2018’e hızlı başlayan SAMPİ, Avrupa’daki  ilk şubesini Danimarka’nın Kopenhag şehrinde açtı.

Açılış, Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Yağmur ÖZTÜRK, Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Ziya KOÇALAN, Genel Müdür Sn. Ercan YILMAZ ve Danimarka Franchise’ı Sn. Yurdum KARAKAPLAN tarafından yapıldı.  Beklediklerinden çok daha yoğun bir ilgi gördüklerini belirten YILMAZ, Rusya, Fransa ve Almanya ile de görüştüklerini belirterek Sampi’yi gerek yurt genelinde gerekse Avrupa ve Ortadoğu baş­ta olmak üzere tüm dünyada hak ettiği noktaya getirmek ve bilinen en bü­yük pide markası yapma hedefinde olduklarını vurguladı. 2018 için yüzde 50’lik bir büyüme hedeflendiğini de ayrıca belirtti.  

YENİ SAMPİ’LER GELİYOR
SAMPİ Gn. Md. YILMAZ, 2017’de İstanbul ‘un yanı sıra farklı illerde de yeni şubelerin açılacağını müjdeledi. Mart ve Nisan aylarında İstanbul’da 2, Ankara’da ise 1 şube açılacağını söyledi. Son dönemde, başta İstanbul olmak üzere farklı şehirlerden de çok sayıda bayilik taleplerinin geldiğini ifade etti.

Samsun’un geleneksel pidesinin yanı sıra, kendi özel tarifleri ile sundukları lahmacunun da satış rakamlarında ciddi oranda artış olduğunu ve pideleri kadar beğeni aldıklarını söyledi.         

GRUBUN YENİ MARKASI “SİMİT USTASI”
Yeni konseptleri ‘Simit Ustası’  markası ile de unlu mamul sektöründe büyüyeceklerini söyleyen Ercan YILMAZ, bu alanda da büyüme hedefleri olduğunu kaydederken, geçtiğimiz günlerde Dudullu Metro Corner Avm’de yeni bir şube açtıklarını belirtti. Grubun gıda sektörüne yatırımlarının devam ede­ceğini dile getirdi.