Pierrecassi Ücretsiz Franchise Veriyor

“1970 yılından beri faaliyet gösteren markamız erkek giyim üzerinde uzmanlaşmış ve 2000 yılından itibaren franchisee vererek bilgi, birikim ve tecrübesini yatırımcılarla paylaşmaya başlamıştır. Franchise bedeli almıyoruz” diyen Marka Yetkilisi Sabri Ural sorularımızı yanıtladı.

Firmanızın kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi alabilir miyiz?

Firmamız Hüseyin Ural Tarafından 1970 yılında İstanbul’da kurulmuştur. 40 yıldır erkek hazır giyim ürünleri üretiyoruz. Türkiye’de takım elbise, gömlek, pantolon,  üretim yapan fabrikalarımız vardır. 42 ülkeye erkek giyim ihraç ediyoruz.

Pierrecassi erkek giyim mağazası açmak için firma franchise isim hakkı olarak ücret istememektedir. Bayilik alacak girişimcilerden royalty bedeli talep etmeyen firmanın toplam yatırım tutarı ise 100 bin ile 500 bin lira arasında değişkenlik göstermektedir. Ayrıca erkek giyim mağazası olanlarda corner bayilik alarak mağazalarında Bayan Giyim ve Cocuk Giyim ürünlerini satabiliyorlar. Firma bayilerin aylık olarak 100 bin lira ve üzerinde ciro yapması gerektiğini belirtiyor. Bunun içinde bayilik alınacak olan lokasyonun işlek bir yerde olmasını şart koşuyor.

İstanbul’da 1970 yılında kurulan pierrecassi erkek giyim, kendi markası ve kendi koleksiyonuyla işe soyunmuş ve erkek giyim, pantolon, kaban, tek ceket, takım elbise, gömlek üretimine başlayarak hazır giyim sektörüne ilk adımını atmıştır. Pierrecassi erkek giyim olarak, erkek dış giyimine yeni bir anlayış getiren, güncel ve özgün koleksiyon yapısıyla kısa sürede, stil sahibi olan erkek giyim arasında en sevilen markalardan biri haline gelmiştir. Kendi üretimini yapan Pierrecassi erkek giyim, üretimden edindiği deneyim ve tecrübe ile ürettiği en kaliteli ürünleri müşterileriyle buluşturmayı ilke edinmiştir.

Şu an kaç şube ile ve nerelerde hizmet veriyorsunuz?
Yurt içinde ve yurt dışında 94 noktada Pierrecassi erkek giyim ismi adında takım elbise, gömlek, pantolon, tek ceket, kaban, mont, keten kumaş, damatlık, kol düğmesi, kemer, slim ve klasik spor ürünlerimiz bulunmaktadır. Bayilerimizde her yaş kesimine hitap etmekteyiz. Yurt dışında Senegal, Irak, Kenya, Fransa, Almanya, yurt içinde Gaziantep, İstanbul, Zonguldak, Ordu da kendi mağazalarımız ve franchiseelerimizle hizmet veriyoruz.

Ayrıca Almanya, Avusturya, Avusturalya, İngiltere, Fransa, Ukrayna, Hollanda, Makedonya, Slovenya, Rusya, Libya, Ermenistan, Türkmenistan, Afganistan, Özbekistan, Yunanistan, BAE, Ürdün, Filistin, Mısır, Suriye, Bahreyn, Abu Dabi, Dubai, İsrail, Azerbaycan, İran, Irak, Kongo, Dominik Kongo, Çat, Tunus, Cezayir, Afrika, Nijerya, Fas, Dakar, Gürcistan, Güney Afrika gibi ülkelere de ihracat yapıyoruz.

Franchise vermeye ne zaman başladınız? Neden Franchise sistemini seçtiniz?Pierrecassi erkek giyim olarak 1999 yılında francihise vermeye başladık. Erkek giyim sektöründe riskin az olması ve tüketicilerle daha rahat buluşabilmek için bu sistemini tercih ettik. Müşterileri memnuiyetini en üst seviyeye çıkartıp marka olarak global bir portföye ulaşmayı amaçladık. Müşterilerimize standart hizmet vermek ve kaliteli ürüne daha rahat ulaşmaları için faranchise vererek yolumuza devam ediyoruz.

