Parfüm Pazarında Büyük Fırsat Var

Ülkemizde aylık ortalama büyüklüğü 250 milyon TL’yi aşan açık parfüm pazarı markalarından Loris Parfüm, pazardaki fırsatlara dikkat çekerek girişimcilere sunulan franchise fırsatlarını değerlendirdi. Loris Parfüm Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Okuyucu “Doğru lokasyonda açılan parfüm mağazasıyla yatırım bedelini kısa süre içinde geri alıp büyüme olanağınız yüksek, yeter ki mağazacılığın dinamiklerine ayak uydurmak konusunda istekli olun” dedi.
Gelişen parfüm pazarının en hızlı büyüyen markalarından biri olan Loris Parfüm, 2020 yılı itibariyle, yurt içi ve yurt dışında yaklaşık 400’den fazla mağaza kanalıyla tüketicilere parfümden oda kokusuna, kişisel bakım ürünlerine dek geniş bir ürün yelpazesinde hizmet sunuyor. Sadece markaya değil, ekonomiye de değer katmak üzere kurgulanan franchise sistemiyle, her yıl yurt içinde/dışında  birçok mağazanın açılmasını ve girişimcilere cazip bir pazarda iş yapma olanağı sağlıyor. Dünyanın dört bir yanına kendi markasıyla ürünlerini ulaştıran Loris Parfüm, 2020 yılının sonuna dek toplam 40 ülkede varlık göstermeyi hedefliyor.

Düşük yatırım, karlı bir iş alanı
Loris Parfüm franchise adaylarına yurt dışı için 15 bin Dolar, yurt içi için ise 80 bin TL civarında olan bir yatırım maliyetiyle girişimcilik olanağı sunuyor. Girişimcinin kendi önerisi olan mağazanın potansiyeli, lokasyon ve hedef kitle özellikleri uzman bir ekip tarafından değerlendirildikten sonra başlatılan süreçte Loris çok yönlü bir destek paketini harekete geçiriyor. Başvuru sürecinin gerektirdiği yasal zorunluluklar da tamamlandıktan sonra mağaza, otomasyon sisteminden ürünlerine dek satışa hazır halde teslim ediliyor. Tabela, raf, mimari ve teknik operasyonu tamamlanan mağazalar, saha operasyon ekipleri tarafından her aşamada destekleniyor.

Satışlara sürekli destek
LORİS Parfüm, bayilerin satışlarını artırmak için uzun vadeli bir eğitim planının uygulanmasını sağlıyor. LORİS Akademi çatısı altında, mağazacılık, kurumsal kültür, satış ve parfüm bilgisi gibi ana konularda tüm bayi çalışanlarının eğitim ve gelişim programları takip ediliyor. Mağazalarda yeni işe başlayan satış elemanları, oryantasyon programından sonra mağazacılık alanındaki eğitimlerini de tamamlıyorlar.

Mağazacılığın gereklerini yapan kazanıyor
Girişimciliğin sürekli gelişim ile mümkün olabileceğinin altını çizen Loris Parfüm Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Okuyucu, “Doğru lokasyonda açılan parfüm mağazasıyla yatırım bedelini kısa süre içinde geri alıp büyüme olanağınız yüksek, yeter ki mağazacılığın dinamiklerine ayak uydurmak konusunda istekli olun” ifadelerini kullandı. Yatırım yaptığı mağazalarda genel merkez tarafından kesintisiz devam eden satış destekleyici kampanyaları ve doğru müşteri ilişkileri uygulamalarını hayata geçiren bayilerin çok kısa sürede başarılı olduklarını da sözlerine ekledi.

Ürün yelpazesiyle desteklenen satış hacmi
Kozmetik ana başlığı altında dünyanın en hızlı büyüyen pazarlarından birinin parfüm olduğuna dikkat çeken Okuyucu, “Ekonomik fiyatlarla sevilen parfümlere ulaşmak, müşterinin moral ve motivasyonunu sürekli yüksek tutmasını sağlıyor. Krizli dönemlerde bile bu motivasyon ihtiyacı sebebiyle mağazalarımızın cirolarını artırabildiklerini görüyoruz. Loris Parfüm mağazalarından içeri giren herkes parfüm dışında oda kokusundan, duş jeline, araç kokularından deodoranta kadar pek çok ürün bulabiliyor. Bu da bayilerimizin satış hacimlerini artıran ve müşteri çeşitliliği getiren büyük bir avantaj oluşturuyor.” dedi.