Özgür Ofis Poda

Pandemi zaten hızlanmış olan dijital dönüşüm trendini daha da hızlandırdı. Bu süreçte uzaktan çalışma ve uzaktan şirket eğitimi gibi kavramlar hayatımıza girdi. Sizin bu alanda sunduğunuz çözümler var mıdır? Bu süreçte hizmetlerinize olan talep arttı mı?

Magna Ventures şirketi olarak vizyonumuz odağımıza insanı alarak fayda sağlayan teknolojiler üretmek. Dolayısıyla, yenidünyanın ihtiyaçları ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda insanlara fayda sağlayabilecek projeler, pandemi sürecinden önce de gündemimizdeydi. Uzaktan çalışma düzeni ile ilgili yaklaşık 2 sene önce çalışmaya başlamıştık.

Digital Dönüşüm trendi ile birlikte, iş yapış şekillerimiz de dönüşüyor. Geleceğe hazırlanmak için dönüşüm planımızın bir ayağı da “Türetici (Prosumer)” stratejimiz. Önümüzdeki yıllarda, pandeminin hızlandırdığı dijital dönüşümün de etkisi ile insanların istediği yerde, istediği saatte kendi istedikleri işi yapabilecekleri bir iş hayatları olacak. Yani hizmet veren profili “producer consumer” a dönüşecek. Bu “Türetici” profilinden yola çıkarak, “Poda” isimli bir “uzaktan çalışma platformu” projesini hayata geçirdik. Basitçe anlatmak gerekirse, PODA, UV ile sterilize edilmiş, hızlı internet erişimi olan sadece kişiye özel bir alanda çalışmana destek olan bir platformdur.

Poda Mobil uygulaması üzerinden üyelik sistemi ile rezerve edilen PODA, kişilerin istedikleri zaman, güvenli ve konforlu bir şekilde özgürce çalışmanı destekler. Uzaktan çalışma her ne kadar çalışanlara özgürlük sağlasa da, gürültü ve güvenlik gibi sorunlar yaratabiliyor. Poda, farklı sektörlerin çalışanlarının bu problemlerini ortadan kaldırıyor. Poda’ları artık kafelere ve AVM’lere kurduk. Kullanıcılar, gittikleri bir kafede Poda’yı süreli olarak kiralayıp oradan toplantılarına katılabilecek, çalışmalarını sürdürebilecekler. Kahvelerini içerken bir anda konforlu, hijyenik, güvenli ve kendilerine ait bir çalışma alanına geçiş yapabilecekler.

Bu süreçte Poda’ya olan talep nasıl?
Üç ay gibi kısa bir sürede 3.000 üye sayısına ulaştık. Dijital Pazarlama kanallarının etkin kullanımı ile kısa sürede üye sayımızı artıracağız. Bugün itibariyle İstanbul’da 17 farklı noktada 21 adet Poda kullanılabilir durumda. Kısa süre içerisinde Poda’ları Türkiye genelinde yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.
Poda’yı nasıl kullanabiliriz?
Kullanıcılarımız mobil uygulama marketlerden indirebilecekleri Poda Mobil Uygulaması üzerinden bir dakikalık üyelik işlemini gerçekleştirdikten sonra kullanmak istedikleri Poda’yı liste ya da harita üzerinden seçerek uygulama üzerinden rezerve edebilirler. Rezervasyon saatinde, yine uygulama üzerinden okutacakları kare kod aracılığı ile Poda’yı açıp, kendilerine sunulan kişiye özel hızlı internet erişimi ile çalışmalarını yapabilirler.
http://www.poda.com.tr/