KRİSPY KREME TÜRKİYE

Türkiye’nin tek global doughnut markası Krispy Kreme, 1937’de Winston-Salem, NC Amerika’da Vernon Rudolph tarafından kuruldu. Rudolph’un ürün tazeliği, kalitesi ve müşteri memnuniyeti sağlama konularındaki tutkusu kısa zamanda markanın değer kazanmasına ve firmanın büyümesine katkı sağladı.
Bugün Amerika, Avrupa, Latin Amerika, Orta Doğu ve Asya’da olmak üzere toplam 28 ülkede 1200’den fazla Krispy Kreme mağazası bulunuyor.
Krispy Kreme Türkiye operasyonu ise 2008 yılında, yine dünya devi bir holding olan Katar orijinli Almana Grup’un, Türkiye pazarını yakından takip eden ve daha önce yine dünyaca bilinen fastfood markalarından bir kaçını Türkiye’ye getirmiş Yönetim Kurulu Başkanı Omar Hamad ALMANA öncülüğünde master franchise sözleşmesini imzalaması ile başladı.
Krispy Kreme Türkiye Genel Müdürü Halit Uğur KESEMEN ise kendi markası Mr. Kumpir’in kurucu ortağı olarak sektöre ilk adımını attı. 2010 yılında markasını devrederek, dünya devi Krispy Kreme Doughnuts serüvenine stant operasyonunu yönetmek üzere başladı. Sonraki beş sene Operasyon Müdürü olarak görev alıp 2015 Ekim ayı itibari ile Genel Müdür olarak yeni görevine atandı.  Kısa bir süre içinde yeni franchise mağazalarımız ile de birlikte büyük bir ivme kazandık.
Şu anda İstanbul’da mevcutta 26, 2017 sonuna kadar ek olarak açılması planlanan ise 4 İstanbul, 3 Bursa mağazamız bulunuyor. Sadece eşsiz doughnutlarımız ve enfes kahvelerimizle değil, kahve workshopları, doğum günü partileri ve çeşitli aktiviteler ile de Krispy Kreme eğlencesini misafirlerimizle paylaşmaya devam ediyoruz.

Krıspy Kreme Türkiye Franchising Sistemi

Mayıs 2016 itibari ile resmi olarak Krispy Kreme Türkiye için franchise verme yetkisini aldık. Bunun için oluşturulacak sistem, işleyiş ve prosedürler, 1937’den beri süregelen franchise tecrübesi ile Krispy Kreme Doughnuts Corp’un merkez desteği ile de birlikte yürütüldü. Sistemin en iyi şekilde işlemesi için gerekli tüm çalışmalar tamamlandıktan sonra yatırımcılar ile görüşmeye ve gelen talepleri değerlendirmeye başladık.
Franchise için verilmek üzere iki tip modelimiz bulunuyor. Fresh shop dediğimiz mağaza modeli ve kiosklar. Fresh shop’lar hem cadde üzerinde hem de Alışveriş Merkezlerinde bulunabiliyor, metre kare olarak da kiosklara göre daha geniş alanlara sahip. Kiosklar ise Alışveriş merkezleri, istasyonlar, havaalanı gibi lokasyonlarda duvarsız olan mağaza tipleri. Her iki konseptte de tüm ürün gamları mevcut. Yatırım maliyetleri ise 80.000$’dan başlıyor.
Franchise olarak verdiğimiz mağazalara ürün çeşitlerinden, sistem işleyişine, operasyondan, eğitim, pazarlama, reklam, denetim, ürün geliştirme konularına kadar tüm marka gücümüzle destek sağlıyoruz. 
Bu eşi olmayan “ağızda eriyen lezzeti”, sıcak, keyifli mağaza deneyimimizi, mükemmel servisimizi Türkiye’deki herkes ile tanıştırmak istiyoruz. Bunun için Franchise sistemi ile birlikte planımız İstanbul’da 40 mağazaya ulaşırken, diğer illere de Krispy Kreme deneyimini taşıyor olacağız.