Dünyanın Lider Pizza Zinciri: Little Caesars

Beş kıtada altı binden fazla restoranı ile dünyanın lider pizza zincirlerinden olan Little Caesars Pizza, hem kurumsal hem de franchise şubeleri ile faaliyetlerini sürdürüyor. Dünyanın en sevilen lezzetlerinden olan Little Caesars, yüksek kalitede ürünü rakiplerinden daha ekonomik şartlarda ve yüzde yüz müşteri memnuniyetini hedef alan servis anlayışıyla sunuyor. Marka, kalite standartlarından taviz vermeden gerçekleştirdiği çalışmalarına, restoran yatırımlarını ve franchisee restoran sayılarını artırarak devam ediyor. Banu Arıduru ile marka ve franchising yöntemi hakkında konuştuk.

Firma hakkında kısaca bilgi verir misiniz?
Banu Arıduru - Çelebi Gıda ve Little Caesars Türkiye Genel Müdürü: ABD’de 1959 yılında kurulan Little Caesars Pizza, beş kıtada 6 binden fazla restoranı ile dünyanın lider pizza zincirlerindendir. Türkiye Master Franchise hakları Çelebi Holding’de bulunmakta olup, hem kurumsal hem de franchise şubeleri ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Dünyanın en sevilen lezzetlerinden olan Little Caesars; son 14 yıldır Amerika’da paranın karşılığını en iyi veren marka, Türkiye’de fast food kategorisinde çalışılmaktan en mutlu olunan iş yeri olma özelliğini taşımaktadır.

Little Caesars Global tarafından, reklam ve dijital pazarlama alanındaki yenilikçi ve yaratıcı çalışmalarıyla Uluslararası Üstün Pazarlama Ödülü’ne layık bulunmuştur. Markanın büyüme ve gelişme yolundaki kararlılığı hem müşteriler hem de yatırımcılar tarafından dikkat çekmektedir. Yüksek kalitede ürünü rakiplerinden daha ekonomik şartlarda ve yüzde yüz müşteri memnuniyetini
hedef alan servis anlayışıyla sunan marka, kalite standartlarından taviz vermeden gerçekleştirdiği
çalışmalarını, restoran yatırımlarını ve franchisee restoran sayılarını artırarak sürdürmektedir.

Şu anda toplam kaç şubesi bulunuyor?
Şu anda 109 şubesi bulunuyor.

Toplam şubelerin kaçı franchising yöntemiyle işletiliyor?
Şubelerimizin yüzde 80’ini franchiseelarımız oluşturuyor.

Kaç ilde bulunuyorsunuz?
On yedi ilde hizmet veriyoruz.

Franchising şartlarınız nedir?
Her şey dahil franchise açma yatırım maliyetimiz 1 milyon 800 bin TL + KDV’dir. Little Caesars Pizza franchisee’leri yatırımlarını 42-48 ay içinde geri alıyorlar. Bu hızda bir geri dönüş ve yüzyılın en büyük krizinde test edilmiş düşük risk avantajımız markamıza olan
girişimci ilgisini yüksek tutuyor.

Bayilerinizden aldığınız aylık reklam ve royalty bedeli nedir?
Şirketimizin marka royalty payı %6 + pazarlama payı %6’dır. Royalty bedelleri, işçilik, gıda, kira, vb. tüm maliyetler düşüldükten sonra işletmeciye kalan karlılık net cironun %10 ile 15 oranındadır.

Yıl sonuna kadar yurt içi ve yurt dışında toplam kaç mağaza açmayı hedefliyorsunuz?
Yıl sonuna kadar en az 15 şube açarak %60’a yakın bir hacimsel büyüme hedefliyoruz.
https://www.littlecaesars.com.tr/