Franchise Dünyası Dergimizin Yeni Sayısı

Bir 3 ayı daha geride bırakıp 2019 yılında hızla ilerlemeye başladık. ‘Franchising Dünyası’ dergimizin yeni sayısında sizinle tekrar buluşmanın sevinci ve heyecanı içindeyiz.
Değerli UFRAD dostları;
Markalaşma kültürü, tüm kurumsal stratejilerin bir bütün olarak ürüne odaklanması sonucu oluşur. Bu anlamda markalaşma kültürü, markalaşma stratejilerinin bir toplamıdır. Kalite, yönetim, pazarlama, finans, müşteri ilişkileri stratejileri bir bütün olarak “markayı” yaratır. Markalaşma ve bir marka kültürü yaratmak görüldüğü kadar kolay değildir. Gittikçe globalleşen pazarlarda marka olmak daha da zorlaşmaktadır. Artık markalar istemeseler de globalleşmek zorundadırlar.
Özetle, birbirimize ve bilgiye bağlı olduğumuz bu yeni dünyada her marka globaldir. Rekabet koşulları gereği pek çok marka, bir süre sonra rekabetin yoğun yaşanmadığı ve global markaların henüz girmediği daha bâkir pazarlara da yönelmek zorundadır. Girişimci ruhlar markalaşmanın önemini bilirler. Verdikleri hizmet, sattıkları ürün, yarattıkları konsept bir marka olmadan başarılı olamayacaktır. Franchising markalaşmanın en üst noktasıdır. Markanızı en doğru şekilde dünya pazarına taşır. Kendi markasını yaratma yolundaki girişimci ruhlara; büyük, tecrübeli markalarla çalışma ve tecrübe kazanma şansı verir.
UFRAD Franchising Derneği, 1991 yılından beri; başarısını ispatlamış markaların dinamiğini girişimci ruha aktarmasını destekleyerek; ülkemiz yatırımcılarının markalaşmaya yönlendirilmesine, yerli markaların teşvik edilerek uluslararası pazarlarda yer edinmesine ve rekabet şansı yakalamalarına hissedilir katkılar sağlamaktadır.
UFRAD olarak, 200’den fazla üyemizle, markalı perakendenin lokomotifi olan franchise verenlerin çatı örgütüyüz. Dünyadaki franchise örgütleriyle birlikte, ülkemizde sektörün gelişmesi için çalışıyoruz. Birkaç yıldır dünyada yaşanan bol para ve düşük faiz dönemi kapandı. Piyasaların yeni bir dengeye oturmasını beklerken, ekonomimiz alçakça bir saldırıya uğradı. Milli birlik ve beraberlik ruhuyla atlattığımız bu krizi fırsata çevirmeliyiz. Her gün büyüyen UFRAD ailemiz büyük bir gururla başarılarını sizlerle paylaşmaktadır. Tüm üyelerimizi ve Türk markalarını sevgiyle kucaklıyor, ülkemizin franchising sistemini ve markalarının gücünü yeni ufuklara taşıma yolunda hepinizi derneğimize katılmaya davet ediyoruz.

Sevgi ve Saygılarımla,