Franchise Dünyası Dergimizin Yeni Sayısı

Sevgili Dostlar,

21. yüzyılın çağdaş işletme şekli olan Franchising sisteminin Türkiye’deki tek çatı örgütü olan UFRAD Franchising Derneği, 1991 yılından beri; markalarımızın ulusal ve uluslararası pazarlarda gelişimini ve yer edinmesini desteklemektedir. Ülkemiz yatırımcılarının markalaşmaya yönlendirilmesine, yerli markalarımızın teşvik edilerek uluslararası pazarlarda rekabet şansı yakalamalarına hissedilir katkılar sağlamaktadır. Dünyanın en köklü Franchising derneklerinden biri olan UFRAD, bugün sayıları 200’ü aşan uluslararası statüye sahip güçlü firmayı çatısı altında toplamış bulunmaktadır. UFRAD Franchising Derneği, Dünya Franchise Konseyi (WFC) Dönem Başkanı, Asya Pasifik Franchise Konfederasyonu (APFC) Dönem Başkanı ve Avrupa Franchising Federasyonu (EFF) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. UFRAD aynı zamanda Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu-DEİK Kurucu Kuruluş üyesidir.
UFRAD Franchising Derneği olarak, içinde bulunduğumuz ekonomik durumda markalarımıza destek olmak ve kira sözleşmelerinde ‘TL’ye dönüş veya kur sabitleme’ yoluna gidilmesi için başlattığımız yoğun kampanya sonunda 17 Ağustos 2018 tarihinde UFRAD olarak ulusal bir kampanya başlattık. Basın toplantımızı müteakip, UFRAD olarak görsel ve yazılı medyada konu ile ilgili yoğun kampanyamız başarı ile devam etti. Tüm ilgili paydaşları Ülkemiz üzerinde oynanAN dolar oyununa karşı, 15 Temmuz ruhu ile ekonomide verdiğimiz ‘Ekonomide Milli Mücadele’ye katılmaya davet ettiğimiz bu kampanyamız neticesinde önce Sayın Bakanımız Berat Albayrak ve sonrasında Sayın Cumhurbaşkanımızın kararları ile sözleşmelerde TL uygulamasına geçilmesi memnuniyet verici.
Aylık yuvarlak masa toplantılarımız, Franchise Akademimiz, sürekli yayınlarımız, sektörün doğru büyümesi ve gelişimi için aralıksız devam eden çalışmalarımız artarak önümüzdeki dönemde de devam edecek. Sizlerin desteği ve katkıları ile Derneğimiz ve sektörümüz ekonominin önemli çarklarından biri olarak yoluna devam edecektir.

Sevgi ve Saygılarımla