Kıymetli Dostlarım

Bir kez daha Franchise Dünyası dergimizin yeni sayısında sizlerleyiz. Yeni sayımızda sizinle tekrar bir araya gelmenin sevinci ve heyecanı içerisindeyiz.

Franchising sistemi ile büyüyen markalarımız artık sadece hizmet ihracatında önemli bir oyuncu değil ülke ekonomisinin kalkınması ve ülkemizin yurt dışında tanınması için de önemli bir araç haline gelmiştir. UFRAD olarak sektörün sorunlarını ilgili bakanlıklarla paylaşarak ve çözüm önerilerimiz ile bu zor dönemde de üyelerimize destek sağladık, sağlamaya da devam ediyoruz.

Biliyoruz, markalarımız çok zor bir yıl geçirdi. Kapanmak zorunda kalan markalarımız yüksek kiralar ve vergiler altında kaldılar ve maalesef özellikle AVM’lerde yer alan markalarımız ciddi sıkıntılara girdi. Ancak, umudumuzu kaybetmiyoruz ve UFRAD olarak Franchise markalarımızı ve yüzlerce lokasyonda faaliyet gösteren, on binlerce kişiye istihdam sağlayan sektörümüzü güçlü ve ayakta tutmak için çaba gösteriyoruz.

2022 yılında; geçen yıl olduğu gibi kamu ve sektör paydaşlarımız ile sorunlarımızı dile getirmeye ve çözüm önerileri sunmaya devam edeceğiz. Önceliğimiz mutasyona uğrayarak maalesef hala devam eden bu zor dönemi en az hasarla atlatabilmek için yapılması gerekenleri ilgili mercilere duyurmak ve hayata geçirilmesini takip etmek. Ayrıca, yeni dijital ve farklı bu dönemde faydalı uygulama ve iş yapma modellerini üyelerimizle buluşturarak markalarımızın yeni normale ayak uydurmalarına destek olmaya devam edeceğiz. Artık biliyoruz ki dijitalleşme bir mecburiyet ve bizler de bu değişime ayak uydurmalıyız. Daha fazla markamızı UFRAD çatısı altında toplayarak birbirimizden güç almak, daha etkin projeler geliştirmek diğer bir hedefimiz.

Pandemi aslında hepimizin hayatında bir dönüm noktası oldu. Hayatımızın tüm alanları pandemiden önce ve sonra olarak ikiye ayrıldı. Elbette Franchise sisteminde de değişim kaçınılmaz. Öncesinde sadece en iyi kalite ve hizmetle yatırımcıları yakalayabilen firmalar artık dijitalleşmeyi de başarı hedeflerine eklemek zorunda. Tekrar belirtmek isterim ki dijital platformların kullanımı artık bir zorunluluktur. Bu platformları en verimli kullanabilen markalar öne çıkacaktır. Markalar, dijital pazarlamanın tüm kanallarını kullanmalılar. Bu yönde ciddi yatırım yapan markalar özellikle daha genç ve dinamik girişimcilere de kolaylıkla erişebilecekler. Biz de bu yolda üyelerimize her türlü desteği veriyoruz.

Sizleri de bu yolculukta yanımızda görmekten mutluluk duyarız…
Hepinize sağlıklı günler dilerim.