Little Caesars Pizza

“1996 yılından bu yana Çelebi Holding yönetiminde faaliyetlerine devam ediyor. Şu anda 16 kentte 1.700 kişilik bir ekip ile pizzaseverlerle buluşuyoruz” diyen Little Caesars Türkiye Genel Müdürü Banu Arıduru sorularımızı yanıtladı.

Kısaca Little Caesars’ı anlatabilir misiniz?
Little Caesars Pizza, 1959 yılında Mike ve Marian Ilitch tarafından ABD’de Michigan’da kuruldu Günümüzde 5 kıtada 6 bine yakın şube ile hizmet veriyor. Ülkemizde ise, 1996 yılından bu yana Çelebi Holding yönetiminde faaliyetlerine devam ediyor. Şu anda 16 kentte 1.700 kişilik bir ekip ile pizzaseverlerle buluşuyoruz. En önemli farkımız; donmuş ya da haftalık hamur değil, şubelerimizde her gün taze ve günlük hamur kullanmamız. Son 14 yıldır Amerika’da “ödenen paranın karşılığını en iyi veren marka” seçiliyoruz.

Little Caesars olarak vizyonunuz, misyonunuz ve ürünlerinizden bahsedebilir misiniz?
Little Caesars olarak pizzaseverlere, günlük taze hamurumuz, gerçek mozzarella peynirimiz ve özel Sezar sosumuz ile hazırladığımız ev yapımı kadar lezzetli pizzalar ulaştırmak en büyük misyonumuz. Faaliyet gösterirken de kendimizi sürekli yenileyerek, daha farklı ve daha ülkemiz insanının damak tadına hitap eden lezzetlere ulaşma vizyonumuzla hareket ediyoruz. Bu anlamda da Türkiye’de ilklerin mucidi olarak anılıyoruz. Ülkemizde Nefis Kenar’ı pizzaseverlerle ilk tanıştıran şirketiz ki Nefis Kenar, 2020’de satışlarımız içerisindeki liderliğini korumaya devam etti.

Ayrıca pandemiden daha önce çıkardığımız Sezar Et Döner’imiz de ülkemiz için ürettiğimiz ürünlere en güzel örneklerden biri. Özellikle pandemi döneminde efsane oldu. Sezar Et Döner, ürün gamımızda yüzde 17’lik bir paya ulaştı ki bu bizim sektörümüzde ana ürün olmayan bir başlangıç ürününün gördüğü en yüksek tercih edilme oranı oldu. Ayrıca yine ülkemize özel bir lezzet olan Pide de Pizza’yı da misafirlerimiz ile buluşturduk. Bu ürünümüzün dışı ramazan pidesi içinde ise eşsiz Sezar lezzetimiz var. “Pide de Pizza” ürünümüzü peynirli, sucuk peynirli ve pastırmalı karışık olarak 3 farklı içerikle çıkarttık.

Little Caesars Pizza Türkiye için 2020 yılı nasıl geçti? 2021’in ilk altı ayında nasıl bir tablo elde ettiniz?
Tüm gıda sektörünü olumsuz etkileyen pandemi etkisindeki 2020’de bile bir önceki seneye göre yüzde 29 satış artışı sağladık ve tüm şubelerimizde online sipariş ve al-götür sistemini mükemmel bir şekilde sürdürdük. 2021’in ilk 8 ayında ise aynı şube adedi bazında satışlarda toplam yüzde 45 büyüme, web sitesi ve mobil aplikasyon satışlarında ise yüzde 49 artış kaydettik. Bütün bunların ışığında küresel bir krizin ortasından büyüyerek geçtiğimizi söyleyebilirim. Online sipariş ve gel-al hizmetimizin hızıyla yatırımcılarımıza kazandırmaya devam ettik. Bunu yaparken kalite ve yenilikçilikten de ödün vermedik ve sektör ortalamasının çok üstünde bir müşteri sadakat puanı elde ettik.

Başarımızda sektörün önünde olan dijital dönüşüm hızımızın ve şirketimizin çevik yaklaşımlarının da payı var. Nitekim dijitaldeki yenilikçi uygulamalarımız ve dijital dönüşüm hamlelerimizle birçok ödül de aldık. Little Caesars Türkiye olarak 2020’de İstanbul Marketing Awards 2020’de 6 Ödül, Social Media Awards 2020’de 2 Ödül (Gümüş ve Bronz), Felis Ödülleri 2020’de 4 ödül ve Kristal Elma 2020 Ödülleri’nde Kristal Ödül olmak üzere toplam 13 ödül kazandık. 2021’de Mixx Awards Türkiye’den 2 ödül ve Türkiye Lider Marka Ödülleri 2021’de “Yılın Pizza Markası Ödülü”nün sahibi olduk. Son olarak da Altın Örümcek Ödülleri 2021’de Dijital Pazarlama – Online Reklam kategorisinde birinci, Dijital Pazarlama – Entegre Kampanya kategorisinde ise üçüncü olarak toplamda 18 ödülün sahibi olduk.

2021 büyüme hedeflerinizden ve franchise fırsatlarınızdan da bahsedebilir misiniz?
2021 yılının sonuna kadar 15 yeni şube açmayı ve böylece lokasyon bazlı büyümemizi franchise ağırlıklı şubeler olarak sürdürmeyi hedefliyoruz. Her şey dahil franchise açma yatırım maliyetimiz 850 bin TL + KDV’dir. Little Caesars Pizza franchisee’leri yatırımlarını 36 ay içinde geri alıyorlar. Bu hızda bir geri dönüş ve yüzyılın en büyük krizinde test edilmiş düşük risk avantajımız markamıza olan girişimci ilgisini yüksek tutuyor. Salgın dönemi boyunca hiç kapanmadan – sokağa çıkma yasağı olduğu dönemde dahi- hizmet vermeye devam eden ve nakit getirisi olan bir marka olduğumuz için; sonuçta 2020’de 14 yeni şube açılışı gerçekleştirdik ve hedeflerimizi büyük bir başarıyla tamamladık. Devamında da her alanda destekleyici bir küresel politika çerçevesinde iş ortaklarımızla birlikte büyümeyi planlıyoruz.
https://www.littlecaesars.com.tr/