TÜRKİYE’NİN İLK TERMAL İÇ GİYİM MARKASI U&ME

TÜRKİYE’NİN İLK TERMAL İÇ GİYİM MARKASINDAN U&ME MAĞAZALARINA…

Tekstil yolculuğuna 1996 yılında başlayan Hazal Tekstil, deneyim ve bilgi birikimini 1999 senesinde
kurduğu Mat Tekstil’e aktararak büyüme sürecine güvenli adımlarla devam ediyor. Rahatlığı, sadeliği ve kaliteyi ön plana çıkaran tasarımları ile yurt içi ve yurt dışında beğeni toplayan U&Me, yüksek teknolojiye sahip üretim sürecini, ulaşılabilir fiyatlarla müşterileriyle buluşturmaktan mutluluk duyuyor. Yirmi beş yıldır İstanbul merkezli bir Türk markası olarak hizmet veren U&Me, Türkiye’de uluslararası standartlarda kalite anlayışıyla sektörün lideri olmak için çalışmalarını sürdürüyor. U&Me ve Franchise sistemi hakkında Ceo Sezai İpek ile konuştuk.

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?
Sezai İpek: 1996 yılında Hazal Tekstil olarak başladığımız tekstil yolculuğumuzda edindiğimiz deneyim ve bilgi birikimini, 1999 senesinde kurduğumuz Mat Tekstil ile birlikte büyüme sürecine geçirdik. Rahatlığı, sadeliği ve kaliteyi ön plana çıkardığımız tasarımlarımızla, 25 yıldır İstanbul merkezli bir Türk markası olarak U&Me marka ve mağazalarımızla büyüme sürecine devam ediyoruz.

Firmanızın kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi alabilir miyiz?
Hazal Tekstil olarak uzun yıllar Avrupa ülkelerinde birçok firmaya termal iç giyim ve çorap üretimi yapıyorduk. Ülkemizde bu konuda uzmanlaşma ve bir marka yaratma konusunda 2000’li yıllardan itibaren çalışmalara başladık. Uzun süren AR-GE çalışmaları sonucunda 2005 yılında Thermoform
markasının Madrid protokolü çerçevesinde tescili onaylandı. Türkiye’nin ilk termal içlik ve aksesuar markası olarak, yurtiçi ve yurtdışına satışlarımız başladı. 2019 yılında Bondy markasını da satın alıp bu kulvarda büyümemizi sürdürdük. Yine 2019 senesinde Türkiye’yi uluslararası platformda da temsil eden D’S Damat markası ile lisans anlaşması yaparak pijama, iç çamaşırı ve aksesuarların üretimine ve satışına başladık. 2020 yılında da organize perakende sektöründe söz sahibi olmak amacı ile U&ME markamızı hayata geçirerek, mağazalaşma sürecimizi devam ettirmekteyiz. Üretimlerimiz Avrupa standartlarında, sürdürülebilir teknolojiyle, insana ve doğaya saygı ile
devam etmektedir. Kullandığımız iplikler ya doğadan kullandığımız (pamuk, modal, bambu) ya da yüksek teknolojiler kullanılarak geliştirilmiş elyaflardan üretilmektedir. Biz bu üretim sürecini ulaşılabilir fiyattan müşterilerimizle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Müşterilerimizin mağazalarımızdan gülümseme ile çıkması bizim için çok önemli.

Şu an kaç şube ile ve nerelerde hizmet veriyorsunuz?
Türkiye genelinde İstanbul lokasyonlu 2 merkez mağaza ve Afyon, Gaziantep, Erzurum, Erzincan, Trabzon gibi büyük illerde yer alan 8 bayi mağaza ile büyümeye devam ediyoruz.

Franchise vermeye ne zaman başladınız? Neden Franchise sistemini seçtiniz?
U&ME markası için 2020 senesinden itibaren Franchise vermeye başladık. Franchise sisteminde kazan kazan sistemine inanıyoruz. Beraber ilerleyebileceğimiz, markamızı hem yurt içi hem de yurt dışında temsil edeceğimiz yatırımcılarla ailemizi büyütmek istiyoruz. 

Yatırımcı adaylarında aradığınız kriterler neler?
Öncelikle ilgili adayların bayilik müracaatı yapması gerekmektedir. Gerekli form veya iletişim bilgisi Web sitemizde yer almaktadır. Daha sonra gerekli fizibilite çalışması (konum, segment, metrekare vb.) yapılarak marka departmanımızla süreç ilerler. Bayilerimizden konsinye çalışma şeklimiz için teminat mektubu istemekteyiz.

Denetlemeleri nasıl gerçekleştiriyorsunuz?
Bu konu ile ilgili mağazacılık ve marka departmanımızla birlikte hareket etmekteyiz. Sözleşme koşullarında belirtilen süre, yer ve şartlara bağlı olarak denetlemelerimizi gerçekleştiriyoruz. Ayrıca iki ayda bir mutlaka genel merkezimizde bayimiz ile beraber değerlendirmeler yapıyoruz.

Girişimcilerin firmanızı tercih etme nedenleri nelerdir?
Yıllardır Avrupa standartlarında ülkemizde üretim yapmaktayız. Bu tecrübemizi markamızda kullanmamız en büyük avantajımız. Ulaşılabilir fiyatlarla rahatlığı, kaliteyi, sadeliği ve tarzı U&ME markamızda bulabilmekteler. U&ME, kadın-erkek iç giyim, pijama, gecelik, eşofman, hamile-lohusa kıyafetleri, mayo, deniz şortu ve plaj giyim ürünleriyle farklı beğenilere sesleniyor. Sektöründeki birçok markadan farklı olarak, tasarım, üretim, depolama, pazarlama ve satış alanlarının tümünde faaliyette bulunmamız bayi adaylarımız için inanılmaz kolaylık ve ulaşılabilirlik sağlamaktadır.

Girişimciler neden bu alanda Franchise almalıdırlar?
Sürdürülebilir teknoloji, Avrupa standartlarında üretim, doğaya saygı ile üretilen ve ulaşılabilir fiyattan satılan özenle işlenen ürünlerimiz sektördeki boşluğu doldurmaktadır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi kazan kazan sistemi ile iki taraf hem kazanç hem de sürdürülebilir bir iş hayatı elde etme fırsatı yakalıyor.

Önümüzdeki dönem hedeflerinize ilgili bilgi alabilir miyiz?
Rahat, sade, kaliteli, dayanıklı ve zamanında moda trendlerine ayak uyduran, yaratıcı, yenilikçi, müşteri ve teknoloji odaklı anlayışımızla hazır giyim sektörünün en çok tercih edilen ve en beğenilen koleksiyonlara sahip markalarından biri olmayı hedefliyoruz. Bununla birlikte, atılan her adımda koşulsuz müşteri memnuniyeti hedef alınarak, bilgi ve teknoloji çağına ayak uyduran teknik alt yapımız, yaratıcı ve stratejik bakış açısına sahip teknik/yönetim kadromuzla, tüm dünya ve Türkiye’de uluslararası standartlarda kaliteli hizmet anlayışımız ile sektörün lideri olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kısa dönemde iç piyasada % 50 büyümeyi hedefliyoruz. Şu an Dalyan bayimiz ile de anlaşmamızı sağladık. Dış piyasada özellikle Doğu Avrupa’da % 30 büyüme hedefimiz bulunmaktadır. Almanya, Rusya, Finlandiya, Bosna Hersek, Cezayir, Fas, Tunus, Irak ticaretimiz ve bayilik görüşmelerimiz devam ediyor.