Pierre Cassı • Oral Tekstil

“40 yıldır erkek hazır giyim ürünleri üretiyoruz. Türkiye’de takım elbise, gömlek, pantolon,  üretim yapan fabrikalarımız vardır. 42 ülkeye erkek giyim ihracat ediyoruz” diyen firma yetkilileri sorularımızı yanıtladı.
Oral Tekstil 1970 yılında Hüseyin Ural tarafından kurulmuştur. 1970 öncesinden terzi çıraklığından gelen serüven, zamanın şartlarında ısmarlama, el emeği, göz nuru dediğimiz şartlardan gelip fabrikasyon ürettim yapmaktayız. Aile şirketi olan firmamız Oral, Hüseyin Ural’dan sonra çocukları tarafından devam ettirilmektedir. Oral Tekstil firmamız bünyesinde Pierre Cassi markası olarak erkek giyim imalatı ve satışı yapılmaktadır. Erkek takım elbise, erkek gömleği, erkek ceketi, erkek pantolonu, kravat, erkek kemer.
Erkek giyimin aranan markası olmanın gururu ile üretime devam etmekteyiz. Kalite tesadüf değildir, yılların emeği olduğunu unutmadık unutmayacağız da. Küresel pazarda yer edineme adına Pierre Cassi markamızı oluşturduk. Oluşturmuş olduğumuz Pierre Cassi markamızı, franchise ile bayilik şartları oluşturmaya başladık. Global pazarda yer bulmak adına çalışmalar ve faaliyetler yürütmeye başladık. Yaklaşık 25 yıl önce dünya pazarında yapmış olduğumuz reklam çalışmaları, fuarlar ve üretmiş olduğumuz ürün kalitesiyle, yurt içi ve yurt dışı pazarda kendimize yer edindik. Pierre Cassi markası olarak 107 bayiye ulaşmış bulunmaktayız. Yaklaşık olarak 800-900 kişiye direk olarak istihdam sağlamaktayız. Franchise, bayilik vereceğimiz firmalar ve kuruluşları bayilik şartlarımıza uygun firmalardan seçmekteyiz. Birinci en temel unsur aynı il veya ilçede bir birine yakın yerlere franchise vermemekteyiz. Ticari amaçlı kar etmesini sağlaması adına, bayimizin doğru yerde, cadde, trafiğe kapalı alanlarda, AVMlerde faaliyet göstermesi doğru tercih yapılması noktasında girişimcilere yardımcı oluyoruz. Pierer Cassi’yi tercih etmeleri noktasında etkenler çok fazla. Bunları sıralayacak olursak, Kumaş tercihlerimizin doğru ürüne uygulanması, doğru üründe doğru kalıbı kullanmamız, uygun fiyat politikamız, esnek ödeme kolaylığımız, ürün devamlılığı, stoklu çalışma sistemi, ürün satılana kadar değil satıldıktan sonrada ürüne sahip çıkma politikamız, iade değişim kolaylığını söyleyebiliriz.
Yeni faaliyet gösterecek franchise sistemiyle kurulacak olan mağazanın konumuna ve durumuna göre değişen ortalama maliyeti 150 bin TL civarındadır. Yeni açılan mağaza için girişimcimize ürün tercih noktasında, tabela noktasında, bölge analiz noktasında, ödeme noktasında yardımcı oluyoruz.
Franchise verdikten sonra kenara çekilip izlemiyoruz. Girişimcinin başarılı olması ve kar etmesi için elimizden gelen yardımı sunuyoruz. Bayi takibi yapıyoruz birebir bayimize gidip bizzat yerinde inceliyoruz. Satış, sunum, müşteri memnuniyeti, dekorasyon gibi konuları yerinde görüp takipçisi oluyoruz.
Girişimcimize o kadar kolaylık sağlıyoruz ki, işletmenin üzerindeki yükün büyük bir kısmını alıyoruz. Tekstil sektöründe Türkiye kendini dünya’ya kanıtlamış bir ülkedir. Üretim noktasında, kaliteli ürün, sorunsuz ürün üretebilecek kapasitede aynı zamanda teknoloji harikası makinalarıyla göz doldurmaktadır. Kaliteyi ucuza satıyoruz. Bizi bu nedenlerden dolayı tercih etmeliler.