EĞİTİMDE BİR TÜRKİYE MARKASI: YÜKSELİŞ KOLEJİ

Yükseliş Kolejleri 1962 yılında Ankara Bahçelievler’de küçük bir binada öğretim hayatına başlamıştır. 1967 de uzun yıllar faaliyet sürdüreceği Ankara Maltepe ve Söğütözün’deki modern tesisleri inşa edilerek, eğitim planını uygulama fırsatını bulmuştur. Bu plana göre; Anaokul, İlkokul, Ortaokul ve Lise kısımlarından oluşan Yükseliş Kolejleri, çok kısa sürede marka devi olmayı başarmış, Türkiye’de ilk kurulan özel okullar arasında yer almıştır. Yükseliş Kolejleri ortaokul ve lise bölümlerinde yatılı ve gündüzlü eğitimini uzun yıllar sürdürmüştür.

Yükseliş Kolejleri 1967 yılında reorganize edilerek, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık bölümlerinden oluşan Ankara Özel Mimarlık ve Mühendislik Okulu kurularak Yüksekokul alanlarında eğitim vermeye başlamıştır. 1969 yılında Türkiye’nin ilk Yabancı Diller Okulu da Yükseliş Özel Öğretim Kurumları bünyesinde yer almıştır. Yine 1962’de 31 öğrenci ile faaliyete geçen Yükseliş Kolejleri onbinlerce öğrenci mezun ederek, ülkemizin eğitim – öğretiminde binlerce bilim insanı, sanatçı, siyasetçi yetiştirmiştir. 2002 yılında TOBB Üniversitesine devredilmiş olup 2012’den beri Ankara(Polatlı, Eryaman, Batıkent, Bağlıca, Kızılay), Adana, Diyarbakır, İskenderun, İzmir, Malatya ve Şanlıurfa, Antalya, Van, Hatay (Samandağ) illerinde, geçmişten gelen yükseliş ruhunu geleceğe taşımaktadır.

➤ Modern eğitim donanımları
➤ Anaokulundan itibaren kodlama dersleri
➤ Stem – Maker Eğitimi
➤ Bilim ve Uzay Akademileri
➤ Yabancı Diller Akademileri
➤ Sanat ve Spor Akademileri ile ülkemizin geleceğini; bilimin ışığında modern dünyaya uyumlu, bilimsel ve deneysel beceri kazanmış, analitik düşünebilen, vatan, millet sevgisi taşıyan bireyler yetiştirerek bu kutlu yolculuğa devam etmektedir. Konseptimiz Yükseliş Koleji olarak kaliteli, özgün, Atatürkçülük ve Yenilikçilik iki değişmez prensibimiz vardır. Eğitim standartlarımızı sürekli iyileştirerek yeni modeller geliştirir ve fark için çalışırız. eğitimde Türkiye markası olma vizyonumuz doğrultusunda topluma değer katarak bireyler yetiştiririz. Manifestomuz Eğitimde Bir Türkiye Markası Olmak!

Ürünlerimiz; Anaokul, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Fen ve Teknoloji Lisesi olarak Türkiye’nin birçok ilinde hizmet vermekteyiz.

Firmaya Ait İşletme Adedi Türkiye’de 17 okul, 9 Özel Öğretim Kursu

Franchise Adedi Ankara ili Polatlı, Batıkent, Eryaman, Bağlıca, Kocatepe ilçesi, Adana, İskenderun, Samandağ, Şanlıurfa, Malatya, Diyarbakır, Van, İzmir, Antalya olmak üzere toplam 15 franchise bulunmakta.

Franchise Verilen Destekler Yükseliş Kolejleri franchise’ınız için sürekli destek sağlar. Bu destekler; Danışmanlık Desteği, Eğitim Kadrosu Desteği, Anaokulundan 12 Sınıfa Akademik İçerik Desteği, İngilizce Desteği, Kaynak Desteği, Öğrenci Gelişim Odaklı Rehberlik Desteği, Marka Bilinirliği Reklam Desteği de dahildir.
Devam Eden Teknik Destek ve Rehberlik ➤ 2 ayda bir saha ziyareti ➤ Merkez ofisten sürekli destek Operasyon Kılavuzu ➤ Şirket operasyon el kitabı ➤ Kurumsal Kimlik Kitabı Yerinde Eğitim ➤ Kurum içi eğitimler ➤ Satış Teknikleri ➤ Sistem entegrasyonu ve yazılım kullanımı ➤ Reklam desteği ➤ Kazananlar listesi ortak açıklama Devam Eden Pazarlama Danışmanlığı ➤ Yıllık pazarlama planı desteği ➤ Okul içi sürekli rehberlik desteği Okul açma desteği ➤ Kayıt kabul için yerinde eğitim ➤ Yazılım kullanımı için yerinde eğitim ➤ Okullar için yerinde eğitim ➤Rehber öğretmenler toplantısı, kurucu ve müdürler toplantısı.

Tahmini Yatırım Bütçesi Yatırım için gereklilikler aşağıdaki gibidir;
➤ Gerekli projelendirmede gerekirse inşaat, tadilat sırasında Yükseliş kurumsal iletişim koordinatörü ve Şube geliştirme koordinatörü olarak rehberlik edici ve denetleyici rol üstlenir. Yükseliş Kolejleri veya Yükseliş Eğitim Kurumlarının Şartnamesine uygun olarak binanın yapılmasına destek olur.
➤ Franchise fee: Franchise modeline göre belirlenecek

Franchise Adaylarında Aranan Özellikler İşini tutkuyla yapan, istekli, çalışkan ve başarma azmi yüksek bir franchisee olmalıdır. • Birden çok okul/kurum açılmasına yetecek mali kaynaklar • Özel Öğretim için altyapıya sahip, bilgi ve birikime sahip olma,

Kızılırmak Cad. No: 53 Kızılay - Ankara Tel: 0312 433 00 33 • 0506 843 52 70 www.yukseliskolejleri.k12.tr