Türk Barter Franchise İş Ortakları İle Büyüyor

Turk Barter, dünyada 400 milyar dolar işlem hacmi olan barter finansman modeli ile Türkiye’yi tanıştırdığı 2001 yılından bu yana franchise işletmeleriyle hızla büyüyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Konya ve Adapazarı’ndan sonra İzmir’de 6’ncı ofisini hizmete açan Turk Barter, gelişmiş altyapı ve teknolojik donanımıyla barter sektörünün küresel standartlarını ve normlarını franchise işletmelerine taşıyor. Başta inşaat, gayrımenkul, taahhüt, medya-reklam, tekstil, turizm, otomotiv, sağlık, mobilya, hizmet sektörü ve prodüksiyon olmak birçok sektörel kuruluşun atıl kapasitesini değerlendiren, yüzde 100 tahsilat garantisi veren, satış ve kârı artıran, ücretsiz ve etkin reklam sağlayan, riskleri ortadan kaldıran, ekonomik krizlere çözüm sunan, güvenli ve kolay ihracat sağlayan barter finansman modeli, Turk Barter’ın Ortak Pazarı’nda Türkiye’nin önde gelen 1000’i aşkın kuruluşuna büyük katma değerler yaratıyor.

Yalnızca Marka Franchise’ı Değil 
Sektöründe öncü bir misyonu üstlenen Turk Barter, franchise işletmelerine düzenli operasyonel destek, halkla ilişkiler ve reklam kampanyaları, reklam fonu, yerel tanıtım ve büyük açılış kampanyaları ile geniş kapsamlı destek sağlıyor. Turk Barter’ın franchising hizmetleri kapsamında kendi kurumsal isim ve markasının kullanılmasına izin veriyor. Sözleşme süresince franchise hizmeti sunduğu kuruluşu denetleme hakkına sahip olan Turk Barter, franchise alan kuruluşa teknik, eğitim, CRM, IT/MIS, pazarlama ve işletmecilik desteği ve hizmetleri sunuyor. Bununla birlikte Turk Barter, imtiyazlar karşılığı başlangıçta üyelik bedeli talep ediyor.

Franchise Kuruluşlara Tam Destek
Turk Barter’ın sağladığı avantajlar arasında Turk Barter’ın işletme sistemine ait teknik bilgi, doküman, el kitapları ve prosedürleri kullanma imkanı; kalifiye personel bulma, işe alma ve eğitim verme alanlarında Turk Barter’ın olanaklarından yararlanma; mali, ticari ve personel konularında destek alma, operasyonel verimliliğin artırma; Turk Barter’la ortak hareket ederek işletmenin karşılaşacağı risk ve işletme sorunlarını minimum düzeye çekme; Turk Barter araştırma ve geliştirme projelerinden yararlanma; Franchise alan kuruluşun oluşma aşamasından yer seçimine kadar tüm etkinliklerde bilimsel destek alma, kuruluş aşamasında leasing vb. kurumlardan kolay finans sağlanması, reklam ve tanıtım giderlerinden tasarruf elde edilmesi; düşük riskle iş kurulması; CRM, PR, Pazarlama ve Trade Broker’lık operasyonlarına standart getirilmesi; eğitim, reklam, tanıtım, malzeme ve promosyon etkinliklerinde destek alınması; uluslararası standart ve kalitenin garanti edilmesi; yeni teknoloji ve iş organizasyonları ile tanışma fırsatı; yeni iş ve istihdam alanı açılması gibi kolaylıklar yer alıyor.

Turk Barter’da Franchise Eğitimi ve Denetimi
Turk Barter franchise sistemi köklü eğitim faaliyetlerine dayanıyor. Başlangıç eğitimi 15 gün olan programda Turk Barter’ın kurumsallığı, Kalite Yönetim Sistemi, Yönetim Organizasyonu ve İş Akışları; PR Çalışmaları, Franchise Reklam Gücü, Yerel Tanıtımlar ve Kampanyalar; CRM ve Uygulama İlkeleri, Pazarlama Stratejileri ve Pazarlama Planı; Online Hizmetler, Franchise Modülü, Operasyonel İşlemler, Trade Broker’lık faaliyetleri gibi temel konular uygulamalı olarak işleniyor. Eğitim desteği doğrudan Turk Barter tarafından veriliyor. Geliştirme eğitimleri ise franchise’lerin ihtiyaçları ve/veya denetim ve sistem kontrolüne göre belirleniyor.