Murat Akyol Güzellik Salonları

Ben Murat Akyol. 1987 İstanbul doğumluyum. Profesyonel hayatımı özetlemem gerekirse, çıraklığından başlayarak uzmanlaştığım güzellik sektöründe kendi markasını, kendi güzellik salonlarını kuran bir girişimci, yatırımcı ve danışman olarak konumlandırıyorum. 15 yıllık mesleki tecrübemin 9 yılını farklı firmalarda çalışarak edindim. Bu firmalarda saç ve makyaj alanında tecrübe kazanırken, kalfalık ve ustalık yolunda adımlarımı daha güvenli atabilmek adına, mesleki belgelerimi içeren derslere katıldım. Edindiğim diplomalar genç yaşımda bana daha da şevk ve cesaret verdi ve bugünkü Murat Akyol Güzellik Salonlarının temelinin atılmasını sağladı.

Yıllar boyunca edindiğim müşteri portföyüm, kendi deneyimimle birleşince ortaya güzellik konusunda güvenilir ve aranan bir marka çıkması zor olmadı. Bugün Murat Akyol Güzellik Salonları deyince eminim ki, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutan, fabrikasyon değil kişiye özel stil ve tarz oluşturan bir marka akla gelmektedir.

Biz de bu markayı artık farklı il ve hatta farklı Avrupa ülkelerine taşıma kararı aldık. Bunda da hem yatırımcı hem de girişimcilere kazandıran bir sistem olarak gördüğümüz franchise sisteminden faydalanacağız. Bu çerçevede de zaten yatırımcılarla bir araya gelmeye başladık.

Güzellik ve güzel görünmenizi sağlayan her uygulama ana faaliyet sahamız. Bunun için kadın, erkek ve yaş sınırı ayırt etmeksizin kişisel bakımına özen gösteren müşteri kitlelerini hedefleyen geniş yelpazeli bir hizmet ağına sahibiz. Saç kestirme yaşına gelen bir çocuktan tutun da yetişkin insanın cilt bakımına kadar her adım, her aşama bizim işimiz diyebilirim. Geçmiş çağlardan gelen güzel bir görünüme sahip olma isteğinin hiçbir zaman bitmeyeceği kesindir. Saçın, kaşın, tırnağın uzaması, cildin zamanla yorulması, yağlanması, istenmeyen tüylerden kurtulma çabası bitmediği sürece bizim işimizin potansiyeli de hiçbir zaman sona ermeyecektir.

Kaldı ki güzelliğin ve stilin de artık trendleri, hatta modası olduğuna göre, her daim güncel kalma isteği bizim sektörümüzün diğerlerine göre daha fazla ayakta kalmasına destek olmaktadır. Bir işe yatırım yapmak isteyen girişimcilerin ilk amacı, yatırımlarının kısa zamanda kendisini döndürmesi ve kâra geçmesidir. Özellikle güzellik sektörü bu anlamda yatırım yapmak için en doğru karar olacaktır. Çünkü güzel görünmek, güncel kalmak, toplum içinde itibarını yönetmek isteyen her insanın yolu mutlaka güzellik salonlarından geçmektedir. Bu anlamda her yetişkinin ayda en az 2 kez bu işe ve gelir seviyesine göre daha da yüksektir- yolu güzellik salonlarına düşer. Biz müşteri sirkülasyonu gün geçtikçe artan bir sirkülasyona sahibiz.

Yatırımcı adaylar markamıza sadece güzellik salonu olarak değil, kuaför, tırnak bakımı, makyaj stüdyosu, epilasyon ve solaryum salonu açık için de yatırım yapabilirler.
https://www.instagram.com/muratakyolguzellik/