Sürdürülebilir Değerler Oluşturmak İçin Franchise Company

Markaların, yurt içi ve yurt dışında doğru büyümeleri için ‘üçüncü göz ‘stratejisinin önemini pozitif yansımaları ile fark edeceğiz…
Franchise Company 28 yılı aşkın süredir uzman franchise danışman ekibiyle İngiltere’de iki şubesi ile hizmet veren, İngiltere Franchise Birliği akreditasyonlu bir franchise danışmanlık firmasıdır. Firmanın Türkiye ile birlikte Letonya’da Master Franchise bulunmaktadır. Yerli ve yabancı uzmanları yatırımcıya marka analizi, pazar araştırması ve franchising ve lisanslamanın tüm alanlarında hizmet vermektedir.
The Franchise Company Türkiye temsilcileri Efrah Ceyhan Atacan ve Aycan Helvacıoğlu marka yönetimi başta olmak üzere, franchise veren markaların yurt dışı pazarlama faaliyetleri, uluslararası master franchise hizmetleri, yurt içi ve yurt dışı lokasyon hizmetleri konularında firmalara hizmet verip strateji geliştiriyorlar. Franchise Company Yönetici Ortağı Efrah Ceyhan Atacan; Markalaşma ve büyüme sürecinde olan firmalara pozitif katkı sağlamak bizim için çok önemli. Franchising sisteminin bu kadar hızlı büyümesinin nedenleri arasında, sistem için gerekli sermaye tutarının azlığını, dağıtım kanallarını, girişimcinin motivasyonunu, kabul görmüş bir marka ve kontrol mekanizmasını sayabiliriz. Rekabetin artmasıyla her firma artık yeni pazarlama stratejilerini incelemek ve uygulamak zorunda. Markaların öncelikle Türkiye pazarında olgunlaşması ve gelişimini tamamlaması çok önemli. Başarısını ulusal ölçekte kanıtlamış markaların global pazarda başarı yakalaması artık çok daha fazla mümkün.
Şirketin Yönetici Ortak ve Genel Müdürü Aycan Helvacıoğlu; Avrupa ve Ortadoğu’da lider perakende grupları ile iyi bir networkümüz var. Türk markaların yurt dışı konumlanması en büyük hedeflerimizden bir tanesi… Türkiye’nin 2023 yılına dair belirlenen hizmet ihracatı hedefi 150 milyar dolar. Ayrıca Turquality kapsamında, Franchise verilmesi halinde franchising sistemi ile yurt dışında açılacak ve faaliyete geçirilecek mağazalara ilişkin dekorasyon harcamaları mağaza başına en fazla 50.000 $ olmak üzere toplam 10 mağaza desteği bulunmaktadır.
Dünyada hizmet sektörünün çok hızlı bir büyüme kaydettiğini görüyoruz. Hizmet sektörünün büyümesine paralel şekilde, franchising sisteminde de çok hızlı bir büyüme oldu.  Yurt dışı planlaması olan markaları yatırımcılar ile buluşturmayı hedefliyoruz. Özellikle Hizmet ihracatına gastronomi, reklamcılık, perakende sektörlerinin dahil olması, franchise veren markaların yurt dışı projelerinde önemli bir rol oynayacak… Markaların gelişimine katkı sağlamak, sürdürülebilir değerler oluşturmak ‘üçüncü göz’ olmak The Franchise Company stratejisini oluşturmaktadır.