BUY BUSINESS TURKEY

Kendinizi tanıtır mısınız?
2013 yılından bu yana yüzlerce yerli ve yabancı yatırımcıya danışmanlık hizmeti vererek, işlerini büyütmelerini ya da yeni iş fırsatlarını yakalamalarını sağladık. Uluslararası danışmanlık tecrübemiz ile yerli ve yabancı birçok iş insanı ve şirketin Türkiye’de yatırım yapmasına olanak sağladık, yol gösterdik ve süreçleri bizzat takip ederek başarı oranını arttırdık.

Faaliyet sahanız hakkında bilgi verir misiniz?
Buy Business Turkey markası altında birçok sektörde yer alan işletmelerin franchiselerini yatırımcılarımıza sunarak yeni işletmelerinin açılmasına vesile oluyoruz, ayrıca özellikle gıda sektöründe aktif ve devirlik restorantlar ve cafelerin de danışmanlığını yapıyoruz. Aynı zamanda TÜMİAD’ın Türkiye’deki girişimcilik ve yatırımcılık ekosistemine yakınlığı, partnerliği ve stratejik görevlerinden dolayı ilgili eşleşmeleri maksimum seviyede yapabiliyoruz.

Hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?
➤ Franchise markaların ülke içinde ve dışında reklamı,
➤ Devir söz konusu olan yatırım ve işletmelerin sunum ve Pr çalışmaları,
➤ Yabancı yatırımcılara Türkiye’de şirket kuruluşu,
➤ Kurduğumuz şirketlere insan kaynakları desteği,
➤ İşçilere ve öğrencilere iş fırsatları sunmak,
➤ Yeni işletme açılış işlemleri,
➤ Marketing ve Pazarlama danışmanlığı,
➤ Mimari ve dekorasyon hizmeti,
➤ Teknoloji yatırım danışmanlığı,

Müşteri portföyünüz hakkında bilgi verir misiniz?
Genellikle orta doğu ülkeleri, İran, Azerbaycan, Rusya, Ukrayna gibi ülkeler ile ticari ilişkilerimiz üst seviyede olup paydaş yapılanmalar sayesinde ağımız 50 ülkeye kadar uzanmaktadır.

Hangi alanda faaliyet gösteren firmalara hizmet veriyorsunuz?
Gıda alanında üretim tesisleri, Franchise işletmeler, sektörün önde gelen markaları, Bilişim, Teknoloji, Otomotiv, E-Ticaret platformları ve yeni nesil Startuplar başlıca odak noktalarımız olarak öne çıkıyor. Bununla birlikte geniş danışman kadromuz ve partnerliklerimiz ile daha birçok alanda müşterilerimize yardımcı olabilmekteyiz.

Kaç şubeniz ve çalışanınız var?
İstanbul merkezli Buy Bussines Turkey, Türkiye’de ondan fazla ilde ve yurt dışında 50’den fazla ülkede iletişim halindedir. Yetkili partnerlerimiz sayesinde bu ağ her geçen gün büyümeye devam etmektedir. TÜMİAD’ın 50 ülkede yer alan temsilcilikleriyle ağımızı daha genişletmekteyiz. TÜMİAD Yöneticileri bu konuda bize yardımcı olmaktadır.

Girişimcilerin sizi tercih etme nedenleri nelerdir?
Geniş yatırımcı portföyüne sahip olduğumuz için farklı alanlarda, en iyi startupları ve işletmeleri kuruyoruz. Bir işletmenin açılışından itibaren gereken desteği güçlü çözüm ortaklarımızla veriyoruz. Aynı zamanda yatırımcı ve işletme, girişimci ve yatırımcı eşleşmesi konularında tecrübemizi en iyi şekilde aktarmak için çaba gösteriyoruz. Son yıllarda sağladığımız güvenceler ve memnun kalan yatırımcılarımız sayesinde sorumluluğumuz her geçen gün artmaya devam ediyor.

Sektörünüzün Türkiye’de son dönemde geldiği noktayı nasıl değerlendiriyorsunuz?
İlk yıllarda çeşitli zorluklar yaşadık ve markalardan istediğimiz bazı destekleri alamadık. Franchising sektörü sistematik bir şekilde ilerledi, ama hala bazı yanlışlıklar var. Bir kaç yıl içerisinde Türkiye bu sektörde dünyada önde giden ülkelerden olacaktır ve bu yolda UFRAD derneğinin desteklerine çok teşekkür ederiz.

Şirketinizin önümüzdeki dönem hedefleri nelerdir?
Buy Business Turkey olarak Hedefimiz ülkeye en çok yatırımcı getirten danışmanlık firması olmaktır. Bunun için de Türkiye’de bize destek sağlayan bütün marka sahiplerini iş birliğine davet ediyoruz.