Pizza Taxi

Pizza Taxi 2010 yılında iki gıda mühendisi; İlhan Kibar ve Serdar Erdağ ortaklığında kurulmuştur. Serdar Erdağ, uluslararası bir firmada tedarik zinciri, kalite ve yatırımlar konusunda 25 yıl çalışmıştır. İlhan Kibar, dünya mutfağı, pizza restoran zincirleri ve catring üzerine 30 yıllık deneyime sahiptir.
Ortakların 25- 30 yıllık deneyimleri ile oluşturulan marka, paket servis hizmeti anlayışına uygun kurgulanmıştır. Pizza Taxi restoranları, paket servis hizmeti ile birlikte, restoran ve al-götür hizmetleri de sunmaktadırlar. Marka ve kurumsal kimlik çalışmaları İlhan Kibar ve Serdar Erdağ liderliğinde kurgulanmış ve halen geliştirilerek sürdürülmektedir. 2010 yılında Adana/Seyhan da açılan ilk paket servis restoranı Kenan Evren şubesidir. Pizza Taxi kısa zamanda marka ismi, kurumsal kimlik görselleri, üretim/ürün kalitesi, Türk damak zevkine uygun lezzetleri, hizmet anlayışı gibi konularda çok ilgi çekmiş ve aldıkları olumlu geri bildirimler, kurucularını büyüme kararı almaya motive etmiştir. Büyüme kararı ile birlikte kurumsallaşma süreci hızlanmıştır. 2013 yılında 2. restoranlarını açma kararı alan ortaklar 2015 yılı itibariyle bayilik vermeye başlamışlardır.

NEDEN FRANCHISING, NEDEN PİZZA TAXİ
Bayilik sistemi hem bayilik veren marka, hem de bayilik alan taraf anlamında, avantajlıdır. "Hiç kimse tek başına bir gurupta olabileceği kadar güçlü olamaz.” “Ticaret risk almaktır” yanlış inanışı, girişimcilere telafisi mümkün olmayan acı deneyimler yaşatabilmektedir. Oysa ki gerçekte “Ticaret riskleri minimuma indirebilmektir.” Risk zaten her durumda kendiliğinden vardır ama riskleri minimize etmek, güvenle atabileceğimiz adımlarla, uzun yollar sunar bize. Bu da ancak uzmanlık gücü ile gerçekleşebilir. Biz, Pizza Taxi ekibi olarak en iyi bildiğimiz işi yapıyoruz. Uzmanlık bilgimizden ve 25 yıllık deneyimlerimizden kaynaklanan gücümüzü, ailemize katılmak isteyen her girişimci ile paylaşarak, minimum risk ile elde edebilecekleri maksimum karlılıklarını hedefliyoruz. Bayilerimizi şirket ortağımız olarak görüyoruz. Bayilikleri devam ettiği sürece bayiimizin çıkarlarını kendi çıkarlarımız gibi koruyor ve kolluyoruz. Bayilerimizi, ayda en az bir kere ekibimizdeki uzman kişilerce denetliyoruz. Denetlemeler haberli ya da habersiz yapılabiliyor. 300 maddelik denetleme formu kapsamında, temizlikten üretime, kılık kıyafetten sipariş almaya kadar her alanda şubemiz denetleniyor, eksikleri tespit edilip düzeltici eğitimler veriliyor. Böylece istenilen standartlar oluşmuş olsa dahi denetlemeler kalite ve standartlarımızın korunabilmesi ve sürdürülebilmesi için rutin olarak devam ediyor