Bargello Parfümeri

“Franchise modeliyle hızla büyüyen Bargello, parfümeri sektöründe son dönemlerde büyüyen markaların başında gelmektedir. Türkiye'de 171 satış noktası ile birlikte dünyada toplam 24 ülkede, insana, doğaya saygılı ve kaliteden ödün vermeden üreten, mutlu tüketicileri ile birlikte büyüyen bir markayız” diyen Genel Müdür Taha Can sorularımızı yanıtladı.

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?
BRG Kozmetik A.Ş.'nin temelleri 1950 yılında atıldı. O dönemin en fazla bilinen kolonya markalarından Gonca Kolonyaları zaman içerisinde büyüyerek bugünlere geldi ve Bargello markası ile genişleyerek ürün gruplarını çeşitlendirdi. Bursa’da 9.000 metrekarelik kapalı alana kurulu olan tesislerimizde ISO 9001 ve ISO 22716 (GMP) kalite standartları, aynı zamanda IFRA ve HELAL standartlarında üretim yapıyor; parfüm body splash, kolonya, ortam ve araç kokuları gibi farklı ürünleri tüketicilerimizin beğenisine sunuyoruz.
Franchise modeliyle hızla büyüyen BARGELLO, parfümeri sektöründe son dönemlerde büyüyen yatırımların başında gelmektedir. Türkiye'de 171 satış noktası ile birlikte dünyada toplam 24 ülkede, insana, doğaya saygılı ve kaliteden ödün vermeden üreten, mutlu tüketicileri ile birlikte büyüyen bir marka olmak misyonunun yanında, kozmetik ve kişisel bakımda global pazarda rekabet eden güvenilirlik ve kalitesini ön plana çıkaran bir marka olmak vizyonuyla faaliyet göstermektedir.

Firmanızın kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi alabilir miyiz?
Firmamız 1950'li yılların en bilinen kolonya markalarından Gonca Kolonyaları'nın Bargello markası ile genişlemesi ile gelişim sürecine devam etmektedir.

Firmanız Franchise vermeye ne zaman ve nasıl başladı?
2007 yılından itibaren Franchise vermeye başladık. 

Kaç şubeniz ve çalışanınız var?
Türkiye'de 171, yurt dışında ise 92 şubemiz bulunuyor. Merkez ofis ve fabrikamızda görev yapan 110 çalışanımız var.

Franchise verdiğiniz-vereceğiniz kişilerde aradığınız standartlar nelerdir? 
Franchise vereceğimiz yerlerin ana cadde ve marka lokasyonlarına yakın olması veya yaya trafiğinin yüksek olması gerekmektedir,  Franchise vereceğimiz kişilerin daha  önce perakende ticaretiyle alakalı tecrübelerinin olması gerekmektedir.

Sizce girişimcilerin firmanızı tercih etme nedenleri nelerdir? 
Karlılık ve marka bilinirliği yüksek, yenilikçi ve sürekli trendleri takip eden bir firmayız.

Firmanız bünyesinde Franchise sistemiyle açılacak bir mağazanın ortalama maliyeti nedir?  Cadde mağazalarının dekorasyon ve ürün toplam maliyeti 110 bin TL civarındadır, Avm içerisinde kiosk dekorasyon ve ürün Maliyeti 90 bin TL civarındadır.

Sizden franchise alanlara ne gibi destekler sağlıyorsunuz? 
2019 yılı içerisinde yeni mağaza açacak kişilere  % 25 kira desteği sağlamaktayız, ayrıca Franchise bedeli almamaktayız.

Franchiselerinizi nasıl denetliyorsunuz?
Türkiye genelinde farklı şehirlerde ikamet eden bölge satış yöneticilerimiz tarafından mağazalarımız ve Franchiselarımızı ayda 2 defa denetlemekteyiz.

Girişimciler neden bu alanda franchisee almalıdırlar?
Girişimciler yatırımlarını maximum 1 yıl içerisinde geri kazanmaktadır.

Sektörün Türkiye’de son dönemde geldiği noktayı nasıl değerlendiriyorsunuz?
Sektörümüz halen gelişimine devam etmekte ve yüksek bir potansiyel taşımaktadır. 

Sizden franchisee alanların başarılı olması için nelere dikkat etmeleri gerekir?  Franchise'larımız tüm birimlerimizce gözlemlenmekte ve başarıları için çalışılmaktadır.Marka bilinci ve büyük bir ailenin parçası olmanın sorumluluğu ile hareket eden her girişim hedeflerine sağlam adımlarla yürüyecektir.

Önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir? 
2018 yılı sonunda 165 satış noktasını sayımızı 2019 yılı içerisinde 200 mağazaya çıkarmak.