Yatırımcı adaylarında aradığınız kriterler neler?
Yatırımcı adaylarımızın işe hakim olması ve mağaza açacakları lokasyonun doğru yerde olması bizim için önemlidir. Bizim yatırımcı mağazasını açtı, bundan sonrasına karışmıyoruz deme gibi bir lüksümüz yok. Çalışan personelin tecrübeli olması, güler yüzlü hizmet ve müşteri memnuniyetinin artırılması önemlidir.

Denetlemeleri nasıl gerçekleştiriyorsunuz?
Mağazalarımız belirli periyotlarla görevli personelimiz tarafından denetlenmektedir. Mağaza içi sorumlularımızdan bilgi alıp takibimizi yapıyoruz.

Markanız bünyesinde Franchise sistemiyle açılacak bir işletmenin ortalama maliyeti nedir?
Pierrecassi erkek giyim mağazasını açmak için 100-500 Türk Lirası aralığında bir yatırım maliyeti gerekmektedir. Bu rakamlar metrekare, bölge ve lokasyona göre değişkenlik göstermektedir.

Girişimcilerin firmanızı tercih etme nedenleri nelerdir?
Pierrecassi erkek giyim sektöründe trendleri belirleyen bir markadır. Marka olarak bir çok grup da ürünler tasarlamakta ve üretmekteyiz. Bu seçkin çeşitlilik bir mağazanın tüm ihtiyaçlarını en iyi derecede karşılayacak yeterliliktedir.

Üretim süreçlerinde mevcut en kaliteli kumaşları, aksesuarları ve ekipmanları kullanmaya özen gösteriyoruz. Müşteri memnuniyetini ölçerek, müşterilerimizin talep ve önerilerini dikkate alarak sistemin sürekli iyileştirilmesi için çalışıyoruz. Kalite kontrol yönetimi sistemini kullanarak üretimin her aşamasında hem birim personelleri hem de denetmenlerimiz ile takip sağlıyor ve ürünlerimizin kalitesinin en iyi şekilde olmasını sağlıyoruz.

Girişimcilerin başarılı olması için nelere dikkat etmeleri gerekir?
Genelde insanların yoğun olduğu bölgeler, caddeler, mahaller, AVM’ler, araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler satışları doğrudan arttırmaktadır. Lokasyon seçimlerinde bu kriterlere dikkat ediyoruz. Ürünlerin dizaynları, dekor ve konseptler, daima müşteriyle ikili diyalog, dürüst samimi olması ürünlerinin kalitesi olması her zaman bir etkendir. Satış politikası artırır. Personelin diyalogu, müşteri ikna kabiliyeti yani tecrübesi satışlara direk olarak yansımaktadır.

Girişimciler neden bu alanda franchisee almalıdırlar?
Kar oranları yüksek, risk alanları az, kitlelere ulaşmak daha kolay olduğu için bu alanda franchisee almak cazip gelmektedir. Satılan ürünlerin neler olduğu, ne sattığını bilmek, takip etmek açısından daha kolay olması, bire bir tüketicilere ulaşabildiği ve her dönem de ihtiyaç olduğu için yatırımcıların giyim alanında franchisee almalarını öneriyoruz.

Bu alana getirdiğiniz yeniliklerden bahseder misiniz?
Üretim süreçlerinde mevcut en kaliteli kumaşları, aksesuarları ve ekipmanları kullanmaya özen gösteriyoruz. Müşteri memnuniyetini ölçerek, müşterilerimizin talep ve önerilerini dikkate alarak sistemin sürekli iyileştirilmesi için çalışıyoruz. Kalite kontrol yönetimi sistemini kullanarak üretimin her aşamasında hem birim personelleri hem de denetmenlerimiz ile takip sağlıyor ve ürünlerimizin kalitesinin en iyi şekilde olmasını sağlıyoruz.

Faaliyet gösterdiğiniz alanın geleceği ile ilgili düşünceleriniz neler?
Erkek giyimin insanlık var oldukça devam edeceği için bu alanda yatırım yapmanın akıllıca olacağına inancımız tam.

Önümüzdeki dönem hedeflerinizle ilgili bilgi alabilir miyiz?
Yeni mağazalar ve corner mağazacılık sistemleriyle markayı büyütüp en son tüketiciye ulaşmaktır. Pierrecassi erkek giyim olarak daima yenilikler içerisinde daha iyi yerlere ulaşmak için mücadelemizi devam ettireceğiz.