Gayrimenkul Sektörünün Yeni Adresi

Kuruluş hikâyesi :
Dogrufiyat.net 3 yıllık çok ciddi bir arge sonucunda ortaya çıkan bir sistem. Bu sistemimizin temeline insanların gayrimenkullerini alırken ve satarken doğru fiyat felsefesini koyduk. Yani çıkış noktamız aslında isimde saklıdır diyebiliriz. Araştırmamızda şunu fark ettik aslında ilan sitelerinin ilanları yayınlarken fiyat bilgisini kontrol etmediği ya da edemediğini ve bundan kaynaklı olarak yanlış fiyatların sektörü tıkadığını görüyoruz. İlk işimiz ilan sitesi gibi hareket ederek bir dijital platform kurmak oldu. Daha sonra Dogrufiyat.net de sadece bir ilan sitesi gibi kalmamalıydık. Sahada gayrimenkul sektöründe aktif bir şekilde hareket etmeliydik. Yani “Doğru fiyattan alın satın” sloganımızın duyurulması gerekti. Bunun için sektörde ofis bayiliği aracılığıyla bizzat sektörde gerçek bir oyuncu olmaya karar verdik.
Hem ofis hem de e-ticaret mantığıyla çalışan bir platformuz
Bu konseptimiz aslında bayilik olarak çok avantajlı bir konsept diyebiliriz. Türkiye ‘de ilk ve tek olan bir sistem karlı bir iş modeli yani. Dogrufiyat.net bayiliğini aldınız bir bölgede veya bir il de çalışmak istiyorsunuz diyelim. A: Bölgede kendi portföylerinizi kendi ilan sitenizin aracılığıyla satabiliyorsunuz bu zaten sizin belirli bir gelirinizi oluşturuyor, artı olarak sizin başka bir ilan sitesine bağımlılığınızı kırıyor. B: Dogrufiyat.net sisteminde paylaşım modeli esastır. Dogrufiyat.net sizin alanınızdaki emlakçılara galericilere ve bireysel üyelere de sistemi kullanma hakkı açabiliyor yani buna üyelik geliri de diyebiliriz. Buradan gelen ücret gelirlerini de o bölgede şubemizle  paylaşarak bayinin gelirine somut bir şekilde katkı sağlıyoruz.
Bayilik sistemine yeni bir soluk getirdik
Aslında Dijital Bayilik fikri klasik emlak sitelerinin sahada aktif bir şekilde rol almamasından ortaya çıktı diyebiliriz. Türkiye’deki sisteme baktığımızda emlak firmaları portföylerini satabilmek için ilan sitelerini kullanıyor yani bir nevi kendine ait bir pazarlama ilan sitesi yok. İlan siteleri ise bölgelerde yeterince aktif olamadığı için emlak firmaları ilan sitelerinden beklediği satış rakkamını yakalayamıyor istenen düzeyde bir türlü ulaşamıyor. Bu Dogrufiyat.net’ in bir dijital bayilik sistemi üzerinden gitmesi gerektiğini düşündük. Hem Ofis hem e ticaret Türkiye’nin yeni sistemi. Dogrufiyat.net çıkış noktası olarak evet emlak sitesi olarak devam etmekti ama geldiğimiz noktada yoğun taleplerde galeri köşesinde açacağız. İnsanlar araç ve gayrimenkulü aynı ilan sitesinde görmek istiyorlar. Galericiler rahatlıkla üyelikler alarak ilanlarını yayınlayabilecek. Burada biraz daha detaylara girmek istiyorum. Türkiye de takas mantığı ilan sitelerinde tam uygulanmıyor zaten emlak ilan sitelerinden bir tanesi dışında araç ilanları da yayınlanmıyor işte biz bu alanda araç ve gayrimenkul takas mantığını da geliştirmeyi düşünüyoruz sizde görüyorsunuz ki kriz zamanlarında takas ticareti ön plana çıkıyor buradan da bir avantaj yakalayacağız.