LOKASYON OPTİMİZASYONUNDA YENİ NESİL ÇÖZÜMLER

Endeksa, kurumlara konumlarını gelişmiş veri analizi ve coğrafi bilgi sistemleri yöntemleri ile optimize etme imkanı sunuyor. Büyük veri analizi ve makine öğrenimi yöntemlerini kullanarak tüm Türkiye için gayrimenkul değeri, lokasyon veri analizi ve öngörüleri sunan bir platform olan Endeksa, verinin demokratikleştirilmesi, herkes tarafından ulaşılabilir olmasını sağlayarak kurumların veri odaklı gelişimine destek oluyor.
2017 yılında hizmet vermeye başlayan Endeksa, emlak profesyonellerinin yanı sıra bireysel müşterilere, değerleme firmalarına, gayrimenkul geliştiricilere, perakende firmalarına, finansal kurumlara ve kamu kurumlarına da önemli hizmetler sağlıyor.

Endeksa kurumsal firmalara 4 kategoride hizmet sunuyor
Hizmet Alanı Analizi
Firmalar, dilerse çember çapı belirleyerek, dilerlerse de yaya, bisiklet, araç ile ulaşım sürelerini seçerek; hizmet vermek istedikleri alan içindeki demografik yapı, gelir düzeyi, tüketim harcamalarına kolayca ulaşabiliyorlar.

Konut Projeleri ve Yaya Trafiği Analizi
Kurumlar, tüm Türkiye’yi kapsayacak şekilde; özellikleri ile birlikte konut projelerine ulaşabilirken, bölgesel olarak Ticari Potansiyel Endeksi’ni ve Endeksa’nın GSM operatörleri ile iş birliği ile geliştirdiği tüm cadde ve sokakların yaya trafiğini inceleyebiliyor.

Rekabet Analizi ve AVM’ler
Kurumlar, Endeksa ile rakiplerinin konumlarına ulaşıp, bu bölgelerin özelliklerini incelerken, tüm Türkiye’deki alışveriş merkezlerini, içlerinde yer alan markalar ile birlikte analiz edebiliyor. Varlık yönetimi Kurumlar, Endeksa ile gayrimenkullerinin değerini hesaplayarak değer değişimini takip edebilir; değer artışı olan bölgeleri analiz edip, portföy gelirlerini artırabilirler.

Sadece 5 ülkede var
Endeksa’nın Dünya’da sadece 5 ülkede örneği bulunan Automated Valuation Model (AVM) yani Otomatik Değerleme Modeli’ni Türkiye’de sunan tek marka olduğunu belirten Endeksa.com Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Görkem Öğüt, sözlerini şöyle sürdürdü:

Birçok metodu saniyeler içerisinde uyguluyor
“Endeksa gerçek anlamda bir makine öğrenimi ve büyük veri analizi ürünü. Derin öğrenmeyi de kapsayan birçok metodu saniyeler içerisinde uygulayan ve bu farklı metotların sonuçlarını çoğu ön tanımlı olmayan kurallara göre sınayarak en doğru sonuca ulaşmaya çalışan bir algoritmalar bütünü.

40 milyonu aşkın veriyi makine öğrenimi yöntemlerini kullanarak analiz ediyoruz ve bunun sonunda bir değer tahmini sunuyoruz. Kullanıcılar, değer tahmininin yanı sıra bölgedeki stok oranı, değer trendi, bölgede yaşayanların demografik yapısı gibi pek çok bilgiye ulaşabiliyorlar. BSH, Eczacıbaşı, Vestel, Domino’s, Ikea, Getir, Hepsiburada hizmet verdiğimiz kurumlardan bazıları.”