve zenginliğin sembolü olan Jag Club ayakkabı giyerek dünyada ayrıcalık duygusunu tatması, bizim vizyonumuzdur. Biz bu vizyonu ülke sınırlarının ötesine taşıdık.

Türkiye’nin uluslararası arenadaki elçisi olarak yurt dışı yatırımlarımızı ve ihracatımızı, Avrupa’nın en başarılı perakendecilerinden biri olarak sürdürmeyi düşünüyoruz. Bu misyonumuz doğrultusunda yurt dışına yayılmak bizim için çok büyük bir önem arz ediyor. Özellikle bu sene gelişmekte olan pazarları büyüme alanımız olarak ele aldık. Hedeflerimizden biri de faaliyette olduğumuz ülke sayısını artırarak kitlemize yeni müşteriler eklemek ve koleksiyonumuzu daha çok kişiye ulaştırmaktır. Yurt dışında mevcut pazarlardaki büyüme stratejimizin yanı sıra daha farklı ülkelere de ürünlerimizi ulaştırarak pazar oranımızı artırmayı amaçlıyoruz. Ülke sayımızı artırmak ve bu pazarlarda yayılmak, globalde karşılaşabileceğimiz riskleri dağıtmamızı ve bunlardan daha az etkilenmemizi sağlıyor. 2021’de şirket ciromuzun 70’e yakın oranını yurt dışı gelirlerimiz oluşturdu. Hedefimiz bu oranı artırmak. Bunun için de yeni gelişen pazarlarda erişilebilir ve kaliteli, %100 deri ve el yapımı ayakkabı üretebilmenin avantajını kullanmaya çalışıyoruz.

Türkiye’nin en başarılı “%100 deri ve el yapımı ayakkabı üreticisi’’ olmaktan aldığımız güç ile yurt dışında mevcut olan pazarlarda büyümeyi ve küresel marka olmayı hedefliyoruz. Güçlü olduğumuz yakın coğrafyalarda daha güçlenirken, tüketimin çok fazla olduğu gelişmiş coğrafyalarda da büyük fırsatlar olduğunu görüyoruz. Bu pazarlarda büyümek üzerine çalışıyoruz. Yurt dışında markalarımızın bilinirliğini artırmaya yönelik iletişim yatırımları ve tüketiciler tarafından daha görünür olmasını sağlayacak projeler gündemimizde bulunuyor. İhracatta gelişmiş ve tüketimi yüksek olan pazarlarda markalaşarak yurt dışında daha etkin bir şekilde var olmayı ve bu pazarlarda payımızı 5 kat artırmayı amaçlıyoruz.
https://www.jclub.com.tr/