Coffy'nin Hedefi: %100 Yerli ve Milli Bir Dünya Markası Yaratmak

Pizza Restaurantları A.Ş.’nin 25 yıllık deneyimiyle kurulan Tek Fiyatlı Kahve Noktası Coffy, ezber bozan konseptiyle büyümeye devam ediyor. Ankara Kızılay’da 10. şubesini açan Coffy, Türkiye’nin kahve markası olarak müşteri deneyimini hızlandırıyor. Marka, özelleştiren-basitleştiren teknolojik alt yapısı ve uygun fiyatlı yüksek kaliteli ürünleri ile güçlü bir Franchising sistemi sunuyor.

Hedef: %100 yerli ve milli
Ustalıkla harmanlanıp özenle hazırlanan Kolombiya ve Etiyopya menşeli onlarca kahve çeşidinin yanı sıra tatlı ve tuzlulardan oluşan taptaze atıştırmalıklarını tek fiyata sunarak kaliteli kahve deneyimini ulaşılabilir hale getiren marka; müşteri deneyimini özelleştiren dijital altyapısı, kolay erişilebilir servis noktaları ve güçlü franchising sistemiyle hem tüketicilere hem de global çapta başarı hikayesi yazmak isteyen girişimcilere sıra dışı bir alan açıyor. Coffy, Türk kahve sektörüne yepyeni bir model kazandıran yüzde 100 yerli ve milli bir kahve markası olarak dünya sahnesine çıkmaya hazırlanıyor.

Türk markasının başarı hikayesi
Açılış töreninde Coffy’nin çatısı altında bulunduğu Pizza Restaurantları A.Ş. adına konuşan Aslan Saranga, “Bizler yola çıkarken amacımız, kahve kültüründe yeni model yaratmaktı. Kendimizi ‘Mahallenin Kahvecisi’ olarak konumlandırarak, kahveyi bir lüks tüketim ürünü olmanın ötesine taşımayı hayal ettik. ‘Kaliteli kahveye ulaşmak herkesin hakkı olmalı’ dedik, hayalimizin peşinden gittik ve Türkiye’nin tek fiyatlı kahve noktası Coffy’yi geliştirdik. Bu süreçte tüm dünyayı araştırdık, Etiyopya ve Kolombiya’nın kahve çekirdeklerini bir araya getirerek çekirdeklerin içinde gizlenen aromaları en mükemmel şekilde ortaya çıkardık.

Baristalarımız tarafından özen, ustalık ve tutkuyla hazırlanan onlarca kaliteli kahve çeşidini ve atıştırmalıklarımızı tek fiyata tüketicilerimizle buluşturarak alternatif ve yaygın bir marka deneyimi sunduk. Sipariş süresini kısaltmak için müşterilerimizin Coffy noktasına gelmeden kahve siparişi verebilmelerini sağlayan Coffy App’i uygulamaya aldık. Evlere hızlı servis için en yaygın Online yemek sitelerini seçtik. Otonom robotlarla sipariş ve servis sistemine iki şubemizde geçerek,
sistemi tüm şubelerimizde yaygınlaştırmak üzere çalışmalarımızı hızlandırdık. Hedefimiz, yirmi beş yıllık deneyimimizi arkamıza alarak, yüzde 100 yerli ve milli sermayeyle kurulmuş bir Türk markasının, global liderler arasında yer alarak, nasıl bir başarı hikayesi yazdığını tüm dünyaya göstermek.” dedi. 

“Coffy’nin ortağı olmak girişimcilerimize çok şey kazandıracak”
Coffy’nin franchising sistemi hakkında da bilgi veren Saranga, yepyeni başarılara imza atmak isteyen girişimcilerimiz için güçlü bir franchising sistemi kurgulayarak girişimcilik ekosistemine destek verme misyonunu yüklendiklerini ifade etti. Saranga, “Coffy her şeyden önce Türkiye’nin markası olarak girişimcilerimize tamamen yerli bir yatırım fırsatı sunuyor. Bu fırsatı değerlendirmek isteyen girişimcilerimiz ayrıca sektöre satınalma hacmi ile bayisine her zaman en iyi maliyetleri sağlayan ve 1000 şubelik deneyimi olan bir Food-Tech şirketinin parçası olarak adım atma şansına sahip oluyorlar. Bu deneyimin ve az evvel de bahsettiğim globalleşme vizyonunun bir uzantısı olarak iyi kahveyi doğru fiyata sunan Coffy’nin ortağı olmak girişimcilerimize çok şey kazandıracak.” açıklamasında bulundu. Saranga ayrıca periyodik olarak düzenledikleri Webinar
serisiyle ekosisteme dahil olmak isteyen girişimci adaylarına son derece nitelikli bir bilgi ve deneyim kaynağı sunduklarını söyleyerek, herkesi Coffy’nin YouTube kanalı üzerinden gerçekleşen programları izlemeye davet etti.