Türk Barter Hazır İş, Franchise İle Büyüyor

Türk Barter’ın franchising hizmetleri kapsamında kendi kurumsal isim ve markasının kullanılmasına izin veriyor. Sözleşme süresince franchise hizmeti sunduğu kuruluşu denetleme hakkına sahip olan Türk Barter, franchise alan kuruluşa teknik, eğitim, CRM, IT/MIS, pazarlama ve işletmecilik desteği ve hizmetleri sunuyor. Bununla birlikte Türk Barter, imtiyazlar karşılığı başlangıçta üyelik bedeli talep ediyor.
Franchise Kuruluşlara Tam Destek Türk Barter’ın sağladığı avantajlar arasında Türk Barter’ın işletme sistemine ait teknik bilgi, doküman, el kitapları ve prosedürleri kullanma imkanı; kalifiye personel bulma, işe alma ve eğitim verme alanlarında Türk Barter’ın olanaklarından yararlanma; mali, ticari ve personel konularında destek alma, operasyonel verimliliğin artırma; Türk Barter’la ortak hareket ederek işletmenin karşılaşacağı risk ve işletme sorunlarını minimum düzeye çekme; Türk Barter araştırma ve geliştirme projelerinden yararlanma; Franchise alan kuruluşun oluşma aşamasından yer seçimine kadar tüm etkinliklerde bilimsel destek alma, kuruluş aşamasında leasing vb. kurumlardan kolay finans sağlanması, reklam ve tanıtım giderlerinden tasarruf elde edilmesi; düşük riskle iş kurulması; CRM, PR, Pazarlama ve Trade Broker’lık operasyonlarına standart getirilmesi; eğitim, reklam, tanıtım, malzeme ve promosyon etkinliklerinde destek alınması; uluslararası standart ve kalitenin garanti edilmesi; yeni teknoloji ve iş organizasyonları ile tanışma fırsatı; yeni iş ve istihdam alanı açılması gibi kolaylıklar yer alıyor.
Türk Barter’da Franchise Eğitimi ve Denetimi Türk Barter franchise sistemi köklü eğitim faaliyetlerine dayanıyor. Başlangıç eğitimi 15 gün olan programda Türk Barter’ın kurumsallığı, Kalite Yönetim Sistemi, Yönetim Organizasyonu ve İş Akışları; PR Çalışmaları, Franchise Reklam Gücü, Yerel Tanıtımlar ve Kampanyalar; CRM ve Uygulama İlkeleri, Pazarlama Stratejileri ve Pazarlama Planı; Online Hizmetler, Franchise Modülü, Operasyonel İşlemler, Trade Broker’lık faaliyetleri gibi temel konular uygulamalı olarak işleniyor.
Sürekli Operasyonel Destek Türk Barter franchise kuruluşlara sürekli operasyonel destek sağlıyor. Franchise işlemlerinin her aşamasında, uzman bir ekipten oluşan dayanışma ile merkezden destek sağlanıyor. Bilgisayar ağı, periyodik ziyaretler, performans değerlendirme programları, ulusal konvansiyonlar, tanıtım ve promosyon malzemeleri temeli genel destekler arasında yer alıyor. Söz konusu desteklerin yanı sıra Türk Barter, halkla ilişkiler ve reklam, kâr geliştirme ve pazarlama konularında da destek sağlıyor.  Türk Barter’ın tanıtım ve pazarlaması; kitlesel reklamların barter Ortak Pazarı’nda genişleme stratejisine, franchise kuruluşların müşteri kazanmasına ve barter işlemlerine büyük katkı sağlıyor. Türk Barter’ın franchise’lara sağladığı önemli desteklerden biri de etkin toplu reklam imkanı. Bu sayede franchise’lar çok büyük bütçelerle bile gerçekleştirilmesi zor hedeflere ulaşıyor. Franchise kuruluşlar kendi müşteri portföylerini geliştirmek için merkezi reklamların dışında yerel tanıtıma ağırlık veriyor. Bu alanda Türk Barter franchise’ları rakiplerine oranla büyük avantajlara sahip bulunuyor.