ARAÇ BAKIM SEKTÖRÜNÜN MUCİZESİ RESTORFX YENİ FRANCHISELAR İLE BÜYÜYOR

Araç bakım sektöründe pasta-cila dönemini sonlandıran, araç boya yenileme ve korumada yeni bir dönem açan son teknoloji RestorFX Türkiye, tüm Türkiye’ye ve KKTC’ye bayilikler vermeye devam ediyor.
On yıl önce Kanada’da boya restorasyonu endüstrisinde yeni bir teknoloji olarak doğan RestorFX, Türkiye pazarına henüz yeni girmesine rağmen franchise talepleri ile hızla büyüyor. Dünyada “oyun değiştiren sistem” olarak tanımlanan RestorFX, ABD’den sonra 2016 yılında Türkiye pazarına da girerek araç sahiplerine kolaylık, yatırımcılara ise karlı bir iş modeli sundu. Rusya, İspanya, Avusturalya, Mısır, Arjantin, Özbekistan, Fransa başta olmak üzere 50 ülkede binlerce bayiye sahip olan RestorFX, dünyada “Oyun Değiştiren Teknoloji” olarak tanımlanıyor.

2017 Yılsonuna Kadar 10 Şube Daha Açacak
Zamanı geri alan teknoloji  RestorFX,  bir yıl geçmeden İstanbul (Maslak-Sancaktepe-Bağcılar-Pendik), Nevşehir, Kocaeli, Düzce, Sivas, Diyarbakır, İzmir, Konya, Çorum, ve Antalya (Konyaaltı, Muratpaşa) ’da franchise şubelerini açtı. RestorFX Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Elönü, ‘’ Ülkemizde otomobiline değer veren insan sayısının her geçen gün artması RestorFX’i Türkiye’ye getirilmesindeki en önemli faktör. Sektöründe çok önemli bir inovasyon olan RestorFX’in yatırımcılara, son kullanıcılara ve otomobillerin ömrünü uzatarak ülke ekonomisine çok büyük bir katkıda bulunacağına inanıyoruz.’’dedi. Şu anda 19 bayiye sahip olan şirket, 2017 sonuna kadar 32 bayilik hedefine ulaşmayı planlıyor.


Son Teknoloji RestorFX Nedir?
RestorFX, pasta-cila makinesine gerek kalmadan elle uygulanan kimyasal bir sistem. RestorFX uygulaması, araç boya yüzeyindeki kusurları gideriyor ve solmuş olan boya rengi canlandırıp, parlaklık kazandırıyor. ClearFX uygulaması ise seramik kaplamının son teknolojisi olarak, kaliteli ve kalıcı bir koruma sağlıyor. Yine Amerika’dan gelen, toz tutmayan iç plastik yüzey ürünleri, cam su kaydırıcı ürünler, jant temizliği-parlatıcı ürünleri ve koltuk bakımı ürünleri araç şıklığını tamamlıyor.

Franchise Bedeli Ve Ciro Hedefi
RestorFX Türkiye’nin bayilik sistemi iki başlık altında toplanıyor: 25 bin TL’lik bayilik ve 75 bin TL’lik bölge bayiliği… Bu franchise bedellerin içinde; İsim hakkı, 20/50 araçlık ürün, promosyon ürünleri ve 2 haftalık eğitim bulunmakta. Bir buçuk milyon TL’lik yatırım değerine sahip RestorFX Türkiye, franchiselarına yaklaşık bir yılda yatırım geri dönüşü sağlıyor.