O'nail Tırnak & Estetik Center

“Sürekli büyüyen pazarımızla, sürdürülebilir nakit geri dönüşü sağlıyoruz. Rusya, Amerika gibi büyük nüfuslu Ülkerlerde oturmuş bu sistem Türkiye’de ise daha yolun başında. Bu da bu sektöre atılan ve profesyonel altyapı ile ilerleyen herkese uzunca bir dönem kazanç sağlayacak” diyen marka yetkilileri sorularımızı yanıtladı.

Firmanızın kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi alabilir miyiz?
O’nail, profesyonel ekibi ve altyapısı sayesinde bir yıl gibi kısa süre içerisinde adını duyurmayı başardı. O’nail insanların bir araya gelebilecekleri, sohbetlerine ev sahipliği yapabilecekleri ve alışagelmişin dışında bir mekan yaratmak amacıyla tarzını ortaya çıkartmıştır. Onail, kurulduğu tarihten itibaren kendi sektörü içerisinde farklı bir şirket olma yolunda ilerledi. Sadece tırnak ve estetik alanında değil, ayrıca zengin bir hizmet yelpazesi ve deneyimde sunuyor. Hedefimiz ilham veren ve insan ruhunu zenginleştiren bir marka olmak! O’nail Ailesi Bursa’daki mağazasıyla büyümeye başlamış ve Türkiye’nin dört bir yanına yayılmak için güçlü alt yapılar oluşturmuştur. Sektörün dünyadaki gelişimini yakından izleyen O’nail, Protez Tırnak, P. Nail Polish, Kalıcı Makyaj, P. MakeUp, Manikür-Pedikür, İpek Kirpik, Lazer Epilasyon uygulamalarını, bünyesine kattığı ünlü markalar ve eğitimli uzman ekibi ile birlikte hizmet vermektedir!

Firmanız Franchise vermeye ne zaman ve nasıl başladı?
2018 Yılında kurulan firmamız il franchise’nı 2019 Yılı son çeyreğinde Bursa’da açtı. Mağaza konseptimiz kurumsallaşma yolunda büyük bir hızla ilerlemektedir.

Kaç şubeniz ve çalışanınız var?
2021 yılı itibari ile 4 şubemiz mevcut. Tüm şubelerimizde ki toplam çalışan personel sayımız 80’dir.

Franchise verdiğiniz-vereceğiniz kişilerde aradığınız standartlar nelerdir?
İşletmenin başında durabilecek, enerjik çalışmayı seven, takım çalışması ruhuyla hareket edebiliyor olması ve dürüst olması bizim için yeterli.

Sizce girişimcilerin firmanızı tercih etme nedenleri nelerdir?
Henüz yeni gelişen bir sektördeyiz Türkiye’de bu işi tam anlamıyla bilen yok bizim tarzımızda sektörde başka franchise veren bir işletme yok. Tırnak center olarak bu işi ilk yapan biziz. Biz kazandıran fırsatlar sunuyoruz. Türkiye’nin 1 Numaralı Tırnak Salonuyuz. Sektörün digital yüzüyüz.

Firmanız bünyesinde Franchise sistemiyle açılacak bir mağazanın ortalama maliyeti nedir? 400 bin Türk Lirası ile bir milyon arasında, açılacak metrekareye bağlı olarak maliyetler değişmektedir.

Sizden franchisee alanlara ne gibi destekler sağlıyorsunuz?
Franchiselarımıza anahtar teslim mağaza teslim ediyoruz. Bunun yanı sıra tüm sosyal mecralar, web sitesi ve bu sosyal mecraların yönetimi için ekstra destek sağlıyoruz. Nasıl ilerlemeleri gerektiğini, kampanyalar, fiyat politikası, reklam bütçelendirme, potansiyel müşterilerine ulaşmaları için en uygun ve hızlı yöntemleri, personel desteği ve bu personellerin eğitimlerini veriyoruz.

Franchiseelerinizi nasıl denetliyorsunuz?
Tüm Bayilerimiz özel kamera sistemleri kurulu ayrıca, kullanmış oldukları rezervasyon motoru entegre olarak çalışmaktadır. Yıl içerisinde profesyonel ekibimiz en az 2 kez denetliyor ve gizli müşteri şeklinde de yıl içerisin de denetleniyor.

Girişimciler neden bu alanda franchisee almalıdırlar?
O’nail Tırnak & Estetik Center’ın kanıtlanmış bir iş modeli var. Sürekli büyüyen pazarımızla, sürdürülebilir nakit geri dönüşü sağlıyoruz. Rusya, Amerika gibi büyük nüfuslu Ülkerlerde oturmuş bu sistem Türkiye’de ise daha yolun başında. Buda bu sektöre atılan ve profesyonel altyapı ile ilerleyen herkese uzunca bir dönem kazanç sağlayacak.

Sektörün Türkiye’de son dönemde geldiği noktayı nasıl değerlendiriyorsunuz?
Tırnak ve Estetik Sektörü Türkiye’de hızla büyümeye devam ediyor. 2019 - 2021 yılları arasında sektör % 150’lik bir büyüme yaşadı. Ve bu artış devam edecektir. Halkımız ise Nail Art, Protez Tırnak, Kalıcı oje gibi işlemleri sosyal mecralarda ve günlük hayatta da popülerleşmesi ile birlikte ilgisi arttı. 2022 yılında ise bu sektörün popülerliğinin daha da artacağını ve önceki senelere göre 2 katına çıkacağını ön görüyoruz.

Sizden franchisee alanların başarılı olması için nelere dikkat etmeleri gerekir?
İşletmenin başında bire bir kendilerinin olması bizim için önemlidir. O’nail Ailesi olarak bizden franchise alanların başarıyı kaçırmaları olanaksız. Önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir? 2023 Yılına kadar hedefimiz 35 Şube! İstanbul, Ankara ve İzmir gibi yüksek potansiyel taşıyan şehirlerde şubelerimizi arttırmayı hedefliyoruz. Dijitalleşen çağ ile birlikte E-ticaret Platformları, Online Randevu Sistemleri ve Mobil Uygulamalar gibi dijital mecralarda da yerlerimizi almaya başlayacağız.