MARMARİS BÜFE

MUSTAFA SARGIN: “MARMARİS BÜFE 1964’Ü DÜNYA MARKALARI ARASINA TAŞIMAK İSTİYORUZ.”

İlk şubesini Taksim’de açan Marmaris Büfe 1964, kurulduğu yıldan bu yana lezzetli menülerini müdavimlerine sunmaya devam ediyor. Ürünlerini ülke ve dünya çapında halka sunma amacını sürdürdüklerini söyleyen Mustafa Sargın ile marka ve franchise sistemi hakkında konuştuk.

Marmaris Büfe 1964, franchise sistemine kaç yıl önce dâhil oldu?
Sisteme dâhil olmanız büyümenize nasıl bir katkı sağladı?

Mustafa Sargın: Markamız 1964 yılında kuruldu ve 90’lı yıllarda şubeleşmeye başladı. Markamızın ilk şubesini Taksim’deki Marmaris Büfe olarak halkımızın beğenisine sunduk. Yoğun ilgi karşısında ürünlerimizi ülkemizin her tarafına ulaştırma kararı aldık. Kısa süre içerisinde kendimize franchise ortakları bularak yaklaşık 60 şubeye ulaştık. Böylece sisteme dâhil olarak, hızla büyümeye başlayıp, ürünlerimizi ülke ve dünya çapında halka sunma amacımızı gerçekleştirdik. Bu amaçla yola çıktık ve kontrollü büyümeye devam ediyoruz.

Markanızın yatırım maliyeti konusunda bilgi verir misiniz?
Franchise anlaşmasının imzalanması ile birlikte yatırım başlar. İşletmecinin bulduğu ya da merkez tarafından yönlendirilen yerin kiralanması ile mimari proje sürecimiz ilerler. Ekibimiz dükkân için projeyi çıkarır, fiyatlandırır ve franchise alana sunar. Karşı taraf ile anlaşma yapıldıktan sonra 4-6 hafta içerisinde dükkân işletmeciye teslim edilir. 35 m2 ‘lik bir işletme için mimari ekip tarafından hesaplanan ortalama yatırım maliyeti 750,000 TL olup Marmaris Büfe’nin yatırımcıdan talep ettiği isim hakkı bu bedelin içindedir. İşletmeci ile Marmaris Büfe arasında yapılan sözleşmeye göre, işletmeci aylık belirlenen ciro hedefinin üzerine çıktığında, Marmaris Büfe’ye cirodan pay öder. Dükkân açılışı öncesi ve açılış sırasında eğitim desteğimiz devam eder. Ürün tedariği Marmaris Büfe tarafından işletmeciye detaylı olarak el kitabı desteği ile anlatılmaktadır. Merkezinden tedarik edilen ürünler için zamanında ve doğru miktarlarda sipariş verilmesi önemlidir.

Sektörünüze yatırım yapmak isteyen işletmeciler neden Marmaris Büfe 1964‘ü tercih etmeli? Bu konuda sektörde yatırımcılara nasıl bir artı değer kazandırıyorsunuz?
Marmaris Büfe’ye yatırım yapmanın avantajlarını şöyle sıralayabiliriz; Marmaris Büfe, kendi sektöründe akla ilk gelen markadır. Marmaris Büfe olarak, 1964 yılından bu yana edindiğimiz tecrübelerimizi kendi bayilerimize de aynı titizlikle aktarırız. Mimari proje konusunda deneyimli ekibiyle tam destek sağlarız. Sürekli denetim ve desteklerle işletmenin verimliliği artar ve her zaman yenilikleri uygulayan firma olmanın avantajlarını kullanır. Ürün tedariği Marmaris Büfe tarafından işletmeciye sunulur. Tüm bunların yanı sıra, ruhsatlı imalathaneye sahip, kendi sektöründe ilk firma olma özelliğimiz ile şubelerimize kendi imal ettiğimiz ürünlerin tedariği lojistik desteğimiz ile imalathanemiz tarafından yapılır. Franchise şubelerimize know how ve benzeri desteğimiz, şubelerimiz hizmete girdikten sonra da devam etmektedir.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?
Marmaris Büfe işletmeleri olarak, senelerin verdiği deneyimimizle tam donanımlı, uluslararası standartlara uygun markamızı, ülkemize ve tüm dünyaya kazandırmak üzere halkımızın ve Franchise şubelerimizin hizmetinizdeyiz. Marmaris Büfe 1964 markasını hak ettiği şekilde tanıtarak saygın dünya markaları arasına taşımak istiyoruz. Tüketiciye hijyenik, taze ürünler sunmak ve böylece genç nesillerimizin sağlıklı gıdalarla beslenmesine yardımcı olmak en önemli misyonumuzdur.
https://www.marmarisbufe.com.tr/