Mado Dondurma

KAHRAMANMARAŞ DONDURMASINI TÜM DÜNYAYA DUYURAN MARKA: MADO

Dondurmanın Türkiye’deki temsilcisi MADO, başka hiçbir dondurmada kullanılmayandövme ustalığının verdiği koyu kıvam, Kahramanmaraş’ın zengin coğrafyasında beslenen keçilerin sütü ve bölgedeki yabani orkidenin kökünden elde edilen salebin verdiği tatla eşsiz Maraş dondurmasını elde ediyor. 1850 yılında başlayan serüveninde gelenekselden günümüze MADO, tadından, kalitesinden, kıvamından ve kokusundan ödün vermeksizin yeni başarı hikayeleri yazmayı sürdürüyor.

Türkiye’de 52 ilde, dünyada 20 ülkede faaliyet gösteriyor
“Şehir dışına çıkmak yetmez, dünyaya yayılmak gerekir” diyen MADO, hem Türkiye’de lider olma hedefi hem de dünyaya bu markayı taşıma vizyonu ile hareket ediyor. Türkiye’nin 52 ilinde tüketicilerine hizmet veren MADO, toplam 304 şubesinde tatlı buluşmalara ev sahipliği yapıyor. Türkiye’de doğan bu benzersiz lezzeti tüm dünyaya ulaştırmak için çalışmalarını hız kesemeden sürdüren MADO; Kanada, Hollanda, Fransa, Belçika, Azerbaycan, Bahreyn, Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan, Ürdün, Çin, Kazakistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de dahil olmak üzere 20 ülkede faaliyet gösteriyor. Mevcut yurt dışı şube sayısı 70 olan marka, 33 ülkeye de ihracat yapıyor. Lezzetlerini kazandığı ödüllerle uluslararası düzeyde tescilleyen MADO, son olarak Uluslararası Tat Enstitüsü tarafından düzenlenen ‘Superior Taste Awards’da sade Maraş dondurması ile üç yıldızla “Fevkalade” sıfatını almayı başardı.

İş ortakları ile “kazan kazan” ilişkisi
Önemli olanın para kazanmak değil değer katmak olduğu anlayışı, MADO’da üretimden iş birliğine, her aşamada kendini gösteriyor. “Ürünlerde Doğallık” ve “İş Ortakları ile Kazan Kazan İlişkisi” ise MADO’nun vazgeçilmez değerlerinin bir yansımasını sunuyor. MADO; güçlü geçmişi, eşsiz lezzeti ve sahip olduğu deneyimin yanı sıra partnerlerinin özverili çalışmaları ve verdikleri katkılarla da büyüyor. Franchise sistemiyle ilerleyen marka; doğru yer seçimi ve fizibilitenin yapılması, personel işe alma ve açılış öncesi eğitim sürecinin takibi, bilgi ve danışma hizmeti, genel ve lokal pazarlama desteği, mal ve hizmet standardının sağlanması, ekipmanların ve ürünlerin sürekli güncelleştirilmesi (AR-GE) ve bölge koruma sistemi gibi destekleri franchise’ları için sağlıyor. Küçülerek büyümenin modelini oluşturan MADO, genç girişimcilerin önünü açarken küçük yatırımcıyı da sektöre dahil ediyor. MADO Cafe konseptinin yanında küçük girişimciler için yeni bir konsept de oluşturan MADO, ‘Mado Dondurma’ olarak markalaştırdığı projeyle her mahallade bir dondurmacı olmalı fikrinden yola çıkıyor.
https://mado.com.tr/