Bölgenin En Büyük Franchising Fuarı 27 - 30 Ekim Tarihlerinde Gerçekleştirilecek

Türkiye’nin ve bölgenin Franchising alanındaki en önemli buluşması olan; “Bayim Olur musun
- Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı”, Medyafors Fuarcılık organizasyonu, UFRAD desteği ve REDSTONE ana sponsorluğunda 27 - 30 Ekim 2022 tarihleri arasında Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek. Bu yıl 20.’si gerçekleştirilecek olan fuar, yatırımcı ve markaları buluşturarak Franchise ve markalı bayilik sisteminin tüm oyuncularını tek bir çatı altında toplayacak.

Katılımcı Profili
Fuarın katılımcı profili Franchise ile büyüyen gıda, gayrimenkul, kozmetik; hazır giyim, ayakkabı, ev tekstili, mobilya ve yatak; oto bakım ve onarım, kominikasyon, mimarlık, eğitim; spor, hizmet, market, bankacılık ödeme sistemleri; inşaat, yapı market ve e-ticaret firmaları gibi büyük bir katılımcı ağından oluşuyor. Bununla birlikte fuara Franchise sektörüne, markalara mal ve hizmet sağlayan tedarikçiler; bayilik veren ürün ve markalar; İnovatif ürün tasarımcı ve üreticileri; ilk defa franchise verecek olan markalar; bayilik sistemiyle büyümek ve ilk lansmanını yapmak isteyen markalar da katılıyor.

Fuarın Etkisi
Geçen yıl 19. kez kapılarını açan fuarda, 100’ün üzerinde yerli ve yabancı marka katılımcı olarak yer aldı. Elli ülkeden bin 400 sektör profesyonelinin ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdiği fuarın toplam ziyaretçi rakamı ise 12 bin 900’e ulaştı. Bayim Olur musun - Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı, katılımcı markaların franchise satışlarına doğrudan etki ederken, yatırımcı adaylarının karar süreçlerini de hızlandırıyor. Fuar, yatırımcı adaylarının kendi işini kurma hayallerini, sunduğu kategorik seçeneklerle şekillendirirken; gelenekselleşen UFRAD seminerleri, markaların aktiviteleri ve yine markaların yeni ürün lansmanları ile de fark yaratıyor. Fuar boyunca, katılımcı her bir marka, stantlarını ziyaret eden yatırımcı adaylarıyla yaptıkları “verimli franchise görüşmelerinin” kimini fuar esnasında, kimini de fuar sonrasında sonuçlandırmak üzere adeta birbiriyle yarışıyor.

Yabancıların Türk markalarına ilgisi; master franchise ve firma satın almaları şeklinde oluyor. Fuar bu açıdan da yurt dışına açılmak isteyen Türk markaları için önemli bir fırsat yaratıyor. Bayim Olur musun Franchising Fuarları, ilk günden beri, metrekare, katılımcı ve ziyaretçi sayılarıyla dünya Franchise fuarları arasındaki zirve yarışında önemli başarılara imza attı. “Be My Franchise” sadece Türkiye’de değil uluslararası Franchise kamuoyunda tanınan, takip ve takdir edilen bir fuar markası olmaya devam ediyor.