100.Yılında Yeni Yönetim ve Yeni Konseptiyle, Gelenekten Geleceğe: “Kocatepe 1949 Kahve Evi”

Kocatepe, 1919 yılında Ankara’da kurukahveci olarak faaliyete başlamış, markamız ise 1949 yılında tescil edilmiş olup Türkiye’nin ilk kahve evi konsepti olan şubemiz 1996 yılında Ankara Kızılay’da Kocatepe 1949 Kahve Evi olarak faaliyete girmiştir. Ülkemiz 2018 yılında ekonomik anlamda zorlu bir dönemden geçerken yerli ve yabancı yatırımcıların kararsız ve çekimser olduğu noktada ülkemizin köklü markalarından biri olan Kocatepe 1949 Kahve Evi’ne yaptığımız yatırım ile markayı çok ortaklı yapıdan çıkartarak yönetimi devraldık. Yeni hedefler ve gelecek planlarımız ile sektörünün en iyisi olması adına otomasyon ve sistemsel alt yapı değişikliklerimiz ile yeni yönetimin karar mekanizmasının çok daha hızlı, dinamik, yenilikçi ve çözüm odaklı olmasını sağladık. Her konuda en iyisini hak eden Türk halkının, uzmanlık alanımız olan kahvenin tüm çeşit ve lezzetlerini bizimle deneyimleyebilmeleri adına, dünyanın çeşitli bölgelerinden topladığımız yeni çekirdeklerimizi özenle kavurarak en yeni demleme metotlarıyla Nisan ayı itibariyle Kocatepe 1949 Kahve Evlerinde hizmete sunacağız.
Başlattığımız bu yenilenme hareketi ile markamızı sektörde en yukarıya taşırken, müşterilerimize hizmet deneyiminin zevkini en iyi şekilde hissettirecek kalite anlayışı ile “Gelenekten Geleceğe Kocatepe 1949” diyoruz.

2018 Yılını markanız açısından nasıl değerlendiriyorsun?
2018 yılı ekonomik açıdan zor bir sene oldu ve bu mali zorluklar sektörümüzde çok derinden hissedildi. Ekonomik krizlerin sosyal hayatı ve dolayısı ile sosyal hayatın en çok yaşandığı kafe ve restoranları fazlasıyla etkilediği bir gerçektir. Çoğunlukla finansal konularda iş ortaklarımıza (franchisee) oldukça esnek davranmaya çalıştığımız, şubelerimizi ziyaret eden misafir, üretici ve tedarikçi firmalarımıza daha çok kulak verdiğimiz bir dönem oldu. Bu ekonomik atmosferde meydana gelen tüm dalgalanmalara rağmen müşteri memnuniyetini her şeyin üzerinde tutmaya devam ettik ve ediyoruz.

2019 yılı beklenti ve hedefleriniz nelerdir?
2019 yılında gelişim ve yatırımlara hız kesmeden devam ediyor olacağız. Bu sene yenilenen konseptimiz ve yeni ürün gamımızla hizmet kalitemizi arttırarak sektöre farklı bir boyut kazandıracağız. Yeni konseptimizi ilk olarak Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ve Etiler Ordu Evinde yer alan şubelerimizde uygulamaya başladık. Kısa vadede tüm şubelerimizde yeni konseptimizin havasını yaşıyor olacağız. Bu yılın öncelikli hedeflerinden biri yeni ürünlerimizin en doğru sunumuyla birlikte müşteri memnuniyetini üst düzeyden zirveye taşımak olacaktır.  Çalışanlarımızın huzuru görevimiz olmakla beraber yine 2019’un en büyük hedefidir. Huzurun sağlanmasında en büyük etkenlerden birisi ise eğitimdir. Eğitimlerimiz çok daha etkili ve doğru içerikle uygulanmaya devam edecektir. Ayrıca 2019’un 2.çeyreğinden sonra çalışanlarımızın bizim gerçek birer iş ortağımız olabilmesi adına, yaptığımız planlamalar ile çalışanlarımızın kazanç yapısında da büyük bir yeniliğe gidiyor olacağız.
Huzurlu ve kazançlı bir ekibin işini en iyi şekilde yapacağından hiç bir şüphemiz olmadığı gibi müşteri memnuniyetini de zirveye taşıyacak ve zirvede tutacaktır.Tüm alt yapı ve yeni sistemimizin 2019 2.çeyrekten sonra tamamlanacağını ön görüyoruz. Marka gelişimi, yatırımcı kazancı ve müşteri memnuniyeti adına emek verdiğimiz bu değişim ve iyileştirmeler tamamlandıktan sonra 2019 yılında, tüm Türkiye’nin her şehrinde sevenlerimize hizmet vermek adına yeni şube hedeflerimizde mevcuttur. Şube sayımız çoğalırken Kocatepe 1949 Kahve Evi markasına kazandıran ve markadan kazanan herkesin memnuniyeti de çoğalacaktır.