Çengelköy Börekçisi

MURAT DİLBAĞI: “MÜŞTERİLERİNE ‘İYİ BÖREK’ YEDİRMEK İSTEYEN TÜM ŞUBE ADAYLARINI BEKLİYORUZ.”

Yarım asra yakın tecrübesiyle Çengelköy Börekçisi, yurt içi ve yurt dışında franchise şubelerine hız
verdi. Marka, bulunduğu şehirde kendi işini kurmak ve “Bir İstanbul Klasiği Çengelköy Börekçisi”
hikâyesine dâhil olmak isteyen girişimcileri iş ortaklığına davet ediyor.

Çengelköy Börekçisi franchise sistemine kaç yıl önce dâhil oldu, sisteme dâhil olmanız büyümenize nasıl bir katkı sağladı?
Murat Dilbağı -Yönetim Kurulu Başkanı: Çengelköy Börekçisi’nin birkaç yıl öncesine kadar sadece İstanbul’un Anadolu yakasında franchise şubeleri vardı. Zamanın şartları ve birtakım özel tercihlerimizle markamızın güvenini zedelememek adına sınırlı sayıda şubelerimiz oldu ki bunların birçoğunu da kendimiz işlettik. Güncel gelişmeler ve müşterilerimizin de ısrarlı talepleriyle organizasyon yapımızı yenileyerek son iki yıl içinde, profesyonel anlamda daha kontrollü franchise vermeye başladık.

Kısa ve orta vadede şube sayısı olarak büyüme adına hedefleriniz nelerdir? Çengelköy Börekçisi lezzetlerini hangi lokasyonlarda göreceğiz?
Kısa vadede Türkiye’nin en az beş büyük şehrinde şubeler edinmeyi planlıyoruz. İstanbullu müşterilerimiz tatil bölgelerinde neden olmadığımız konusunda bize çok sitem ediyorlar. Yakın zamanda bu bölgelerin yanı sıra birçok büyük şehirde de olacağımızın müjdesini vermek isteriz. Bu anlamda bulunduğu şehirde kendi işini kurmak ve “Bir İstanbul Klasiği Çengelköy Börekçisi” hikâyesine dâhil olmak isteyen ciddi iş ortaklarımızla tanışmak için sabırsızlanıyoruz. Müşterilerine güvenle ‘iyi börek’ yedirmek üzere bizimle çalışmak isteyen herkesi bekliyoruz. Şunu özellikle belirtmek isteriz, dükkânı kiralamadan önce bizimle istişare ederlerse her iki taraf için de çok daha faydalı olacaktır. Bununla birlikte, önümüzdeki iki yıl içinde Avrupa’da da şubeleşmek üzere altyapı çalışmalarımız başladı. Özellikle Almanya, Fransa ve İngiltere ilgi alanımız içerisinde yer alıyor. Buralarda da ciddi yatırımcılar varsa vakit kaybetmeden bizimle irtibata geçmelerini hatırlatmak isteriz.

Yatırım maliyetiniz konusunda okurlarımızı bilgilendirir misiniz?
Yatırım maliyetleri her bölgeye ve yapıya göre değişiyor. Özellikle tadilat-dekorasyon maliyetleri ihtiyaç durumuna göre farklılıklar gösteriyor. Biz ortalama en az 50 m2, en fazla 150 m2 yerler öneriyoruz. Bu yerlerde de saklama, pişirme ve tezgâh gibi bizim ana ünitelerimizin maliyeti 100-150.000 TL civarında başlayıp malzeme kalitesi tercihine göre daha yukarılara çıkmaktadır. Genel görsel konseptimizde estetik, fonksiyonel ve ekonomik ürünleri tercih ederek şubelerimizin en uygun maliyetlerle kurulmasına özen gösteriyoruz.
https://cengelkoyborekcisi.com/